Autor: Adam Spáčil

Čistý majetek Jeffa Bezose vzrostl o 19 miliard dolarů na více než 183 miliard dolarů, protože akcie Amazonu zaznamenaly jeden z největších jednodenních nárůstů hodnoty v historii.

Čisté jmění Jeffa Bezose se v pátek zvýšilo o téměř 19 miliard dolarů poté, co akcie společnosti Amazon prudce vzrostly po zveřejnění dobrých výsledků za čtvrté čtvrtletí.

Čisté jmění Jeffa Bezose se v pátek zvýšilo o téměř 19 miliard dolarů poté, co akcie společnosti Amazon prudce vzrostly po zveřejnění dobrých výsledků za čtvrté čtvrtletí.

Podle časopisu Forbes si zakladatel Amazonu v pátek připsal 18,8 miliardy dolarů a zvýšil tak své jmění na 183,5 miliardy dolarů. Podle údajů z konce prosince Bezos vlastní 12,7 % společnosti Amazon.

Akcie Amazonu prudce vzrostly poté, co společnost ve čtvrtek pozdě večer oznámila výsledky hospodaření za čtvrté čtvrtletí roku 2021 a zvýšila cenu služby Amazon Prime o 20 dolarů ročně. Amazon překonal odhady zisku, ale nedosáhl na tržby. V pátek společnost díky tomuto nárůstu získala 141 miliard dolarů tržní hodnoty.

Minulý měsíc Bloomberg Billionaires Index odhadl, že Bezos v roce 2022 ztratil téměř 25 miliard dolarů v souvislosti s brutálním výprodejem na trhu.

Bezosův páteční nečekaný zisk je v ostrém kontrastu s propadem čistého jmění generálního ředitele společnosti Meta Marka Zuckerberga na začátku tohoto týdne.

Poté, co společnost Meta ve středu pozdě večer oznámila katastrofální výsledky za čtvrté čtvrtletí, utrpěla největší ztrátu hodnoty za jeden den v historii amerického akciového trhu a ztratila zhruba 251 miliard dolarů tržní kapitalizace. Kvůli tomuto propadu se Zuckerbergova čistá hodnota během jednoho dne propadla o téměř 31 miliard dolarů a skončila na hodnotě kolem 90 miliard dolarů, jak uvádí Bloomberg Billionaires Index.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články