Akcie Čínského giganta Didi stouply o 50 % po zprávě, že regulační orgány ukončují vyšetřování

Akcie čínského giganta Didi v pondělí před zahájením obchodování na americkém trhu vzrostly o více než 50 % poté, co deník The Wall Street Journal informoval, že čínské regulační orgány dokončují vyšetřování společnosti.

Akcie čínského giganta Didi v pondělí před zahájením obchodování na americkém trhu vzrostly o více než 50 % poté, co deník The Wall Street Journal informoval, že čínské regulační orgány dokončují vyšetřování společnosti.

Zpráva deníku Journal uvádí, že úřady zruší zákaz přidávání nových uživatelů Didi již příští týden a obnoví aplikaci společnosti v domácích obchodech s aplikacemi, přičemž se odvolává na osoby obeznámené s touto záležitostí.

Akcie Didi v předobchodní fázi vyskočily o více než 50 %.

Od konce roku 2020 Čína zpřísnila regulaci domácího technologického odvětví v oblastech od antimonopolních předpisů až po ochranu údajů. Objevily se však náznaky zmírnění regulace ze strany Pekingu, protože Čína se vyrovnává s hospodářskými důsledky několikatýdenního uzavření Šanghaje.

Didi je jednou z nejhůře postižených společností v důsledku zásahů Pekingu. V loňském roce vstoupila tato společnost na burzu v USA, ale jen několik dní po primární nabídce akcií zahájily čínské regulační orgány vyšetřování kybernetické bezpečnosti společnosti.

V červenci čínský úřad pro kybernetický prostor obvinil společnost Didi z nezákonného shromažďování údajů uživatelů a nařídil odstranění její aplikace z místních obchodů s aplikacemi.

Deník uvedl, že čínské úřady rovněž ukončí vyšetřování dvou dalších čínských technologických firem kótovaných v USA - Full Truck Alliance a Kanzhun - které byly rovněž vyšetřovány.

Čínské úřady spolu s CAC informovaly Didi a další dvě firmy o plánech na ukončení prověřování na schůzce minulý týden, uvedl deník. Očekává se, že Didi bude čelit vysoké pokutě, zatímco Full Truck Alliance a Kanzhun budou čelit menším pokutám, uvedl Journal.

V květnu společnost Didi oznámila, že ji v souvislosti s loňským vstupem na burzu vyšetřuje americká Komise pro cenné papíry.

Akcie Didi klesly o 85 % od ceny 14 dolarů, za kterou se prodávaly na burze. Didi v prosinci oznámila, že se stáhne z newyorské burzy a bude se snažit vstoupit na burzu v Hongkongu.

Zdroje: cnbc.com, Unsplash.com

Nejnovější články