Autor: Petr Jůn

Film "Spider-Man: No Way Home" trhá pandemické kasovní rekordy.

Nejnovější snímek z Marvel Cinematic Universe si připsal na domácím trhu již 121,5 milionu dolarů z prodeje vstupenek.

Mezi čtvrtečními předpremiérami a pátečními promítacími časy si nejnovější snímek z Marvel Cinematic Universe připsal na domácím trhu 121,5 milionu dolarů z prodeje vstupenek. Společnost Sony, která je spolu s Disney koproducentem filmu, zvýšila svůj odhad na celý víkend a uvedla, že nyní očekává, že film během svého debutu překročí hranici 240 milionů dolarů. Původní odhad hovořil o tom, že film získá zhruba 130 milionů dolarů. Kasovní analytici pro CNBC uvedli, že předpokládají, že film vydělá blíže 250 milionům dolarů, nebo dokonce dosáhne 265 milionů dolarů.

Už nyní je film nejvýdělečnějším otvírákem pandemické éry a překonal film Venom: který za první tři dny v kinech utržil 90,1 milionu dolarů. Podle údajů společnosti Comscore se také pravděpodobně umístí v první desítce filmů s nejvyššími otvíracími cenami v historii kinematografie. Je totiž jedním z pouhých osmi filmů, které během prvního víkendu překročily hranici 200 milionů dolarů. "Předpovědi se jen zvyšují, protože tento film zachycuje ducha doby a přivádí mnoho diváků do kin, kteří se poprvé vrátili během pandemie," řekl Shawn Robbins, hlavní analytik společnosti BoxOffice.com.

Diváci tento víkend spěchali do kin brzy, aby stihli film dříve, než na internet uniknou případné spoilery. Podobný zápal zaznamenaly pokladny už v roce 2019, kdy "Avengers: Endgame", který měl za následek nejvyšší domácí i celosvětový otvírák všech dob. Ačkoli "Spider-Man: Bez cesty domů" možná nedosáhne otvíráku 357,1 milionu dolarů, který na domácím trhu vygenerovala "Endgame" před dvěma lety, mohl by překonat druhý nejvyšší otvírák - "Avengers" z roku 2018: Infinity War", který vydělal 257,6 milionu dolarů. "Vzhledem k neuvěřitelně silnému ohlasu a naplno se rozjíždějící se vánoční sezóně existuje reálná šance, že se tento film stane druhým největším otvírákem v historii," řekl Robbins. "Nebo přinejmenším v první čtyřce, a to i při velmi konzervativních odhadech, s výdrží i v novém roce."

Kasovní analytici předpokládají, že se diváci budou do kin vracet na film vícekrát, stejně jako tomu bylo v případě "Endgame", a očekávají, že film bude mít v příštích několika týdnech solidní prodeje vstupenek. "Jedná se o výkon na úrovni události, na který se bude dlouho vzpomínat pro jeho neuvěřitelný význam jak pro filmové diváky, tak pro samotný průmysl," řekl Robbins. "Je to důkaz nejen univerzální přitažlivosti Marvelu a Spider-Mana, ale také strategie společnosti Sony v oblasti exkluzivity pro kina a neuvěřitelné síly společného filmového zážitku."

Zdroj: cnbc.com, Unsplash

Nejnovější články