Autor: Adam Spáčil

Generální ředitel společnosti Coinbase udeřil na Sama Bankmana-Frieda: "Ten chlap právě spáchal podvod ve výši 10 miliard dolarů, a proč se s ním zachází v rukavičkách?"

Sam Bankman-Fried má zacházení "v rukavičkách", přestože čelí obvinění ze spáchání podvodu ve výši 10 miliard dolarů, uvedl generální ředitel společnosti Coinbase Brian Armstrong.

Sam Bankman-Fried má zacházení "v rukavičkách", přestože čelí obvinění ze spáchání podvodu ve výši 10 miliard dolarů, uvedl generální ředitel společnosti Coinbase Brian Armstrong.

Při sledování vývoje pádu FTX Armstrong v podcastovém rozhovoru pro Bena Thompsona ze Stratechery uvedl, že má pocit, že "mainstreamová média" poskytla padlému generálnímu řediteli kryptoměny "hodně měkké rozhovory".

"Chci říct, že tenhle člověk právě spáchal podvod ve výši 10 miliard dolarů, a proč se s ním zachází v rukavičkách?"

"je to pravda?" zeptal se Armstrong.

Poukázal na nedávnou výměnu názorů mezi Bankmanem-Friedem a kalifornskou zástupkyní Maxine Watersovou na Twitteru, kde kongresmanka "velmi zdvořile", jak uvedl Armstrong, požádala zakladatele FTX, aby se 13. prosince zúčastnil slyšení před výborem pro finanční služby Sněmovny reprezentantů USA.

"Oceňujeme, že jste byl ve svých diskusích o tom, co se stalo v #FTX, upřímný," napsala Watersová na Twitteru. "Vaše ochota mluvit s veřejností pomůže zákazníkům společnosti, investorům a dalším. Za tímto účelem bychom uvítali vaši účast na našem slyšení 13. září."

Bankman-Fried odpověděl, že až "dokončí učení a přezkoumání toho, co se stalo, cítil bych jako svou povinnost předstoupit před výbor a vysvětlit to." Dodal, že si "není jistý, že se tak stane do 13. září."

Armstrong popsal Bankman-Friedovu odpověď jako "zdvořilé odložení" a řekl, že výměna "byla bizarní". Watersová od té doby uvedla, že "předvolání je rozhodně na stole", pokud se Bankman-Fried nedostaví.

"Srovnejte její tweety například s Markem Zuckerbergem, který nikdy neukradl lidem 10 miliard dolarů, ať už si o něm myslíte cokoli," řekl Armstrong.

Watersová kritizovala Zuckerberga v roce 2019 během jeho plánů na spuštění globální digitální měny Libra.

"Zneužití! Manipulace! Diskriminace! Trestná činnost!"," napsala Watersová na Twitteru. "Jen několik z ohavných prohřešků Facebooku & nyní má tu drzost spustit #BigTechTakeover v podobě měny, která by mohla konkurovat americkému dolaru?! Už je deset hodin? Pan Zuckerberg a já si máme o čem povídat."

Armstrong uvedl, že Bankman-Friedův údajný přesun prostředků zákazníků z FTX do jeho obchodní společnosti Alameda Research je "porušením nejen podmínek služby, jak jsou napsány, pokud tomu rozumím, ale je to pravděpodobně také prostě v rozporu se zákonem a je to přímo podvod."

Není jediným ředitelem kryptoměn, který v poslední době kritizoval bývalého generálního ředitele FTX.

Changpeng "CZ" Zhao, generální ředitel společnosti Binance, v úterý na Twitteru napsal: "SBF je jedním z největších podvodníků v historii, je také mistrem manipulace, pokud jde o média a klíčové názorové vůdce." Dodal, že FTX "zabil sám sebe (a své uživatele), protože ukradl miliardy dolarů z prostředků uživatelů."

Binance původně plánovala svého konkurenta zachránit na začátku listopadu poté, co FTX požádal o pomoc uprostřed "krize likvidity."

Druhý den však Binance od dohody odstoupila s poukazem na "zprávy týkající se špatného nakládání s prostředky zákazníků a údajného vyšetřování ze strany amerických agentur."

Armstrong uvedl, že i kdyby měl možnost vyslechnout samotného Bankmana-Frieda, "nemyslím si, že bych měl v tuto chvíli nějaké otázky".

"Ale abych byl upřímný, tak nějak chci celou věc otočit," řekl Armstrong Thompsonovi. "Konkurzní právníci, ministerstvo spravedlnosti a všichni budou muset vymyslet, jak ty lidi snad dostat za mříže. Nejen Sama, ale i ostatní zúčastněné."

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články