Generální ředitel Amazonu Andy Jassy říká, že náklady na pandemii, inflaci a válku jsou příliš vysoké na to, aby je společnost dokázala absorbovat

Generální ředitel společnosti Amazon Andy Jassy uvedl, že společnost musela přidat palivový a inflační příplatek, aby se vypořádala s rostoucími náklady souvisejícími s inflací, pandemií koronaviru a válkou na Ukrajině.

Generální ředitel společnosti Amazon Andy Jassy uvedl, že společnost musela přidat palivový a inflační příplatek, aby se vypořádala s rostoucími náklady souvisejícími s inflací, pandemií koronaviru a válkou na Ukrajině.

"V určitém okamžiku už nemůžete všechny tyto náklady dále absorbovat a provozovat ekonomický podnik," řekl Jassy ve čtvrtečním rozhovoru pro televizi CNBC Andrew Ross Sorkin v pořadu Squawk Box.

Podle Jassyho se Amazon snažil převzít všechny tyto náklady, kde to bylo možné, ale s pokračující pandemií a po ruské invazi na Ukrajinu na začátku letošního roku to bylo stále neudržitelnější. Ve středu Amazon uvalil 5% poplatek na americké prodejce z řad třetích stran, kteří využívají jeho přepravní a skladovací služby.

Příplatek začne platit přibližně za dva týdny pro prodejce, kteří využívají program Amazon Fulfillment by Amazon. Obchodníci platí za uskladnění svých zásob ve skladech Amazonu a za využívání dodavatelského řetězce a přepravních operací společnosti.

"Jsme si velmi dobře vědomi toho, že i prodejci mají náklady," řekl Jassy. "Budeme sledovat, jak se náklady vyvíjejí, a znovu se k nim vrátíme."

Někteří prodejci vyjádřili z tohoto poplatku rozčarování a poznamenali, že již absorbovali další zvýšení nákladů na FBA, které vstoupilo v platnost v lednu.

Výdaje společnosti Amazon od začátku pandemie prudce vzrostly, protože se společnost snažila najmout a udržet dostatek zaměstnanců, aby dokázala udržet krok s poptávkou ve svých skladech. Kvůli nedostatku zaměstnanců v některých zařízeních musela společnost často posílat balíčky na delší a dražší vzdálenosti do míst, kde byl k dispozici dostatek lidí, kteří je mohli přijmout.

Jassy, který v červenci vystřídal zakladatele Amazonu Jeffa Bezose, poukázal také na válku na Ukrajině, která zvýšila ceny ropy a kovů, a na nejnovější epidemii Covid-19 v Číně, která narušila dodavatelské řetězce v oblasti technologií.

"Myslím si, že některé problémy, které se nyní dějí v Číně, kde existují různé varianty a kde jsou velmi konzervativní a blokují výrobu, způsobují určité problémy při získávání výrobků tak rychle, jak potřebujeme," řekl Jassy. "Je stále dražší a časově náročnější dostat výrobky do země. Takže stále existují problémy v dodavatelském řetězci."

Zdroje: cnbc.com, Unsplash.com

Nejnovější články