Elon Musk poslal e-mail, ve kterém vyhrožuje, že zažaluje zaměstnance Twitteru, kteří vyzradí důvěrné informace, tvrdí zpráva

Elon Musk podle zpráv pohrozil, že zažaluje "několik" zaměstnanců Twitteru, kteří neustále vynášejí důvěrné informace do médií.

Elon Musk podle zpráv pohrozil, že zažaluje "několik" zaměstnanců Twitteru, kteří neustále vynášejí důvěrné informace do médií.

Zoë Schifferová ze serveru Platformer získala v sobotu kopii e-mailu, ale dokument nezveřejnila na internetu, protože "Twitter dělá vše pro to, aby zdroje dopadl," napsala na Twitteru.

Podle tweetů Schifferové Musk v e-mailu napsal: "Musk se snaží zachytit důvěrné informace: "Jak dokazují četné detailní úniky důvěrných informací z Twitteru, několik lidí v naší společnosti nadále jedná v rozporu se zájmy společnosti a v rozporu s jejich NDA."

Dodal: "Toto bude řečeno pouze jednou: Pokud jasně a úmyslně porušíte NDA, které jste podepsali při nástupu, přijímáte odpovědnost v plném rozsahu zákona & Twitter bude okamžitě požadovat náhradu škody."

Zaměstnanci měli podle e-mailu čas na podepsání závazku do sobotních 17:00 SEČ.

Jeden z uživatelů Twitteru si rychle posteskl: "Líbí se mi, že e-mail, který žádá zaměstnance, aby nevynášeli informace, unikl."

Společnost čelí čtyřem žalobám podaným bývalými zaměstnanci, kteří ji po propuštění obviňují z různých nekalých praktik.

Čtyři žalobci z těchto žalob, které zastupuje Shannon Liss-Riordanová, vystoupili ve čtvrtek na mediální konferenci v San Francisku. Stalo se tak před soudním jednáním o žalobě pěti bývalých zaměstnanců, kteří tvrdí, že společnost Twitter před hromadným propouštěním neposkytla dostatečné upozornění.

Mnozí z nich vyjádřili podporu bývalým kolegům s rodinami nebo těm, kteří se necítili na akci dobře.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články