Přichází bitcoinová zima? Krypto expert předpokládá, že BITCOIN dosáhne do konce roku 300 000 USD!

Ceny bitcoinů by mohly do léta dosáhnout 100 000 dolarů, a do konce roku až 300 000 dolarů. Podle jednoho odborníka se pak potopí do temného období.

Obrázek: unsplash.com

Ceny bitcoinů by mohly do léta dosáhnout 100 000 dolarů, a do konce roku až 300 000 dolarů. Podle jednoho odborníka se pak potopí do temného období.

Bobby Lee, spoluzakladatel a bývalý generální ředitel krypto burzy BTCC, v pondělním rozhovoru pro CNBC Asia uvedl, že bitcoinový BTCUSD3,86% tendenci fungovat ve čtyřletých býčích cyklech, s velkými skoky v letech 2013, 2017 a posledním letošním nárůstem představuje nejnovější trend pro nejvýznamnější kryptoměny na světě.

Bitcoinové býčí fáze!

Růst cen bitcoinů v průběhu let.

Hlavní cykly bitcoinů v letech 2013, 2017 a 2021

Zdroj obrázku: coindesk.com

Pokud však bude platit tento vzorec, bude pravděpodobně následovat doba ladu pro aktivum vytvořené v roce 2009, které by mohlo trvat dva nebo tři roky, „pokud se historie bude znovu opakovat,“ řekl Lee CNBC a dodal, že si není jistý zda se „Historie bude opakovat“, ale konstatuje, že rodící se výstup od svého vzniku dosud sledoval předvídatelný vzorec.

"Nevím, jestli se historie bude opakovat, ale víme, že bitcoinové býčí tržní cykly přicházejí každé čtyři roky, a to je velký," řekl Lee.

Lee předpovídal, že bitcoiny by mohly do konce léta dosáhnout 100 000 dolarů a do konce roku 2021 je možné se dotknout 300 000 dolarů.

Po možném deseti násobném nárůstu bitcoinů na konci roku je pravděpodobné, že se zhroutí zpět dolů na Zem, pokud se bude držet tahů ve svých posledních dvou býčích fázích.

Je jisté, že vzestupné obchodní vzorce bitcoinů za poslední desetiletí nenabízejí statisticky robustní velikost vzorku, ale může to být něco, na čem se optimističtí investoři lpí, přinejmenším do doby, než to bude kráter hodnot.

"Cykly býčích trhů přicházejí a odcházejí a po vrcholu býčích trhů to nevyhnutelně může trochu poklesnout, a to je, když bublina praskne," řekl Lee.

"V kryptoprůmyslu tomu říkáme bitcoinová zima a může trvat dva až tři roky." Takže poté, co vyvrcholí ... lidé by si měli být vědomi toho, že by mohl klesnout až o 80 – 90 % své hodnoty z maxima všech dob, “vysvětlil.

Při poslední kontrole se bitcoiny obchodovaly na 56 728 dolarů, což je nedaleko od nedávného historického maxima na 61 556,59 dolarů, podle CoinDesk.

Zdroje: unsplash.com, marketwatch.com

Nejnovější články