Autor: Radka Guzi

Elon Musk prodal dalších 963 milionů dolarů akcií Tesly

Technologický miliardář prodal 934 091 akcií Tesly. Hodnota akcií je 963,2 milionů dolarů.

Technologický miliardář prodal 934 091 akcií Tesly, podle spisů u Komise pro cenné papíry zveřejněných ve čtvrtek. Akcie mají hodnotu 963,2 milionů dolarů. Musk již minulý měsíc prodal akcie Tesly celkem za 9,85 miliardy dolarů. Některé akcie byly prodány částečně za účelem uspokojení daňových povinností souvisejících s uplatněním opcí na akcie. Elon Musk tak pokračuje ve snižování zásob Tesly.

Prodej akcií

Technologický miliardář prodal 934 091 akcií Tesly, podle finančních záznamů u Komise pro cenné papíry zveřejněných koncem čtvrtka. Akcie mají hodnotu 963,2 milionů dolarů. Musk, který je nejbohatším mužem světa, také podle záznamů uplatnil opce na nákup 2,17 milionu akcií Tesly.

Cena akcií Tesly klesla v pátek před uvedením na trh o více než 1 % poté, co v předchozí seanci klesla o 6 %. Na tweetu Musk řekl, že přemýšlí o ukončení práce, aby se stal influencerem, i když nebylo jasné, zda to myslí vážně.

Minulý měsíc Musk prodal celkem 9,85 miliardy dolarů akcií Tesly, včetně 6,9 miliardy dolarů, které prodal v týdnu od 10. listopadu, a dalších 1,9 miliardy dolarů, které prodal 15. a 16. listopadu. Některé akcie byly prodány částečně, aby uspokojil daňové povinnosti související s uplatněním akciových opcí.

Hlasování na Twitteru

Dne 6. listopadu požádal Musk svých 62,5 milionů příznivců na Twitteru, aby určili budoucnost části jeho akcií Tesly. V průzkumu na Twitteru Musk uvedl: „V poslední době se hodně dělá z nerealizovaných zisků, které jsou prostředkem k vyhýbání se placení daní, proto navrhuji prodat 10 % svých akcií Tesly. Podporujete to?"

Generální ředitel dal lidem možnost hlasovat „Ano“ nebo „Ne“ a zavázal se, že se bude řídit výsledky ankety, ať už dopadne jakkoli. Přibližně 3 519 252 lidí odpovědělo a 57,9 % z nich hlasovalo pro „Ano“.

Bez ohledu na výsledky průzkumu na Twitteru by Musk pravděpodobně v tomto čtvrtletí začal prodávat miliony akcií. Je to proto, že čelí hrozícímu daňovému účtu ve výši více než 15 miliard dolarů.

4. čtvrtletí ve znamení prodeje „obrovského bloku“

Musk již dříve uvedl, že ve čtvrtém čtvrtletí pravděpodobně prodá „obrovský blok“ svých akcií. V září Musk na Code Conference v Beverly Hills v Kalifornii řekl, že jeho mezní daňová sazba bude více než 50 %, když vyprší jeho akciové opce u Tesly, a že již plánuje brzký prodej. „Mám spoustu opcí, které vyprší začátkem příštího roku, takže... obrovský blok opcí se prodá ve 4. čtvrtletí – protože musím, jinak vyprší,“ informoval Musk.

Další současní a bývalí členové představenstva Tesly, včetně Robyn Denholm, Kimbal Musk, Ira Ehrenpreis a Antonio Gracias, také od 28. října vyložili akcie Tesly v hodnotě stovek milionů dolarů, protože akcie společnosti prudce vzrostly na burze Nasdaq.

 

Zdroje:

cnbc.com

unsplash.com

Nejnovější články