Autor: Filip Kejval

Binance v pondělí na několik hodin pozastavila výběry bitcoinů kvůli 'zaseknuté transakci'

Společnost Binance v pondělí ráno dočasně pozastavila výběry bitcoinů "kvůli zaseknuté transakci, která způsobila zpoždění".

Společnost Binance v pondělí ráno dočasně pozastavila výběry bitcoinů "kvůli zaseknuté transakci, která způsobila zpoždění".

Zakladatel a generální ředitel společnosti Binance Changpeng Zhao na Twitteru upozornil na problém v 8:00 SELČ, kdy Zhao uvedl, že problém bude vyřešen přibližně do 30 minut. Později uvedl, že oprava bude trvat "o něco déle, než byl [jeho] původní odhad".

Společnost Binance v 11:32 na Wall Street na Twitteru uvedla, že výběry bitcoinů byly obnoveny.

Zatímco problém zasáhl Binance, Zhao ve svém tweetu uvedl, že držitelé "mohou stále vybírat bitcoiny v jiných sítích, jako je BEP-20."

"Fondy jsou SAFU," dodal. Tato zkratka znamená "bezpečný fond aktiv pro uživatele", což je fond, který společnost založila v roce 2018, aby pomohla chránit uživatele.

Společnost uvedla, že problém byl způsoben "zaseknutou transakcí v řetězci".

"Dávka transakcí $BTC se zasekla kvůli nízkým TX poplatkům, což vedlo k zaostávání výběrů v síti BTC," uvedla Binance na Twitteru.

Tato zpráva přichází v době, kdy se bitcoin v pondělí propadl o více než 10 %, dostal se pod hranici 24 000 dolarů a klesl na nejnižší úroveň od prosince 2020.

Největší kryptoměnu zasáhly makroekonomické problémy, včetně prudce rostoucí inflace.

Binance je největší kryptografická burza na světě. Podle údajů společnosti CoinGecko zpracovává spotové obchody v objemu přes 14 miliard dolarů a téměř 50 miliard dolarů v objemu derivátů za jediný den.

Zdroje: cnbc.com, Unsplash.com