Co je to broker? Jednoduchá odpověď

Broker je sprostředkovatel mezi investorem a burzou. Umožňuje Vám nákup a prodej aktiv na burze.

Co je to Broker?

Broker je firma, která působí jako prostředník mezi investorem a burzou cenných papírů. V podstatě vám broker umožňuje nakupovat a prodávat aktiva na burze. Pod aktivami si můžee představit akcie, ETF, dluhopisy atd.

Brokeři tyto služby poskytují a jsou odměňováni různými způsoby, buď prostřednictvím poplatků, nebo jsou placeni samotnou burzou. Náš web pravidelně hodnotí všechny nejlepší brokery v Česku, aby investorům pomohl při rozhodování, který broker je pro ně nejlepší.

Nejlepší brokery doporučujeme na základě nezávislého recenzního řízení a inzerenti náš výběr neovlivňují. Pokud navštívíte námi doporučené brokery a vytvoříte si účet, můžeme obdržet odměnu.

Kromě provádění příkazů klientů mohou brokeři poskytovat investorům výzkum, investiční plány a informace o trhu. Mohou také prodávat další finanční produkty a služby, které jejich makléřská firma nabízí. V minulosti si makléře a přístup na akciový trh mohli dovolit pouze bohatí lidé. Dnes už ale online brokeři umožňují investorům obchodovat za minimální poplatky.

Co přesně broker dělá?

Broker zprostředkovává obchody mezi jednotlivci/společnostmi a burzami, na kterých má licenci. V závislosti na povaze obchodu a trhu může být Broker buď člověk, který obchod sám zpracovává, nebo počítačový program, který je člověkem pouze monitorován. Obvykle jsou obchody s akciemi počítačové, zatímco něco jako nemovitosti vyžaduje osobnější přístup.

Vydělávají brokeři peníze?

Ano, brokeři vydělávají peníze především na poplatcích a takzvaném routování order flow k nějakému market makerovi.

Nejnovější články