Autor: Radka Guzi

Bitcoin nakrátko klesne pod 40 000 $ a 5 dalších krypto aktualizací, které byste měli vědět

Trh s kryptoměnami pokračuje v novoročním propadu. V pondělí ráno cena bitcoinu, největší kryptoměny podle tržní hodnoty, poprvé od září klesla pod 40 000 dolarů a podle Coin Metrics klesla na 39 771 dolarů.

Trh s kryptoměnami pokračuje v novoročním propadu. V pondělí ráno cena bitcoinu, největší kryptoměny podle tržní hodnoty, poprvé od září klesla pod 40 000 dolarů a podle Coin Metrics klesla na 39 771 dolarů. Aktuálně se obchoduje za přibližně 41 530 USD.

Ether, druhý největší, také klesl a dostal se pod 3 000 $ na 2 979 $. Aktuálně se obchoduje kolem 3 037 USD.

Poté, co byl ve středu zveřejněn zápis z prosincového zasedání Federálního rezervního systému, který naznačoval, že začne snižovat svou rozvahu, odvolává podporu měnové politiky a případně zvyšuje úrokové sazby, dostala rizikovější aktiva, jako je kryptoměna, a od té doby klesla.

Spolu s pohybem cen je zde pět důležitých věcí, které se minulý týden staly v kryptoměnovém prostoru.

1. Mozilla Foundation kritizovala poté, co řekla, že přijme dary kryptoměn

Ve čtvrtek Mozilla Foundation, nezisková organizace stojící za prohlížečem Firefox, oznámila své rozhodnutí „pozastavit“ své předchozí rozhodnutí přijímat dary v kryptoměnách.

Oznámení přišlo poté, co dostalo odpor od Jamieho Zawinského, který spoluzaložil Mozillu, a dalších online ohledně potenciálního dopadu kryptoměny na životní prostředí. "Všichni zapojení do projektu by se měli stydět za rozhodnutí spolupracovat s planetami spalujícími Ponzi darebáky," napsal Zawinski na Twitteru.

Mozilla není sama. Další společnosti, včetně Kickstarter, Discord a Ubisoft, také zastavily plány na zavedení kryptoměn a digitálních aktiv kvůli zpětné vazbě od zákazníků.

2. Podvodníci ukradli v roce 2021 kryptoměny v hodnotě 14 miliard dolarů, říká Chainalysis

Ve své zprávě „2022 Crypto Crime Report“ společnost zabývající se analýzou blockchainu Chainalysis uvedla, že podvodníci v roce 2021 ukradli kryptoměny v hodnotě 14 miliard dolarů.

Zpráva uvádí, že díky nárůstu podvodů a krádeží s velkým dopadem decentralizovaného financování nebo DeFi se ztráty oproti předchozímu roku zvýšily o 79 %.

3. GameStop pro spuštění NFT trhu

Společnost GameStop najala více než 20 lidí, aby vyvinuli tržiště pro NFT inspirované videohrami, jako jsou doplňky pro avatary a zbraně, uvedl ve čtvrtek Wall Street Journal.

Kromě toho se maloobchodník snaží navázat partnerství v oblasti kryptoměn, aby „vytvářel hry a předměty pro trh.“

Po těchto zprávách akcie GameStop v pátek vyskočily.

4. PayPal může spustit svůj vlastní stablecoin

V pátek PayPal potvrdil Bloombergu, že zkoumá vytvoření vlastního stablecoinu, potenciálně nazývaného PayPal Coin.

Stablecoiny jsou kryptoměny, které mají být navázány na rezervní aktivum, jako je zlato nebo americký dolar. Na druhé straně by měly být méně volatilní než jiné kryptoměny. „Zkoumáme stablecoin. Pokud a až se budeme snažit pokročit vpřed, budeme samozřejmě úzce spolupracovat s příslušnými regulátory,“ řekl Bloombergu Jose Fernandez da Ponte, senior viceprezident pro krypto a digitální měny ve společnosti PayPal.

5. CEO společnosti Signal píše o Web3

Matthew Rosenfeld, generální ředitel aplikace pro šifrované zasílání zpráv Signal, kritizoval Web3 v pátečním příspěvku na blogu, který pak během víkendu vzbudil pozornost. Web3 je decentralizovaná iterace internetu založená na technologii blockchain.

Rosenfeld, často známý pod pseudonymem Moxie Marlinspike, v příspěvku zhodnotil stav Web3. V jednom bodě kritizoval závislost NFT na tržištích, jako je OpenSea, což vyvolalo značné množství diskuse na Twitteru.

„Pokud je vaše NFT odstraněno z OpenSea, zmizí také z vaší peněženky,“ napsal Rosenfeld. „Funkčně nezáleží na tom, že moje NFT je někde nesmazatelně na blockchainu,“ protože peněženka používá OpenSea k zobrazení NFT. Mnozí, jako spoluzakladatel Twitteru Jack Dorsey, který byl otevřeným kritikem Web3, sdíleli příspěvek také online.

Zdroje:

cnbc.com

unsplash.com

Nejnovější články