Bezos z Amazonu kritizuje Bidena za tweet o inflaci

Zakladatel Amazonu Jeff Bezos se v pátek pustil do prezidenta Joea Bidena kvůli tweetu, v němž uvedl, že inflaci lze snížit zdaněním bohatých korporací.

Zakladatel Amazonu Jeff Bezos se v pátek pustil do prezidenta Joea Bidena kvůli tweetu, v němž uvedl, že inflaci lze snížit zdaněním bohatých korporací.

Biden dříve během dne napsal na Twitteru: "Chcete snížit inflaci? Zajistěme, aby nejbohatší korporace platily svůj spravedlivý podíl."

Bezos, jehož společnost využívala daňové úlevy a odpočty, citoval tweet, aby mohl reagovat: "Nově vytvořená Rada pro dezinformace by měla tento tweet přezkoumat, nebo možná místo toho musí vytvořit novou Radu pro non-sekvenci," uvedl bývalý generální ředitel, čímž zřejmě narážel na Radu pro řízení dezinformací při ministerstvu vnitřní bezpečnosti. "O zvyšování daní z příjmů právnických osob je v pořádku diskutovat. O zkrocení inflace je kriticky důležité diskutovat. Spojovat je dohromady je jen zavádějící."

Ačkoli Biden v tomto tweetu nenazval Amazon konkrétně, již dříve kritizoval daňovou historii této společnosti. Amazon v letech 2017 a 2018 neplatil žádné federální daně z příjmu.

K tomuto sporu na Twitteru dochází v době, kdy inflace dosahuje úrovně, která nebyla zaznamenána po desetiletí, a ovlivňuje ceny základního zboží, jako je benzín, potraviny a bydlení. Představitelé Federálního rezervního systému na tento problém reagovali v letošním roce již dvěma zvýšeními úrokových sazeb. Přislíbili další, dokud inflace neklesne na 2% cíl centrální banky.

Zdroje: cnbc.com, Unsplash.com

Nejnovější články