Autor: Adam Spáčil

Facebook usnadňuje krypto firmám provozování reklamy na své platformě, čímž mění předchozí zásady.

Facebook usnadňuje společnostem provozujícím kryptoměny inzerci na své platformě a mění tak své předchozí zásady v souvislosti s tím, jak se rozšiřuje oblast digitálních aktiv a pomalu krystalizuje jasnost regulace.

Facebook usnadňuje společnostem provozujícím kryptoměny inzerci na své platformě a mění tak své předchozí zásady v souvislosti s tím, jak se rozšiřuje oblast digitálních aktiv a pomalu krystalizuje jasnost regulace.

Obr sociálních médií, jehož mateřskou společností je Meta Platforms, rozšiřuje počet regulačních licencí, které přijímá, ze 3 na 27 po aktualizaci svých kritérií. Facebook zveřejnil seznam způsobilých osob na své stránce s pravidly.

Dříve Facebook vyžadoval, aby společnosti, které chtěly propagovat kryptoinzeráty, podaly žádost a uvedly další informace, například zda mají nějaké získané licence nebo zda jsou veřejně obchodovatelné akcie.

V současné době Facebook uvádí, že pokud má inzerent jednu z oprávněných regulačních licencí, bude jeho reklama schválena.

"Tato změna přispěje k větší spravedlnosti a transparentnosti naší politiky a umožní většímu počtu inzerentů, včetně malých podniků, využívat naše nástroje a rozvíjet své podnikání," uvedl Facebook ve svém prohlášení.

Facebook upozornil, že na inzerenty, kteří byli schváleni dříve, nebude mít změna vliv.

V lednu 2018 společnost zakázala všechny reklamy související s kryptoměnami ve snaze potlačit podvody a podvody v důsledku rozmachu prvotních nabídek mincí. O šest měsíců později, v červnu 2018, Facebook svůj zákaz zrušil a povolil předem schváleným firmám propagovat určité služby.

V květnu 2019 pak Facebook zmírnil svůj zákaz reklam souvisejících s kryptoměnami, když se objevily zvěsti o jeho vlastních ambicích v oblasti kryptoměn a unikly zprávy o snahách jeho tajného blockchainového týmu. Přibližně ve stejné době Facebook představil svůj projekt kryptoměny Libra.

"Kryptoměny se stále vyvíjejí a my můžeme tato pravidla časem upřesnit podle toho, jak se bude odvětví měnit," dodal Facebook.

Aktualizace zásad přichází poté, co David Marcus, který řídil kryptografické projekty Facebooku, v úterý oznámil svůj odchod. Marcus vedl vytvoření digitální peněženky Novi a spoluvytvářel Diem, digitální měnu společnosti, jejíž vývoj se zastavil.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články