Buffettova Berkshire Hathaway hlásí ztrátu 44 miliard dolarů, hodnota portfolia klesá

Společnost Warrena Buffetta vykázala ve druhém čtvrtletí ztrátu 43,76 miliardy dolarů, protože papírová hodnota jejích investic prudce klesla a on nakoupil výrazně méně akcií, ale mnoha provozním společnostem Berkshire Hathaway se obecně dařilo.

Společnost Warrena Buffetta vykázala ve druhém čtvrtletí ztrátu 43,76 miliardy dolarů, protože papírová hodnota jejích investic prudce klesla. Mnoha provozním společnostem Berkshire Hathaway se obecně dařilo.

Berkshire v sobotu uvedla, že z velké části nerealizovaný pokles hodnoty jejích investic ve výši 53 miliard dolarů ji donutil vykázat ztrátu téměř 44 miliard dolarů, což představuje 29 754 dolarů na jednu akcii třídy A.

Buffett dlouhodobě tvrdí, že provozní zisk Berkshire je lepším měřítkem výkonnosti společnosti, protože nezahrnuje zisky a ztráty z investic, které se mohou čtvrtletí od čtvrtletí značně lišit. Podle tohoto ukazatele se zisk Berkshire výrazně zvýšil na 9,28 miliardy dolarů, tj. 6 312,49 dolaru na akcii třídy A, oproti loňským 6,69 miliardy dolarů, tj. 4 399,92 dolaru na akcii třídy A.

Čtyři analytici oslovení společností FactSet očekávali, že Berkshire vykáže provozní zisk na akcii třídy A ve výši 4 741,64 dolaru.

Kromě investic vlastní Berkshire více než 90 společností přímo. Společnost Berkshire uvedla, že provozní zisky vzrostly ve všech jejích hlavních jednotkách, včetně pojišťoven, hlavních veřejných služeb a železnice BNSF.

Berkshire uvedla, že na konci čtvrtletí disponovala hotovostí ve výši 105,4 miliardy USD, což je jen malá změna oproti 106 miliardám USD, které vykázala na konci prvního čtvrtletí.

To signalizuje, že Buffett ve druhém čtvrtletí nenakupoval zdaleka tolik akcií, přestože ohlásil investici několika miliard do akcií Occidental Petroleum. V prvních třech měsících roku utratila Berkshire za akcie více než 51 miliard dolarů

.

Zdroje: marketwatch.com, Unsplash.com

Nejnovější články