Bitcoin zaznamenal nejprudší pokles za poslední měsíc

Bitcoin se v pátek propadl o zhruba 8 %, když trhy a investoři přijali komentáře Fedu, které naznačily, že k holubičímu obratu v brzké době pravděpodobně nedojde.

Bitcoin se v pátek propadl o zhruba 8 %, když trhy a investoři přijali komentáře Fedu, které naznačily, že k holubičímu obratu v brzké době pravděpodobně nedojde.

Krypto se v pátek v 8:30 SEČ obchodovalo za 21 438 USD a pokles o 1 751,40 USD znamenal podle údajů CoinDesk jeho největší jednodenní pokles za poslední měsíc. Páteční pohyb také pokračoval v pětidenním poklesu největší světové kryptoměny, která se před výprodejem pohybovala v blízkosti 25 000 dolarů. Za celý rok bitcoin klesl o více než 54 %.

Mezitím ether za posledních 24 hodin klesl o téměř 10 % a obchoduje se za 1 690,38 USD. Podobně jako bitcoin ztratil tento token v roce 2022 přibližně 55 %.

Ústup kryptoměn odrážel celkový trend poklesu rizika, kdy se prodávaly také akcie, poté, co představitelé Fedu zmařili naděje na úlevu od brzkého zvýšení sazeb.

Prezident Fedu ve St. Louis James Bullard uvedl, že by příští měsíc upřednostnil zvýšení sazeb o 75 bazických bodů, což by znamenalo třetí zvýšení v tomto rozsahu v řadě, a řekl, že není připraven říci, že inflace dosáhla vrcholu.

"Měli bychom pokračovat v urychleném přechodu na takovou úroveň základní úrokové sazby, která bude vytvářet výrazný tlak na snižování inflace," řekl Bullard ve čtvrtek deníku Wall Street Journal.

Též ve čtvrtek prezidentka sanfranciského Fedu Mary Dalyová pro CNN uvedla, že zářijové zvýšení sazeb o 50 nebo 75 bazických bodů by bylo "rozumné", a předpověděla, že zvyšování sazeb bude pokračovat nejméně do roku 2023, čímž se ohradila proti výzvám, aby se do té doby otočila na holubičí stranu.

Mezitím americký dolarový index v pátek zaznamenal nové měsíční maximum, protože centrální banka signalizovala svůj závazek k dalšímu zvyšování sazeb.

Když investoři začali hromadit peníze do bezpečného přístavu, index se posunul nad 107, což je nejvyšší hodnota od 18. července a je na cestě k největšímu týdennímu zisku od března 2020.

Zdroje: markets.businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články