Autor: Petr Jůn

Coinbase plánuje NFT tržiště, k nákupu bude možnost využít platbu kartou Mastercard

Společnost Mastercard v úterý oznámila, že uzavřela dohodu se společností Coinbase, což je poslední z řady nedávných partnerství mezi platebními a kryptoměnovými giganty.

Společnost Mastercard v úterý oznámila, že uzavřela dohodu se společností Coinbase, což je poslední z řady nedávných partnerství mezi platebními a kryptoměnovými giganty.

V rámci dohody budou moci zákazníci Coinbase používat kreditní a debetní karty Mastercard k nákupům na připravovaném trhu NFT této kryptoměnové burzy. Společnost Coinbase koncem loňského roku představila plány na spuštění platformy pro ražbu a nákup nezaměnitelných tokenů, jejichž popularita v posledních 12 měsících prudce vzrostla.

Vedení společnosti Coinbase uvedlo, že spojením se společností Mastercard se snaží snížit tření v procesu nákupu NFT. Ten nyní často vyžaduje, aby si zákazníci otevřeli kryptopeněženku, nakoupili digitální měny a ty pak utratili za NFT na online tržišti. Společnost Mastercard mezitím uvedla, že se snaží pomoci rozšířit výběr spotřebitelů, jak platit za NFT.

"Zapojení většího počtu lidí bezpečně a spolehlivě je asi nejlepší způsob, jak pomoci trhu s NFT prosperovat. Společnost Mastercard v tomto směru vidí ještě větší potenciál pro základní technologii NFT, která by mohla přesáhnout oblast umění a sběratelství do mnoha dalších oblastí," uvedl Raj Dhamodharan ze společnosti Mastercard.

Mastercard, jedna z největších světových společností v oblasti kreditních karet a plateb, se v poslední době věnuje partnerství spojených s kryptoměnami. V říjnu společnost Mastercard oznámila, že se spojila se společností Bakkt, aby banky a obchodníci v její síti mohli nabízet služby související s kryptoměnami. Spolupracovala také mimo jiné se společnostmi Gemini, BitPay a Mintable.

Stejně aktivní je v kryptoměnovém prostoru i konkurenční Visa. Uzavřela více než 60 partnerství se společnostmi působícími v této oblasti, včetně partnerství se společností Coinbase.

Společnost American Express rovněž uvedla, že zkoumá možnosti využití svých karet a sítě se stablecoiny. Generální ředitel Stephen Squeri však nedávno pro Yahoo Finance uvedl, že spotřebitelé by neměli očekávat, že "v dohledné době" uvidí kartu propojenou s kryptoměnami Amex.

Kryptoměny jako bitcoin byly nejprve navrženy tak, aby obešly banky a zprostředkovatele. Banky a platební společnosti však tyto technologie přijaly s tím, jak se kryptoměny staly mainstreamem.

Analytik společnosti Mizuho Securities Dan Dolev v e-mailu uvedl, že úterní oznámení jako další příklad "netradičního myšlení" společnosti Mastercard v jejím přístupu ke kryptoměnám. Z dlouhodobého hlediska však Dolev uvedl, že blockchainové technologie a decentralizované finance "mohou být hrozbou pro celkový síťový ekosystém, protože zpochybňují koncept důvěryhodné třetí strany".

Zdroj: cnbc.com, Unsplash

Nejnovější články