Autor: Filip Kejval

Google údajně omezuje cestování zaměstnanců a nařizuje manažerům, aby zrušili "happy hours" a další týmová setkání

Google údajně utahuje opasek, pokud jde o některé zaměstnanecké výhody. Technologický gigant zaslal některým vedoucím pracovníkům e-mail, ve kterém je vyzval, aby omezili cestování zaměstnanců pouze na "pracovně důležité" cesty, jak vyplývá z uniklého interního e-mailu, který viděl server The Information.

Google údajně utahuje opasek, pokud jde o některé zaměstnanecké výhody.

Technologický gigant zaslal některým vedoucím pracovníkům e-mail, ve kterém je vyzval, aby omezili cestování zaměstnanců pouze na "pracovně důležité" cesty, jak vyplývá z uniklého interního e-mailu, který viděl server The Information.

Nejvyšší vedení společnosti Google údajně sdělilo vedoucím pracovníkům, že do budoucna bude platit "vysoká laťka" pro to, co je považováno za kritické cesty. Společenské akce, týmové offsites a cesty na osobní akce, které nabízejí virtuální variantu, by již neměly být schvalovány, uvádí The Information.

V prohlášení poskytnutém serveru Insider mluvčí společnosti Google potvrdil, že "nedávno sdíleli pokyny týkající se odpovědného přístupu k řízení výdajů, včetně cestování a akcí. Různé produktové oblasti a funkce to zavádějí způsobem, který nejlépe vyhovuje jejich týmům vzhledem k jejich obchodním potřebám."

Google, který si v průběhu let získal pověst společnosti nabízející svým zaměstnancům záviděníhodné výhody, jako je jídlo zdarma, alkohol a posilovny na pracovišti, se připojil k mnoha technologickým společnostem, které omezují výdaje, protože se připravují na možné zpomalení ekonomiky.

Insider informoval, že během nedávného celofiremního setkání generální ředitel Sundar Pichai vyjádřil přání "zjednodušit společnost" a zvýšit produktivitu zaměstnanců.

V úterý Pichai účastníkům letošní konference Code Conference řekl, že chce společnost zefektivnit o 20 %, což může zahrnovat i snižování počtu zaměstnanců, uvedla CNBC.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články