Bored Ape Yacht Club zvyšuje tržby NFT na 300 milionů dolarů za poslední týden. Toto bylo 5 nejprodávanějších digitálních kolekcí

Boom kryptoměn v posledních letech pomohl vynést na rekordní úroveň novější trh: digitální sběratelské předměty známé jako NFT.

Boom kryptoměn v posledních letech pomohl vynést na rekordní úroveň novější trh: digitální sběratelské předměty známé jako NFT.

Díky tomuto šílenství dosáhl celkový objem prodeje NFT za poslední rok 24 miliard dolarů, protože umělci, investoři a podnikatelé se sjíždějí do vznikajícího prostoru Web3.

NFT neboli non-fungible tokeny jsou jedinečné, nenahraditelné, většinou digitální předměty, které uživatelé nakupují a prodávají online.

NFT využívají technologii blockchain k uchovávání digitálního záznamu o vlastnictví, podobně jako kryptoměny. Poprvé byly spuštěny na ethereu.

Měsíce trvající výprodej kryptoměn však v poslední době ubral z prodejů NFT. Podle údajů serveru NonFungible.com se týdenní prodeje NFT snížily více než o polovinu z vrcholu na začátku ledna, kdy dosahovaly téměř 1 miliardy dolarů.

Týdenní prodeje NFT klesly v uplynulém týdnu o 34 % ze 455 milionů dolarů na 300 milionů dolarů. Téměř třetinu těchto tržeb zajistila kolekce Bored Ape Yacht Club, jejíž tržby se minulý týden vyšplhaly na 90 milionů dolarů.

Tohle je pět nejprodávanějších kolekcí za uplynulý týden podle společnosti NonFungible.

5. Meebits

Objem prodeje za 7 dní: 5,3 milionu dolarů. Počet prodejů: 286. Nejvyšší prodejní cena: 51 000 dolarů.

Vysvětlení: "Od tvůrců CryptoPunks, kteří představují Meebits. "OG" nové generace, 3D voxelové avatary připravené pro jakékoli aplikace v metaverzu. Staví na úspěchu CryptoPunks a Autoglyphs a dodává prokazatelně vzácné a spravedlivě distribuované 3D avatary postav."

4. Artblocks

Objem prodeje za 7 dní: 7,0 milionu dolarů. Počet prodejů za 7 dní: 3 344. Nejvyšší prodejní cena: 995 000 dolarů.

Vysvětlení: "Obchod s programovatelnými a generativními uměleckými díly na vyžádání, která jsou uložena přímo v blockchainu Etherea."

3. Čmáranice

Objem prodeje za 7 dní: 7,3 milionu dolarů. Počet prodejů: 235. Nejvyšší prodejní cena: 90 000 dolarů.

Vysvětlení: "Čmáranice se dodávají v radostné škále barev, rysů a velikostí s velikostí sbírky 10 000. Doodlové jsou veselá kopa, která si ráda hraje na role nebo se proměňuje v lahodné pochoutky. Držení Doodle vám umožňuje podílet se na koordinaci pokladnice komunity Doodles."

2. CryptoPunks

Objem prodeje za 7 dní: 16,7 milionu dolarů. Počet prodejů: 158. Nejvyšší prodejní cena: 734 000 dolarů.

Vysvětlení: "10 000 unikátních sběratelských postav s důkazem vlastnictví uloženým v blockchainu Etherea. Projekt, který inspiroval moderní hnutí CryptoArt."

1. Bored Ape Yacht Club

Objem prodejů za 7 dní: 90,0 milionů dolarů. Počet prodejů: 935. Nejvyšší prodejní cena: 624 000 dolarů.

Vysvětlení: "BAYC je sbírka 10 000 Bored Ape NFT - unikátních digitálních sběratelských předmětů žijících na blockchainu Etherea. Váš Bored Ape slouží jako členská karta Yacht Clubu a poskytuje přístup k výhodám určeným pouze pro členy."

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články