Autor: Adam Spáčil

Generální ředitel společnosti Uber uvedl, že aplikace pro přepravu autem bude v určitém okamžiku "rozhodně příjmat kryptoměny"

Generální ředitel Uberu Dara Khosrowshahi nezavírá dveře k přijímání kryptoměn jako platebního prostředku pro svou firmu na přepravu autem.

Generální ředitel Uberu Dara Khosrowshahi nezavírá dveře k přijímání kryptoměn jako platebního prostředku pro svou firmu na přepravu autem.

"Bude Uber v budoucnu přijímat kryptoměny? Určitě. V určitém okamžiku," řekl agentuře Bloomberg. "Teď ale není ten správný okamžik."

Khosrowshahi, který se ujal vedení společnosti v roce 2017, uvedl, že se svým týmem o této možnosti neustále diskutuje, i když je brzdí některé faktory.

Mezi ně patří vysoké transakční náklady, které s sebou obchodování s digitálními aktivy nese, a také negativní dopady na životní prostředí spojené s těžbou kryptoměn.

"Jakmile se mechanismus výměny stane levnějším a šetrnějším k životnímu prostředí, myslím, že uvidíte, že se ke kryptoměnám přikloníme o něco více," řekl agentuře Bloomberg.

Mezitím další technologické firmy s velkou tržní kapitalizací, jako je Tesla, zvažují rozšíření platebních mechanismů o digitální aktiva.

Zastánci kryptoměn dlouhodobě prosazují, aby se bitcoin a další tokeny považovaly za formu platby, ačkoli kritici poukazují na jejich volatilitu, mimo jiné jako důvody proti tomu, aby se tak stalo.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články