Analýza akcií SKILLZ, jedná se o dobrou investici?

V tomto článku se zaměříme na společnost skillz. Tuto společnost jsem již zmiňoval v některých mých videích na mém youtube kanálu. Business společnosti mi přijde zajímavý, ale celé se to odvíjí od valuace.

V tomto článku se zaměříme na společnost skillz. Tuto společnost jsem již zmiňoval v některých mých videích na mém youtube kanálu. Business společnosti mi přijde zajímavý, ale celé se to odvíjí od valuace.

Akcie skillz zaznamenaly velký propad, obchodovali se u hranice 40 dolarů a dnes se obchodují pouze za 14 dolarů. To ovšem nutně neznamená, že jsou podhodnocené.

Společnost se obchoduje za přibližně 6.3 miliardy dolarů. Jedná se tedy pořád o vysokou tržní kapitalizaci když budeme brát v potaz, že je společnost stále v záporných číslech a nevydělává. Na druhou stranu tržby v roce 2020 předčily očekávání (230 milionů dolarů) a růst má společnost obrovský.

Růst v tržbách je očekávaný nad 50% v následujících letech. Management tvrdí, že je tento odhad růstu konzervativní, já si to oboně už tolik nemyslím. Problém vidím především v růstu v počtu uživatelů, který byl přibližně 21% v roce 2020.

Bude velmi záležet na tom jak se bude vyvíjet počet uživatelů dál. Skillz investuje obrovské prostředky do marketingu. Částky, utracené za marketing jsou podobné jako roční tržby skillz. Management se toto utrácení snaží opodstatnit tím, že hodnota uživatele (tržby, které uživatel přinese) je 3.8 vyšší, než cena, kterou společnost vynaloží na získání tohoto zákazníka.

Velmi důležitý fakt je ten, že uživatelé skillz, kteří platí a generují tržby, utrácejí na platformě každým rokem více. To je silný znak toho, že společnost má produkt, který je výjimečný a uživatelé ho mají rádi. Velmi jednoduchý způsob jak odhalit konkurenční výhodu.

Na druhou stranu mi při pohledu na hry od skillz, mi přijde, že uživatelské recenze nejsou až tak pozitivní a spousta z her není dostupných a nebo vypadají poměrně špatně.

Skillz je závislé na několika hrách, které jsou populární, osobně si nejsem jistý jak dlouho tato popularita bude přetrvávat. Pokud by některé z těchto her přestaly generovat tržby byl by to pro skillz obrovský problém.

Osobně mi přijde společnost zajímavá a stojí za ní velmi zajímavý nápad. Management mi přijde inovativní a rád vidím, že se jedná stále o zakladatele společnosti. Okolo společnosti je ale mnoho nejistot a bude zajímavé jak to celé dopadne.

Plánuji investovat do skillz?

Osobně si myslím, že bych potřeboval mnohem více studování na to abych mohl být investor do skillz, konkurence se může vyrojit dřív než si myslíme, společnosti jako Unity nebo i vývojáři her určitě nebudou jen sledovat jak jim skillz bere tržní podíl.

Discounted cash flow pro tuto společnost není proveditelný. Rozhodl jsem se tedy udělat valuaci pomocí poměrů. Skillz nevypadá jako úplně špatná investice a je rozhodně možné, že se společnost bude za 5 let obchodovat na násobku její dnešní valuace. Osobně si ale také dokážu reálně představit případ kdy za 5 let společnost bude na dnešní valuaci.

Osobně tedy akcie nenakoupím, okolo businessu mi přijde spousta neznámých u kterých nevím jak se budou vyvíjet. Osobně bych se bál vstupu velkých konkurenčních hráčů do tohoto pole. Je možné, že se k akciím skillz vrátím později pokud cena klesne například k 10 dolarům. Za dnešní cenu, ale neplánuji nakupovat.

Disclaimer: Nejsem investiční poradce. Ve videu se nenachází žádné investiční rady. Video je pouze pro vzdělávací účely.

Zdroj obrázku: unsplash.com

Nejnovější články