Autor: Adam Spáčil

Coinbase potvrzuje šetření SEC, říká, že proces kótování je přezkoumáván

Coinbase Global Inc. uvedla, že obdržela předvolání k vyšetřování a žádosti od americké Komise pro cenné papíry, což ukazuje na možný další tlak, kterému kryptoburza čelí poté, co ve druhém čtvrtletí vykázala větší než očekávané ztráty.

Coinbase Global Inc. uvedla, že obdržela předvolání k vyšetřování a žádosti od americké Komise pro cenné papíry, což ukazuje na možný další tlak, kterému kryptoburza čelí poté, co ve druhém čtvrtletí vykázala větší než očekávané ztráty.

Krypto burza v úterý uvedla, že obdržela od SEC vyšetřovací předvolání a žádosti "týkající se některých zákaznických programů, operací a stávajících a zamýšlených budoucích produktů", včetně procesů pro kótování aktiv, klasifikace některých kótovaných aktiv, programů sázek a produktů stablecoin a produktů generujících výnosy, uvádí se ve čtvrtletním hlášení.

Coinbase podle červencové zprávy agentury Bloomberg údajně čelí americkému vyšetřování, zda neoprávněně umožnila Američanům obchodovat s kryptoměnami, které měly být registrovány jako cenné papíry.

V dopise akcionářům, který byl rovněž zveřejněn v úterý, Coinbase uvedla, že SEC v květnu zaslala společnosti dobrovolnou žádost o informace, včetně jejího kótování a procesu kótování, ale že burza zatím neví, zda se toto šetření stane formálním vyšetřováním. "Pravidelně dostáváme formální i neformální dotazy od regulačních orgánů ohledně našich názorů na vývoj kryptoekonomiky, našich produktů a našich operací," napsala společnost v dopise akcionářům.

Mluvčí SEC uvedl, že agentura existenci či neexistenci případného vyšetřování nekomentuje.

V červenci SEC oznámila obvinění z insider tradingu proti bývalému produktovému manažerovi Coinbase za to, že údajně dal svému bratrovi a příteli tip na plánované uvedení aktiv na burze před jejich veřejným zveřejněním. Ačkoli tehdy agentura neobvinila Coinbase z žádného pochybení, uvedla, že devět z 25 kryptoaktiv, kterých se případ týkal, byly cenné papíry, zatímco sedm z devíti mincí bylo kótováno na Coinbase. Společnost Coinbase se později ohradila proti tvrzení, že tyto mince byly cennými papíry.

Akcie společnosti Coinbase ve středu posílily o 7,4 %, den poté, co společnost uvedla, že objemy a měsíční počty uživatelů by mohly být v současném čtvrtletí nižší než v posledním, protože aktivita na trhu s kryptoměnami zůstává mírná. Společnost vykázala ve druhém čtvrtletí čistou ztrátu 1,09 miliardy dolarů, zatímco v předloňském čtvrtletí zaznamenala čistý zisk 1,61 miliardy dolarů.

Zdroje: marketwatch.com, Unsplash.com

Nejnovější články

77%