eToro Recenze - Co si myslím po 4 letech používání?

Recenze eToro: Několik let jsem používal všechny brokery v Česku a v této recenzi Vám povím zda je eToro nejlepší z nich.

Navštívit web

{etoroCFDrisk}% retailových účtů prodělá peníze při obchodování CFD s tímto brokerem. Zvažte zda jste ochotni podstoupit vysoké riziko ztráty peněz.

eToro je známý broker a v Evropě má dominantní postavení. Jedná se ale o nejlepšího brokera na Českém trhu? Co si o eToro myslím po více než 4 letech používání? Přesně to se dozvíte v této recenzi.

Verdikt recenze eToro

Jelikož nikdo nemá čas, tady máte rychlou odpověď. Tento broker není dokonalý, osobně ho ale používám k investování do akcií především v USA a k tomuto účelu je dle mého názoru tento broker skvělý.

Platforma eToro je poměrně přehledná a vhodná i pro začátečníky. Nulové poplatky za měnovou konverzi pomocí eToro money jsou také super benefit (který žádný jiný broker nemá).

Má zkušenost je tedy pozitivní a nebojím se tohoto brokera doporučit komukoliv kdo chce investovat do akcií a ETF.

Co se týče investování do CFD a Krypta tak má na můj vkus eToro relativně vysoké poplatky. Osobně si myslím, že na trhu jsou i levnější alternativy (například pro CFD bych volil XTB). Na druhou stranu má eToro zajímavé funkce jako kopírování ostatních populárních investorů na platformě, které žádný jin broker nemá.

Navštívit web eToro

{etoroCFDrisk} % retailových účtů prodělá peníze při obchodování CFD s tímto brokerem. Zvažte zda jste ochotni podstoupit vysoké riziko ztráty peněz.

Výhody a nevýhody eToro

Jako každý broker i eToro nabízí výhody a nevýhody. Níže je tabulka, která obsahuje obojí. Můj osobní názor je, že výhody převažují nevýhody. Poplatek za nečinnost vám budou účtovat pouze pokud se 12 měsíců nepřihlásíte a za výběr platíte 5$ (v případě, že máte více než 25 000 $ na účtu, vybíráte zdarma).

Mezi výhody naopak řadím možnost nakoupit zlomkové akcie. Můžete tedy koupit například jen 0.1 akcie Applu pokud nemáte peníze na celou akcii. Nedávno také eToro zavedlo možnost vyplnit W-8BEN formulář, který znamená, že se dividendy z USA budou danit pouze 15% (někteří brokeři daní například 30%).

Výhody Nevýhody
- Bezplatné obchodování s akciemi a ETF - Poplatek za nečinnost
- Měnová konverze zdarma pomocí eToro Money - Poplatek za výběr 5 USD
- Možnost vložení peněz přes kreditní kartu a digitální peněženky bez poplatků
- 15% daňení dividend z USA
- Zlomkové akcie
- Sociální obchodování

Poplatky u eToro

Všeobecně řečeno má eToro poměrně nízké poplatky. Především pokud obchodujete akcie a ETF.

Celkově ale na eToro můžete obchodovat všechny možná aktiva. Pojďme si tedy rozebrat poplatky pro každé aktivum.

Navštívit web eToro

{etoroCFDrisk} % retailových účtů prodělá peníze při obchodování CFD s tímto brokerem. Zvažte zda jste ochotni podstoupit vysoké riziko ztráty peněz.

Poplatky za obchodování akcií a ETF na eToro

eToro je jeden z brokerů, kteří nabízejí nákup a prodej akcií bez poplatků. V podstatě tedy na platformě můžete nakupovat akcie aniž byste eToro museli platit za obchodování. Především pro malé investory je to super. Například u Fio platíte za nákup a prodej cca 7.5 dolarů. Pokud chcete nakupovat každý měsíc za pár tisíc korun, pravděpodobně se vám to moc nevyplatí.

Jak ale eToro vydělává když nemá žádné poplatky za obchodování akcií a ETF? No v podstatě vydělává na ostatních poplatcích, ke kterým se dostaneme později v sekci "neobchodní poplatky". Navíc také vydělává na takzvaném "routování order flow" k market makerovi. V podstatě všichni bezpoplatkový brokeři tohle dělají. Market maker je typicky hedge fond který určuje ceny akcií. Market maker následně vydělává na takzvaném spreadu. Spread je rozdíl mezi cenou akcie na trhu a cenou za kterou danou akcii od market makera koupíte.

Všeobecně si každý broker něco vezme. Pořád je to společnost, nejedná se o neziskovku. I bezpoplatkový brokeři tedy mají nějaký způsob jakým vydělávají peníze. I když za samotné provedení obchodu neplatíte žádný poplatek.

Navštívit web eToro

{etoroCFDrisk} % retailových účtů prodělá peníze při obchodování CFD s tímto brokerem. Zvažte zda jste ochotni podstoupit vysoké riziko ztráty peněz.

Poplatky za kryptoměny na eToro

Co se týče obchodování kryptoměn má eToro poměrně přehledné poplatky. Nebo spíše poplatek. eToro si účtuje poplatek ve výši 1% za nákup a prodej kryptoaktiv. Tento poplatek je zahrnut v ceně, která se zobrazuje, když otevíráte nebo uzavíráte pozici.

Jinými slovy, za nákup kryptoměn neplatíte žádný poplatek zvlášť, ale Vaše nákupní cena je o 1% horší než tržní cena. Váš obchod tedy automaticky začíná s 1% ztrátou. To samé potom platí i při prodeji kdy opět platíte 1% z částky za kterou prodáváte jako poplatek pro eToro.

V porovnání s ostatními brokery si myslím, že poplatky za kryptoměny jsou poměrně vysoké. Osobně mi připadá, že například binance má nižší poplatky než eToro. Na druhou stranu eToro nabízí další benefity typu sociální obchodování atd.

Navštívit web eToro

{etoroCFDrisk} % retailových účtů prodělá peníze při obchodování CFD s tímto brokerem. Zvažte zda jste ochotni podstoupit vysoké riziko ztráty peněz.

Poplatky za CFD u eToro

Poplatky za CFD jsou o něco složitější. Není se taky čemu divit. Obchodování CFD je pro brokery zlatý důl.

Není náhodou, že na obchodování CFD tolik lidí prodělá. Každý broker má na stránkách povinný disclaimer, který typicky říká něco jako "Při obchodování CFD {etoroCFDrisk}% uživatelů prodělá peníze". Pokud chcete jen kupovat akcie nebo kryptoměny tak se Vás poplatky za CFD vůbec netýkají.

V ostatních případech se připravte, že za obchodování CFD budete platit.

Poplatky za CFD se počítají typicky v takzvaných PIPech. Pip znamená „procentní bod“. Jeden pip je nejmenší cenovou změnou, kterou může prodělat daný směnný kurz, a proto se vztahuje k úplně poslední číslici ceny. Pipy se používají k poměřování změny ceny jedné měny vůči druhé.

CFD pro měny

Zde je třeba podotknout, že spready se mění a níže zmíněné hodnoty v PIPech jsou nejmenší možné hodnoty.

 • EURUSD, USDJPY - 1 PIP
 • USDCHF, USDCAD, EURGBP - 1.5 PIP
 • GBPUSD, EURJPY, AUDJPY - 2 PIP
 • NZDUSD - 2.5 PIP
 • GBPJPY - 3 PIP

CFD pro komodity

 • Zlato - 45 PIP
 • Stříbro, Ropa - 5 PIP
 • Zemní plyn - 15 PIP
 • Platinum - 35 PIP
 • Cukr - 2 PIP

CFD pro akcie a ETF

Pokud chcete akcie nebo ETF kupovat takzvaně "na páku", budete kupovat CFD. V takovém případě platíte 0.09% jako poplatek.

Poplatky za držení přes noc

Za pozice CFD, které zůstávají otevřené přes noc, se platí malý poplatek v poměru k hodnotě pozice.

U držení přes noc jsou poplatky poměrně komplexní a opět se dělí podle toho co obchodujete.

Například u akcií a ETF, které obchodujete jako CFD platíte poplatek na základě typu obchodu. Když "shortujete" platíte 2,9% + referenční sazbu ročně (eToro to tedy vydělí 365 a tuto částku vám účtuje každý den). Když jste v obchodu "long" platíte dokonce 6,4% + referenční sazbu ročně. Poplatky za držení CFD přes noc se tedy opravdu mohou nasčítat.

Zde máte příklad poplatků u CFD nákupu akcií APPLE:

Navštívit web eToro

{etoroCFDrisk} % retailových účtů prodělá peníze při obchodování CFD s tímto brokerem. Zvažte zda jste ochotni podstoupit vysoké riziko ztráty peněz.

Poplatky za kopírování na eToro

Naštěstí, eToro nemá žádné poplatky za kopírování obchodníků na jejich platformě. V podstatě platíte úplně stejné poplatky jak kdyby jste si ty akcie/kryptoměny/cfd kupovali sami. Za samotnou funkcionalitu kopírování populárních obchodníků neplatíte nic.

BTW i já jsem jeden z populárních investorů na eToro. Takže určitě můžete mrknout na mé akciové portfolio. Na platformě mě najdete jako @vyhnlu

Copy Trading není investičním poradenstvím. Hodnota vašich investic se může zvýšit nebo snížit. Váš kapitál je vystaven riziku. Minulá výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků.

Neobchodní poplatky u eToro

U eToro neplatíte jen za obchodování. Platíte i za ostatní věci, hlavní neobchodní poplatky jsou:

 • Poplatky za měnovou konverzi
 • Poplatky za neaktivitu
 • Poplatek za výběr

Navštívit web eToro

{etoroCFDrisk} % retailových účtů prodělá peníze při obchodování CFD s tímto brokerem. Zvažte zda jste ochotni podstoupit vysoké riziko ztráty peněz.

Poplatek za měnovou konverzi

Měnová konverze nastane kdykoliv kdy operujete s jinou měnou. Váš účet je defaultně veden v USD. Takže když například koupíte akcii, která se obchoduje na evropské burze budete muset směnit USD za Eura. Tuto konverzi provádí eToro automaticky při nákupu nebo když například dostanete dividendu.

Za měnovou konverzi platíte v takzvaných PIPech a není to úplně levné. Osobně preferuji na platformě kupovat pouze akcie v USD a když vkládám peníze používám eToro Money nebo Revolut ke směně na dolary. Oba tyto nástroje totiž nabízí směnu peněz bez poplatků a když investujete statisíce, tak se Vám to opravdu hodí. Pro příklad za měnovou konverzi CZK/USD si eToro účtuje 3,500 pipů.

Členové klubu eToro mají slevy na poplatcích za převod měn při vkladech a výběrech (Diamantový klub 100% sleva, Platinum a Platinum+ 50% sleva).

Poplatek za neaktivitu

Relativně jednoduchý poplatek. 10 dolarů měsíčně po tom co jste se 12 měsíců nepřihlásil. Tento poplatek je účtován pouze pokud na účtu máte peníze, pokud tam nic nemáte do mínusu to nepůjde. Ani vám to automaticky neprodá žádné akcie aby to poplatek pokrylo. Takže pokud na účtu máte 0 ale máte tam 10 000 dolarů investováno do akcií nic vám to nestrhne a žádné obchody to neuzavře.

Poplatek za výběr

Také poměrně transparentní (i když ho většina konkurenčních brokerů nemá). eToro si účtuje 5 dolarů za výběr. Na členy Platinum, Platinum+ a Diamond Clubu se nevztahují poplatky za výběr. Jinými slovy pokud máte alespoň 25 000 dolarů na eToro tento poplatek neplatíte.

Shrnutí poplatků na eToro

Poplatky u eToro jsou relativně nízké co se týče obchodování akcií a ETF. Co se týče obchodování kryptoměn osobně si myslím, že existují i levnější možnosti a co se týče obchodování CFD asi bych zvolil raději XTB.

Osobně na eToro vlastním především americké akcie a z tohoto pohledu mi eToro příjde super (i co se týče poplatků).

Navštívit web eToro

{etoroCFDrisk} % retailových účtů prodělá peníze při obchodování CFD s tímto brokerem. Zvažte zda jste ochotni podstoupit vysoké riziko ztráty peněz.

Video recenze eToro

Navštívit web eToro

{etoroCFDrisk} % retailových účtů prodělá peníze při obchodování CFD s tímto brokerem. Zvažte zda jste ochotni podstoupit vysoké riziko ztráty peněz.

Založení účtu u eToro

Založení účtu je relativně jednoduché ale určitě Vám zabere alespoň 15 minut. Silně doporučuji postupovat podle video návodu níže. Kde je vysvětlen každý krok, který musíte udělat od začátku registrace až po nákup prvních akcií.

Navštívit web eToro

{etoroCFDrisk} % retailových účtů prodělá peníze při obchodování CFD s tímto brokerem. Zvažte zda jste ochotni podstoupit vysoké riziko ztráty peněz.

Pokud preferujete textový návod tady ho máte:

 1. Jděte na stránky eToro a klikněte na tlačítko otevřít účet
 2. Vyplňte email a zvolte heslo
 3. Vyplňte vaši adresu, rodné číslo a další údaje
 4. Následně musíte vyplnit investiční dotazník (nutnost u každého brokera - prostě regulace vyžadují, aby Vás výslovně odradili například od CFD když nemáte zkušenosti)
 5. Jakmile vyplníte dotazníky dostanete se do obchodního rozhraní a můžete buď vložit peníze nebo ověřit totožnost (osobně doporučuji nejdříve ověřit totožnost)
 6. Totožnost ověříte nahráním občanky nebo pasu a adresu ověříte nahráním výpisu z bankovního účtu nebo účtu za elektriku (na výpisu musí být Vaše adresa)
 7. Schválení trvá klidně i pár dní, nicméně po ověření je registrace hotová a můžete začít investovat

Registrace u eToro

{etoroCFDrisk} % retailových účtů prodělá peníze při obchodování CFD s tímto brokerem. Zvažte zda jste ochotni podstoupit vysoké riziko ztráty peněz.

Vklad a výběr na eToro

Vkládání peněz na eToro je snadné, s mnoha dostupnými možnostmi. Osobně bych řekl, že po přidání eToro money (kde máte konverzi měny zdarma - prostě takový Revolut) má eToro nejlepší podmínky co se týče vkladu a výběru a to i přestože je k dispozici pouze účet v USD a za výběr můžete platit 5USD poplatek.

Výhody Nevýhody
- K dispozici je kreditní/debetní karta - Pouze jedna základní měna účtu
- Měnová konverze zdarma na eToro money - Poplatek za výběr 5 USD
- Možnost vkladu přes PayPal a další digitální peněženky

Osobně jsem pužíval Revolut pro vyhnutí se poplatku za konverzi. Dnes už ani revolut používat nemusím. Prostě peníze pošlu na eToro money a zdarma je převedu za tržní kurz tam.

Existuje mnoho možností vkladu, oproti konkurenci je na tom eToro bezpochyb nejlépe. U eToro můžeme vkládat přes:

 • Bankovní převod
 • Kreditní/debetní karta
 • PayPal
 • Skrill
 • Neteller
 • China UnionPay
 • Klarna / Sofort Banking

Bankovní převod trvá 4-7 pracovních dnů a maximální výše vkladu není stanovena. Oproti tomu vklady kreditní/debetní kartou a elektronickou peněženkou jsou sice okamžité, ale existují limity na jednu transakci: 40 000 USD v případě kreditní/debetní karty a 10 000 USD nebo 30 000 USD (Klarna) v případě elektronických peněženek.

Peníze můžete vkládat pouze ze zdrojů financování, které jsou psané na vaše jméno.

Výběr pěněz z eToro

eToro má poplatek za výběr 5 USD, což je ve srovnání s ostatními brokery nic moc (většina má výběr zdarma). Kromě toho má eToro limit minimální částky pro výběry ve výši 30 USD.

Tento poplatek za výběr ale neplatíte pokud na účtu máte více než 25 000$ v takovém případu jste v eToro klubu na úrovni Platinum nebo výše a jednou z výhod tohoto klubu je, že máte výběr zdarma.

Možnosti výběru jsou stejné jako možnosti vkladu: peníze můžete vybrat bankovním převodem, kreditní/debetní kartou nebo pomocí elektronické peněženky.

Jak dlouho trvá výběr peněz z eToro?

Testovali jsme výběr bankovním převodem a trval 2 pracovní dny.

Jak se vybírají peníze z eToro?

 • Klikněte na záložku "Vybrat peníze" v levém menu.
 • Zadejte částku, kterou chcete vybrat (v USD).
 • Vyplňte elektronický formulář pro výběr podle požadavků.
 • Klikněte na tlačítko "Odeslat".

Peníze můžete vybírat pouze na účty vedené na vaše jméno.

Webová platforma eToro

eToro nabízí uživatelsky přívětivou a dobře navrženou webovou obchodní platformu, kde je k dispozici také sociálních obchodování. Dle mého názoru se jedná o nejlepší platformu ze všech brokerů, kteří v Česku operují.

Výhody Nevýhody
- Uživatelsky přívětivý - Omezené možnosti přizpůsobení (především pro grafy)
- Přehledné hlášení o poplatcích
- Dvoufázové (bezpečnější) přihlášení
- Zprávy z trhu, sentiment ohledně akcií, nákupy managementu

Osobně se mi hodně líbí integrace s TipRanks. Díky které se můžeme podívat na obchody managementu společnosti a také na hodnocení akcie různými analytiky.

Dále se můžete podívat na nejnovější zprávy ohledně akcií, které máte v portoliu. Tato funkcionalita funguje poměrně dobře a máte tedy vždy přehled o tom co se s Vaší společností děje. Navíc eToro nabízí sentiment trhu ohledně akcie, což pro některé může být také zajímavý indikátor.

Platformy eToro na výběr
Obchodní platforma Hodnocení K dispozici
Web 4.4hvězdičky Ano
Mobilní 4.7hvězdičky Ano
Desktop - Ne

Vzhled a dojem

Webová obchodní platforma má čistý design a skvělé funkce. Nabídky a tlačítka jsou tam, kde je očekáváte.

Je však těžké ji přizpůsobit, protože panely jsou pevně dané. Jedinou výjimkou je seznam sledovaných položek, který lze snadno nakonfigurovat.

Přihlášení a zabezpečení

eToro má volitelný, bezpečnější dvoufázový přihlašovací systém. Přihlášení tak může být složitější, ale poskytuje vám vyšší bezpečnost. Na svůj telefon obdržíte textovou zprávu. Biometrické ověřování bohužel není podporováno.

Funkce vyhledávání

Vestavěné vyhledávání je prediktivní a snadno se používá. Zadejte název společnosti nebo produktu a zobrazí se vám výsledky.

Zadávání objednávek

Zadávání objednávek je samozřejmé. Můžete použít následující typy objednávek:

Market, Limit, Stop-loss, Trailing stop-loss. Samozřejmě tím, že si nastavíte stop loss není zaručen prodej za danou cenu.

Zjistili jsme, že je docela zvláštní, že nelze upravovat čekající limitní příkazy. Například pokud máte limitní příkaz pro společnost X na 20 dolarů za akcii, musíte čekající příkaz zrušit a vytvořit nový, abyste mohli příkaz upravit na 21 dolarů za akcii.

Upozornění a oznámení

Můžete snadno nastavit cenová upozornění a oznámení. Funkce upozornění eToro vás informuje, když akcie (nebo cokoliv jiného) dosáhne cílové ceny, a také dostanete oznámení, když je váš příkaz splněn. Na webové platformě je to ve formě aktualizace ikony nebo oznámení v prohlížeči. Na mobilním zařízení se jedná o push notifikaci.

Historie obchodů a poplatků

Nalezení přehledu o poplatcích je na první pohled poměrně složité. Klikněte na kartu "Portfolio", poté přejděte na "Historie" a pod ikonou nastavení v pravém horním rohu získáte přístup k výpisu z účtu a můžete si jej stáhnout. Jedná se o přehledný soubor ve formátu pdf, který zobrazuje všechny vaše peněžní toky včetně poplatků. Pokud někoho sledujete, uvidíte všechny obchody zvlášť. Poplatky se však nesčítají, ale jsou uvedeny jednotlivě.

Navštivte stránky eToro

{etoroCFDrisk} % retailových účtů prodělá peníze při obchodování CFD s tímto brokerem. Zvažte zda jste ochotni podstoupit vysoké riziko ztráty peněz.

Mobilní platforma eToro

Mobilní platforma společnosti eToro je dobře navržená a intuitivní, ale chybí jí biometrické ověřování.

Výhody Nevýhody
- Uživatelsky přívětivý - Přihlášení bez dotykového/obličejového ID
- Dvoufázové (bezpečnější) přihlášení
- Dobrá funkce vyhledávání

Mobilní obchodní platforma eToro je k dispozici pro systémy iOS a Android.

Je k dispozici ve stejných 21 jazycích jako webová obchodní platforma.

Mobilní platforma má stejně skvělé funkce jako webová platforma. Používá intuitivní funkce specifické pro mobilní zařízení, jako jsou push oznámení nebo dobré dotykové interakce. Například můžete v portfoliu přejet prstem doleva a doprava, abyste získali přístup ke grafům nebo otevřeli nový obchod.

Ačkoli mobilní aplikace podporuje dvoufaktorové ověřování, znamená to pouze, že vám na telefon přijde textová zpráva. Biometrické ověřování bohužel není podporováno.

Navštivte stránky eToro

{etoroCFDrisk} % retailových účtů prodělá peníze při obchodování CFD s tímto brokerem. Zvažte zda jste ochotni podstoupit vysoké riziko ztráty peněz.

Danění dividend na eToro

Dlouhodobým investorům, kteří se zaměřují na pobírání dividend z amerických akcií, eToro můžeme doporučit. Je to proto, že eToro odečítá standardní 15% daň z dividend z USA, která je platná díky smlouvě mezi ČR a USA.

Co můžete obchodovat na eToro?

eToro je především broker CFD a forexu. Můžete však obchodovat také se skutečnými akciemi, ETF a různými kryptoměnami. eToro má také některé jedinečné funkce, jako je sociální obchodování (CopyTrader) a Smart Portfolios (dříve nazývané CopyPortfolios).

Všechny nepákové dlouhé pozice v akciích, ETF a kryptoměnách se obchodují jako reálná aktiva. To znamená, že když nakupujete akcie, ETF nebo kryptoměny bez pákového efektu (tj. pákový efekt je nastaven na jedničku), nakupujete skutečné akcie, ETF a kryptoměny (nikoli CFD).

Všechny ostatní pozice jsou CFD:

 • dlouhé pozice s pákovým efektem a všechny krátké pozice v akciích, ETF a kryptoměnách
 • všechny pozice forexu, komodit a indexů

To znamená, že se eToro chová jako tradiční makléř, jen s nulovou provizí při nákupu akcií? Odpověď zní ne, jsou zde určité rozdíly.

Například není možné iniciovat převod akcií mezi eToro a jiným makléřem (a naopak). To znamená, že všechny pozice, které jste otevřeli u eToro, musíte uzavřít u eToro.

Dále platí, že jelikož eToro drží akcie jménem svých uživatelů jako skutečných vlastníků, uživatelé mají hlasovací práva k drženým akciím.

Můžete také držet zlomkové akcie. Máte tedy možnost koupit například 0.1 akcie Applu.

Sociální aspekt eToro

Navíc má platforma eToro sociální aspekt kdy můžete kopírovat obchody ostatních populárních investorů. Osobně jsem jeden z populárních investorů (na eToro mě najdete jako @vyhnlu).

Celkově má eToro obrovské množství úživatelů, kteří každý den sdílí své názory na akcie. Můžete si to představit jako Twitter, akorát se všichni baví o akciích. Můžete tedy:

 • sledovat a kopírovat obchodování jiných obchodníků (to je CopyTrader, také se tomu říká sociální obchodování)
 • investovat do sestaveného portfolia (to je Chytré portfolio)

Copy Trading není investičním poradenstvím. Hodnota vašich investic se může zvýšit nebo snížit. Váš kapitál je vystaven riziku. Minulá výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků.

CopyTrader

CopyTrader je funkce sociálního obchodování . V čem je eToro opravdu dobré? No, je to právě tohle! Postupně můžete kopírovat portfolia obchodníků, kteří také obchodují na eToro. To by mohlo být zajímavé pro ty, kteří nechtějí spravovat své vlastní peníze. Můžete procházet profily ostatních obchodníků na eToro a kontrolovat jejich předchozí výkonnost na roční a měsíční úrovni. Jejich portfolio je veřejnou informací.

Kromě toho eToro na každého obchodníka uplatňuje také skóre rizika. U každého profilu najdete spoustu dalších statistik, jako jsou obchody za týden, průměrná doba držení, výkonnost v grafech, a také komentáře v news feedu.

Minimální částka, kterou můžete investovat do jednoho investora, je 200 dolarů. Tato služba sice není zpoplatněna, ale podle každé otevřené zkopírované pozice mohou být uplatněny spready a noční poplatky.

Odmítnutí odpovědnosti: Minulá výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků. Prezentovaná historie obchodování je kratší než 5 kompletních let a nemusí být dostatečným podkladem pro investiční rozhodnutí.

Chytrá portfolia

Chytrá portfolia, dříve nazývaná CopyPortfolios, představují seskupení několika aktiv, jako jsou akcie, kryptoměny, ETF a dokonce i lidí, sdružených dohromady na základě předem stanoveného tématu nebo strategie.

 • Investování podle témat znamená například investování do portfolia Future Payment systems, DroneTech, Renewable energy nebo kryptoměn. Portfolio Crypto se například skládá z největších kryptoměn, vážených podle tržní kapitalizace.
 • Dalším způsobem investování prostřednictvím chytrých portfolií je investování do portfolia složeného z několika "hvězdných" obchodníků.

V podstatě takové ETF bez poplatku. Neexistují žádné poplatky za správu ani žádné jiné provize, kromě těch, které se uplatňují u aktiv tvořících každé portfolio.

Odmítnutí odpovědnosti: Minulá výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků. Prezentovaná historie obchodování je kratší než 5 kompletních let a nemusí být dostatečným podkladem pro investiční rozhodnutí.

Akcie a ETF

Pokud nakupujete akcie nebo ETF bez pákového efektu, kupujete skutečné aktivum, nikoli CFD. Tuto funkci obvykle ostatní CFD a forexoví brokeři nenabízejí. V tomto smyslu je výběr 17 akciových trhů, ke kterým má eToro přístup, skvělý. Ve srovnání s makléři, jako je Saxo Bank (asi 35 trhů) nebo Interactive Brokers (asi 80 trhů), je však slabý.

V eToro máte přístup k následujícím 17 burzám:

 • Amsterdam
 • NYSE
 • Nasdaq
 • Euronext Brusel
 • Euronext Lisabon
 • Frankfurt
 • Londýn
 • Paříž
 • Madrid
 • Milán
 • Curych
 • Oslo
 • Stockholm
 • Kodaň
 • Helsinky
 • Hongkong
 • Saúdská Arábie

Můžete však obchodovat pouze s populárnějšími akciemi. Například počet obchodovatelných akcií na burze Nasdaq s eToro je v současné době méně než 700, což je jen asi 20 % společností kótovaných na burze Nasdaq.

Proč by to pro vás mělo mít význam? Pokud obchodujete pouze s nejoblíbenějšími akciemi, jako je Microsoft nebo Apple, pravděpodobně si nedostatku menších akcií nevšimnete. Pokud ale chcete obchodovat malé společnosti, je možné, že je na eToro nenajdete.

Kryptoměny

Nejenže eToro nabízí k obchodování více než 35 různých kryptoměn, ale máte také možnost obchodovat 14 kryptoměnových křížů (jako ETH/BTC) a 63 křížů měn mimo USD (jako LTC/AUD).

eToro nabízí následující způsoby obchodování a vlastnictví kryptoměn: Kryptoměny CFD, spotové kryptoměny, kryptoměnové burzy (eToroX) a kryptoměnové peněženky.

Všeobecným pravidlem u eToro je, že když se vydáte na dlouhou pozici v jakékoli virtuální měně, budete vlastnit skutečnou minci. Když půjdete na krátko, půjde o CFD.

Ceny kryptoměn mohou výrazně kolísat, a proto nejsou vhodné pro všechny investory. Obchodování s kryptoměnami není pod dohledem žádného regulačního rámce EU. Proto při používání služby obchodování s kryptoměnami eToro nemáte nárok na žádnou ochranu investorů.

Na eToro můžete obchodovat s celou řadou kryptoměn. Vedle STORJ, BAL, GALA a LRC mají obchodníci přístup k BTC, ETH, BCH, LTC, XRP, DASH, ETC, ADA, XLM, EOS, NEO, TRON, ZEC, BNB, XTZ, MIOTA LINK, UNI a DOGE.

Zákaznická podpora eToro

Zákaznický servis společnosti eToro je podprůměrný: můžete se na něj obrátit hlavně prostřednictvím webových ticketů, ale může trvat dlouho, než dostanete odpověď. Živý chat je k dispozici pouze pro členy klubu.

Výhody Zápory
- Relevantní odpovědi - Žádná telefonická podpora
- Žádná podpora 24/7
- Živý chat pouze pro členy klubu

Zákaznický servis eToro je teoreticky k dispozici ve všech 21 jazycích, které webová a mobilní obchodní platforma nabízí. My jsme zákaznický servis testovali pouze v angličtině.

Zákaznický servis eToro můžete kontaktovat prostřednictvím webového ticketovacího systému. Odpovědi jsme obvykle dostali do 48 hodin když jsme jej testovali s několika základními dotazy. Na druhou stranu jsme od uživatelů obdrželi zpětnou vazbu, že eToro ve složitějších případech často potřebuje až 14 dní na odpověď, což považujeme za mimořádně špatnou podporu.

Živý chat je v současné době k dispozici pouze pro členy klubu. Nejnižší úrovní členství v Klubu eToro je stříbrná úroveň, které lze dosáhnout, pokud máte na účtu více než 5 000 USD vlastního kapitálu.

Je eToro bezpečné?

Ano, společnost eToro je považována za bezpečnou. Je regulováno finančními úřady nejvyšší úrovně, je stabilní a má ochranu pro investory.

eToro je regulováno špičkovými finančními úřady, jako jsou FCA a ASIC, a také CySEC. Není však kótována na žádné burze cenných papírů a nemá mateřskou banku. Společnost plánovala jít na burzu a tím pádem zveřejňila své finanční výsledky trasnsparentně na svých webových stránkách. Rychlý pohled na finanční zdraví společnosti naznačuje, že společnost nemá žádné finanční problémy.

Výhody Nevýhody
- Regulované finančními úřady nejvyšší úrovně - Není obchodovaná na burze (zatím)
- Ochrana proti zápornému zůstatku
- Finanční informace jsou veřejně dostupné

Je eToro regulováno?

Ano, eToro je regulováno Kyperskou komisí pro cenné papíry (CySEC), britským úřadem pro finanční chování (FCA) a australskou komisí pro cenné papíry a investice (ASIC).

Registrace u eToro

{etoroCFDrisk} % retailových účtů prodělá peníze při obchodování CFD s tímto brokerem. Zvažte zda jste ochotni podstoupit vysoké riziko ztráty peněz.

Jak jste chráněni

eToro provozuje tři právní subjekty a obsluhuje zákazníky podle jejich bydliště. Na tom záleží, protože subjekt, ke kterému patříte, určuje výši ochrany investora, kterou získáte.

Zákazníci z Česka a Slovenska budou mít své reálné obchodní účty u společnosti eToro (Europe) Limited, která je regulována kyperským dozorovým orgánem CySEC. Výše ochrany investic u společnosti eToro Europe činí maximálně 20 000 EUR. Tuto hranici stanovuje kyperský Fond pro odškodnění investorů.

Pokud ale vlastníte ackie a ETF nemusíte se obávat. eToro nemůže v případě krachu použít Vaše akcie a ETF ke splacení dluhu. V podstatě tedy v případě krachu eToro budete vyzváni k převodu Vašich akcií k jinému brokerovi. Co se týče CFD, tak tam jste chráněni pouze maximálně do 20 000 EUR. V případě krachu eToro nemáte jistotu že dostanete všechny peníze co jste měli investovány v CFD.

Všichni klienti mají nárok na soukromé pojištění eToro. Jedná se o pojištění ve výši 1 000 000 GBP/$/€ pro hotovost, cenné papíry a CFD. Poskytuje ho společnost Lloyd's a platí v případě platební neschopnosti společnosti eToro. To je skvělý doplněk, protože ne všichni makléři poskytují další vrstvu ochrany nad rámec té regulační. Společnost eToro ji samozřejmě může kdykoli zrušit.

Kdybych to měl shrnout. Myslím, si že eToro je bezpečný investiční partner. I v případě, že obchodujete CFD má eToro pojištění až to výše 1 milion EUR.

eToro také poskytuje ochranu proti zápornému zůstatku pro obchodování s CFD, ale pouze pro neprofesionální klienty z Evropské unie a Austrálie. Profesionální klienti nejsou kryti žádnou ochranou proti zápornému zůstatku.

Další podrobnosti najdete na stránce Regulace a licence společnosti eToro.

Má zkušenost s eToro

Má zkušenost s eToro je pozitivní. Osobně eToro používám k investování do akcií a ETF. Neobchoduji kryptoměny ani CFD. Má zkušenost je tedy psána čistě z pohledu investora do akcií a ETF.

Na začátku mi na eToro vadilo poměrně dost věcí. Špatná zákaznická podpora, danění dividend z USA 30%, drahá měnová konverze. Po 4 letech používání už ale ani jedna z těchto věcí neplatí (snad až na vyjímku zákaznické podpory, která kromě account managera stojí zanic).

Osobně se nebojím eToro doporučit jakémukoliv investorovi do akcií. Ideální je především pro začátečníky a to kvůli uživatelsky přívětivé platformě a měnové konverzi zdarma pomocí eToro Money.

Etoro jako jediný broker v Česku navíc umožňuje uživatelům kopírovat portfolia ostatních lidí. Jedná se o unikátní funkci, kterou má jen eToro.

Registrace u eToro

{etoroCFDrisk} % retailových účtů prodělá peníze při obchodování CFD s tímto brokerem. Zvažte zda jste ochotni podstoupit vysoké riziko ztráty peněz.

Zkušenosti ostatních uživatelů s eToro

Jelikož se v investičním prostředí už chvíli pohybuji občas slyším stížnosti některých uživatelů na eToro. Níže je tedy jednu po druhé rozeberu:

eToro uzavřelo obchody bez mého svolení

Osobně jsem za 4 roky nikdy nic takového nezažil. Nicméně opravdu to nastalo.

V lednu 2021 několik z klientů pohrozilo podáním hromadné žaloby na společnost a návrhu na odebrání licence makléře na Kypru (tedy v EU) poté, co makléř uzavřel všechny pozice v kryptoměnách s pákovým efektem. Tento krok přišel několik hodin poté, co společnost eToro oznámila svým evropským klientům, že "vzhledem k extrémní volatilitě na trzích s kryptoměnami je třeba změnit maržové pozice u všech krypto pozic s pákovým efektem" na pozice bez pákového efektu, jinak budou do čtyř hodin uzavřeny.

Navíc. V návaznosti na short-squeze GameStop v lednu 2021 uživatelé eToro tvrdili, že broker vynutil stop-loss na dlouhých pozicích bez pákového efektu u amerického prodejce videoher. Uživatelé tvrdili, že stop-loss způsobil ztráty mnoha investorům, kteří museli uzavřít své pozice za nevýhodných podmínek, a nakonec vedl k poklesu ceny akcií.

Takže i když jsem to osobně ani jednou nezažil a rozhodně se to neděje běžně. Opravdu nastaly 2 situace kdy pravděpodobně eToro uzavřelo pozice investorům.

Technické výpadky eToro

Další ze stížností od uživatelů na eToro je, že má často výpadky platformy a osobně jsem za 4 roky zažil asi jednu plánovanou odstávku která byla naplánovana na večerní hodiny.

Je ovšem pravda, že se na eToro nepřihlašuji každý den. Nikdy se mi ale nestalo, že bych chtěl prodat nebo koupit akcie a nefungovalo by to.

Drahá měnová konverze

Někteří uživatelé si stěžují, že při výběru peněz nastala nevýhodná měnová konverze. Osobně jsem to opět nezažil nicméně věřím, že to je možné.

Tomuto poplatku jsem se ale vždy vyhnul. Jak? Jednoduše, vkládám dolary a vybírám také dolary. Dříve jsem to dělal přes Revolut. Dnes už ani Revolut nepotřebuji, stačí si vytvořit eToro Money kde máte měnovou konverzi zdarma za tržní kurz. Dokonce je to lepší než Revolut, protože nemáte žádné limity.

Doporučuji eToro po 4 letech?

Ano. Myslím si, že se jedná o jednoho z nejlepších brokerů v Česku. Pokud chcete více informací můžete si přečíst i mou recenzi eToro.

Registrace u eToro

{etoroCFDrisk} % retailových účtů prodělá peníze při obchodování CFD s tímto brokerem. Zvažte zda jste ochotni podstoupit vysoké riziko ztráty peněz.

Závěr recenze

Dle mého názoru se jedná o kvalitního brokera, kterého se nebojím doporučit. Především pro začínající investory do akcií je dle mého názoru ideální.

Má osobní zkušenost po více než 4 letech na platformě je také pozitivní. Jediné co bych ještě zlepšil je množství dostupných akcií (přidání například i menších společností). Věřím, že i tento faktor se ale postupem času bude zlepšovat.

Platformu eToro hodnotím jako velmi dobrou. Je přehledná a uživatelsky přívětivá. Za mě nejlepší ze všech brokerů v Česku.

eToro navíc nabízí aspekt sociálního obchodování. Kdy můžete kopírovat ostatní lidi. Jedná se o funkci, kterou žádný jiný broker nenabízí.

Co se týče obchodování CFD osobně bych řekl, že eToro není špatné, ale zvolil bych raději XTB. Za mě má o něco nižší poplatky a přeci jen i ta platofrma je lepší pro technickou analýzu.

Registrace u eToro

{etoroCFDrisk} % retailových účtů prodělá peníze při obchodování CFD s tímto brokerem. Zvažte zda jste ochotni podstoupit vysoké riziko ztráty peněz.

Časté dotazy eToro

Jak společnost eToro vydělává peníze?

Přestože společnost eToro nezveřejňuje své finanční výkazy, hlavním zdrojem příjmů společnosti eToro je pravděpodobně:

 • Spready: rozdíl mezi cenou, za kterou nakupujete/prodáváte vy a makléř.
 • Poplatek za noc: za náklady na financování vašich pozic CFD mezi jednotlivými dny se vám účtuje poplatek. poplatek (úrok) za použití pákového efektu.
 • Ostatní neobchodní poplatky: poplatky, které přímo nesouvisejí s obchodováním

Co je to eToro?

eToro je především broker CFD a forexu, ale na jeho platformě můžete obchodovat také se skutečnými akciemi, ETF a mnoha kryptoměnami. Je dobře známá díky své funkci sociálního obchodování, která vám umožňuje sledovat a kopírovat portfolio jakéhokoli obchodníka v síti eToro.

Kdo vlastní eToro?

V době psaní této recenze byla společnost eToro soukromou společností, a proto není povinna zveřejňovat svou vlastnickou strukturu. Co víme, je, že eToro nemá žádnou bankovní mateřskou společnost (malá šance na záchranu v případě bankrotu). Známým zakladatelem a generálním ředitelem společnosti eToro je Yoni Assia.

eToro je financováno investory. Zde je několik z nich:

 • Anthemis Group, Velká Británie
 • BRM Capital, Izrael
 • CommerzVentures GmbH, Německo
 • Cubit Investments, Izrael
 • MoneyTime Ventures, USA
 • Ping An, Čína
 • Spark Capital, USA

Kdo reguluje eToro?

eToro je regulováno finančními úřady na Kypru, ve Spojeném království a v Austrálii. eToro provozují tyto právnické osoby:

 • eToro (Europe) Ltd. - Kypr - je regulována CySEC (Kyperskou komisí pro cenné papíry a burzy) na základě licence č. 109/10 pro obsluhu členských států EHP (Evropského hospodářského prostoru) a zemí mimo něj.
 • eToro (UK) Ltd - Velká Británie - je regulována finančním orgánem Spojeného království, FCA (Financial Conduct Authority).
 • eToro (AUS) Capital Pty Ltd - je regulována australským dozorovým orgánem, ASIC (Australian Securities and Investments Commission).
 • eToro (USA) LLC. - tento subjekt je regulován pouze státními regulačními orgány, protože se zabývá pouze obchodováním s kryptoměnami.

Můžeme eToro důvěřovat?

eToro je regulováno kyperským CySEC, australským ASIC a britským FCA. eToro plánuje být kótováno na burze a zveřejňuje své finanční výsledky. Takže se jedná o důvěryhodnou společnost.

Jak funguje eToro kopírování?

Kopírování na eToro, neboli CopyTrader, je sociální obchodní nástroj. Když používáte Copy Trader, kopírujete obchody jiných lidí nebo jiní lidé kopírují vaše obchody. V síti eToro můžete vyhledávat obchodníky a další uživatele a zkontrolovat, jak si jejich portfolio vedlo v minulosti. Když najdete obchodníka, který se vám líbí, můžete automaticky kopírovat jeho obchody. Můžete se rozhodnout, kolik peněz chcete do kopírování investovat, a své pozice můžete kdykoli uzavřít. Můžete také vydělávat peníze tím, že vás budou kopírovat jiní obchodníci.

Jsou zisky dosažené obchodováním na eToro zdanitelné?

Jakýkoli zisk realizovaný obchodováním na eToro může podléhat daňovým zákonům a předpisům. To závisí na zemi vašeho bydliště. Pro další informace o eToro a daních vám doporučujeme kontaktovat daňový úřad.

Disclaimer

eToro je platforma pro více aktiv, která nabízí jak investování do akcií a kryptoaktiv, tak i obchodování s CFD.

CFD jsou složité nástroje a je s nimi spojeno vysoké riziko rychlé ztráty peněz kvůli pákovému efektu. Při obchodování s CFD u tohoto poskytovatele ztrácí peníze 74 % účtů drobných investorů. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty peněz.

Obchodování s kopiemi se nepovažuje za investiční poradenství. Hodnota vašich investic se může zvýšit nebo snížit. Váš kapitál je vystaven riziku.

Minulá výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků.

Investování do kryptoaktiv je vysoce volatilní a v některých zemích EU neregulované. Žádná ochrana spotřebitele. Může se uplatňovat daň ze zisku.

Nulová provize znamená, že při otevření nebo uzavření pozice nebude účtován žádný poplatek makléři a nevztahuje se na krátké pozice nebo pozice s pákovým efektem. Ostatní poplatky se uplatňují, včetně poplatků za měnové vklady a výběry v jiných měnách než USD. Váš kapitál je vystaven riziku. Pro více informací klikněte zde.

Nejnovější články