Autor: Filip Kejval

Elon Musk říká, že konfrontoval Billa Gatese ohledně zkracování Tesly

Elon Musk obvinil spoluzakladatele Microsoftu Billa Gatese z toho, že zkracuje Teslu. V pátek na Twitteru generální ředitel společnosti Tesla přiznal, že se Gatese zeptal, zda neprodává akcie výrobce elektromobilů nakrátko.

Elon Musk obvinil spoluzakladatele Microsoftu Billa Gatese z toho, že zkracuje Teslu.

V pátek na Twitteru generální ředitel společnosti Tesla přiznal, že se Gatese zeptal, zda neprodává akcie výrobce elektromobilů nakrátko. Když investoři drží akcie nakrátko, sázejí na to, že jejich cena klesne.

"Od několika lidí na TEDu jsem slyšel, že Gates má proti Tesle stále půl miliardy, proto jsem se ho zeptal, takže to není úplně tajné," uvedl Musk na Twitteru.

Reagoval tak na dotaz uživatele Twitteru, zda je screenshot údajné textové konverzace mezi oběma miliardáři skutečný.

Šéf Tesly odpověděl: "Ano, ale já jsem to NYT neprozradil. Museli se k tomu dostat přes přátele přátel."

V textové výměně, kterou CNBC nemohla nezávisle ověřit, se Musk Gatese zeptal: "Stále máte proti Tesle krátkou pozici ve výši půl miliardy dolarů?"

Na to Gates odpověděl: "Je mi líto, že jsem to neuzavřel. Rád bych diskutoval o možnostech filantropie."

Musk odpověděl: "Je mi líto, ale nemohu brát vážně vaši filantropii v oblasti změny klimatu, když máte masivní krátkou pozici proti Tesle, společnosti, která dělá nejvíce pro řešení změny klimatu."

Gates se loni svěřil autorce názorů pro NYT Kaře Swisherové: "Je důležité říci, že to, co Elon udělal s Teslou, je jedním z největších příspěvků ke změně klimatu, jaký kdy kdo udělal. A víte, podceňovat Elona není dobrý nápad."

Dále však dodal, že Tesla dělá "jednoduché věci, jako jsou osobní automobily". Gates zdůraznil, že je třeba mít větší dopad na změnu klimatu tím, že se budeme zabývat dalšími průmyslovými odvětvími.

"V podstatě neděláme dost pro tvrdé věci: ocel, cement, maso," řekl tehdy. "A bohužel věci, o kterých lidé přemýšlejí - elektřina, osobní automobily - tvoří třetinu problému. Takže musíme pracovat na těch dvou třetinách."

"Pokud věnujete pozornost pouze těmto krátkodobým ukazatelům, a ne zeleným prémiím v celém rozsahu, pak vám uniká to, co je nejdéle připraveno, což je to nejtěžší."

Není to poprvé, co se oba muži veřejně nepohodli.

Když Gates v roce 2020 prozradil, že si koupil plně elektrické Porsche Taycan, jeden z uživatelů Twitteru se zeptal: "Zajímalo by mě, proč se Bill Gates rozhodl pro Taycan a ne pro Teslu."

Musk reagoval na Twitteru: "Moje rozhovory s Gatesem byly nedostačující, abych byl upřímný."

Musk již dříve také spekuloval o možnosti, že by Gates akcie jeho společnosti zkrátil. Na otázku ohledně těchto komentářů a toho, zda má krátké pozice ve společnosti Tesla, odpověděl Gates loni televizi CNBC: "O svých investicích nemluvím, ale myslím, že by měl být velmi hrdý na to, co udělal."

V rozhovoru pro agenturu Bloomberg v únoru 2021 Gates na otázku ohledně Muskových tvrzení uvedl, že by si přál, aby byl "více na straně Tesly".

Zdroje: cnbc.com, Unsplash.com

Nejnovější články

77%