Cathie Woodová ze společnosti Ark Invest říká, že Spojené státy jsou již v recesi

Generální ředitelka společnosti Ark Invest Cathie Woodová v úterý uvedla, že Spojené státy se již nacházejí v období hospodářského poklesu, a přiznala, že podcenila závažnost a trvalou sílu inflace.

Generální ředitelka společnosti Ark Invest Cathie Woodová v úterý uvedla, že Spojené státy se již nacházejí v období hospodářského poklesu, a přiznala, že podcenila závažnost a trvalou sílu inflace.

"Myslíme si, že se nacházíme v recesi," řekla Wood v úterý v pořadu Squawk Box televize CNBC. "Myslíme si, že velkým problémem jsou zásoby... jejichž nárůst jsem nikdy ve své kariéře neviděla tak velký. Jsem na trhu již 45 let."

Investorka zaměřená na inovace uvedla, že se ukázalo, že inflace je vyšší, než očekávala, a to kvůli narušení dodavatelského řetězce a geopolitickým rizikům.

"V jedné věci jsme se mýlili, a to v tom, že inflace je trvalá," řekla Wood. "Dodavatelský řetězec ... Nemůžeme uvěřit, že to trvá déle než dva roky, a ruskou invazi na Ukrajinu jsme samozřejmě nemohli vidět. Inflace byla větším problémem, ale připravila nás na deflaci."

Inflace měřená indexem spotřebitelských cen vzrostla v květnu oproti předchozímu roku o 8,6 %, což je nejrychlejší nárůst od prosince 1981.

Wood uvedla, že spotřebitelé pociťují rychlý růst cen, což se odráží v údajích o náladě, která klesla na rekordně nízkou úroveň. Poukázala na průzkum spotřebitelů Michiganské univerzity, který v červnu vykázal hodnotu 50, což je nejnižší hodnota v historii.

Oblíbená investorka má za sebou těžký rok 2022, kdy její miláčci z oblasti disruptivních technologií patřili v letošním roce k největším poraženým v souvislosti s rostoucími úrokovými sazbami. Její vlajkový aktivní fond Ark Innovation ETF (ARKK) se od začátku roku propadl o neuvěřitelných 52 %. Přesto Woodová uvedla, že její klienti u ní většinou zůstávají a že přicházejí nové peníze, protože investoři se snaží o diverzifikaci v době poklesu trhu. Podle údajů společnosti FactSet zaznamenala ARKK v červnu příliv více než 180 milionů dolarů.

"Myslím, že k přílivu investic dochází proto, že se naši klienti diverzifikují od širokých měřítek, jako je Nasdaq 100," řekla Wood. "Jsme zcela oddáni převratným inovacím. Inovace řeší problémy."

Zdroje: cnbc.com, Unsplash.com

Nejnovější články