Elon Musk říká, že ho "lidé v Twitteru musí poslouchat"

Během svého prvního setkání se zaměstnanci Twitteru tento týden Elon Musk prohlásil, že mu nezáleží na tom, aby byl generálním ředitelem společnosti.

Během svého prvního setkání se zaměstnanci Twitteru tento týden Elon Musk prohlásil, že mu nezáleží na tom, aby byl generálním ředitelem společnosti.

"Být generálním ředitelem obnáší spoustu povinností. A já chci jen zajistit, aby se produkt rychle a dobře vyvíjel," řekl Musk na záznamu hodinového setkání.

"Je mi úplně jedno, jak se moje role bude jmenovat. Ale lidé mě musí poslouchat," dodal.

Podobně se miliardář vyjadřuje i o titulech vedoucích pracovníků ve svých společnostech SpaceX a Tesla. V březnu 2021 se Musk jmenoval "Techno King" a finanční ředitel Zach Kirkhorn "Master of Coin", jak vyplývá z oficiálních dokumentů SEC.

"Všechny ty ostatní tituly jsou v podstatě jen vymyšlené," řekl Musk již dříve na summitu Rady generálních ředitelů 2021, který pořádal deník The Wall Street Journal. "Takže generální ředitel je vymyšlený titul, finanční ředitel je vymyšlený titul, generální poradce ... Nic neznamenají."

Na čtvrtečním setkání všech zaměstnanců na Twitteru Musk vysvětlil, že se ve společnostech SpaceX a Tesla věnuje spíše inženýrství a výrobě než administrativě a provozním záležitostem, které obvykle patří k titulu generálního ředitele. Pokud se Muskova dohoda o koupi Twitteru uskuteční, miliardář uvedl, že chce svou pozornost soustředit na "software a design produktů" aplikace.

"Když řeknu 'Hej, musíme produkt vylepšit následujícím způsobem a přidat tyto funkce', tak očekávám, že mě lidé v tomto ohledu vyslechnou," řekl zaměstnancům Twitteru.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články