Graf Akcie CIEN (CIENA Corp.). Diskuze k akciím CIEN. Aktuální informace CIEN.

Základní informace o společnosti CIENA Corp. (Akcie CIEN)

Skvělé pro velmi rychlou analýzu společnosti. Investor může porovnat různé ukazatele s konkurenčními firmami.

Tržní kapitalizace 8.09B
Hodnota podniku (EV) 7.15B
Tržby 3.408B
EBITDA 510.883M
Zisk 461.738M
Růst v tržbách Q/Q 1.17 %
Růst v tržbách Y/Y -7.19 %
P/E (Cena vůči ziskům) 17.59
Forward P/E N/A
EV/Sales 2.10
EV/EBITDA 13.99
EV/EBIT 15.90
PEG 0.73
Price/Sales 2.43
P/FCF 21.47
Price/Book 3.30
Účetní hodnota na akcii 15.85
Hotovost na akcii 7.83
FCF vůči ceně 4.66 %
Počet zaměstnanců 7,032
Tržba na zaměstnance 484.596k
Profit margin 10.23 %
Operating margin 13.25 %
Gross margin 46.80 %
EBIT margin 13.19 %
EBITDA margin 14.99 %
EPS - Zisk na akcii 2.97
EPS - Kvartální růst -13.21 %
EPS - Očekávaný růst příští rok 43.33 %
Return on assets 10.61 %
Return on equity 17.24 %
ROIC 12.07 %
ROCE 11.74 %
Dluhy/Equity 0.67
Čistý dluh/EBITDA -4.23
Current ratio 3.61
Quick Ratio 3.16
Volatilita 2.13
Beta 1.08
RSI 46.08
Cílová cena analytiků 53
Známka akcie (dle analytiků) 1.58
Insider ownership 0.98 %
Institutional ownership 95.89 %
Počet akcií 154.929M
Procento shortovaných akcií 2.40 %
Short ratio 4.47 %
Dividenda N/A
Procentuální dividenda N/A %
Dividenda/Zisk N/A %
Obchodovaná od 1997
Země United States

Finanční výsledky akcie CIEN

Finanční výsledky společnosti, napoví investorovi, zda se jedná o kvalitní společnost.

# 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Revenue$3,532.157$3,572.131$3,094.286$2,801.687$2,600.573$2,445.669
Cost Of Goods Sold$1,879.266$2,030.065$1,779.596$1,555.901$1,438.997$1,370.106
Gross Profit$1,652.891$1,542.066$1,314.69$1,245.786$1,161.576$1,075.563
Research And Development Expenses$529.888$548.139$491.564$475.329$451.794$414.201
SG&A Expenses$585.973$597.445$554.193$498.773$482.559$457.238
Other Operating Income Or Expenses------
Operating Expenses$3,045.193$3,225.365$2,864.34$2,586.965$2,444.404$2,345.221
Operating Income$486.964$346.766$229.946$214.722$156.169$100.448
Total Non-Operating Income/Expense$-31.003$-33.576$-81.165$-58.596$-69.451$-76.684
Pre-Tax Income$455.961$313.19$148.781$156.126$86.718$23.764
Income Taxes$94.67$59.756$493.471$-1,105.827$14.134$12.097
Income After Taxes$361.291$253.434$-344.69$1,261.953$72.584$11.667
Other Income------
Income From Continuous Operations$361.291$253.434$-344.69$1,261.953$72.584$11.667
Income From Discontinued Operations------
Net Income$361.291$253.434$-344.69$1,261.953$72.584$11.667
EBITDA$619.491$469.478$339.966$337.624$297.861$236.215
EBIT$486.964$346.766$229.946$214.722$156.169$100.448
Basic Shares Outstanding154156144142138118
Shares Outstanding156158144170151120
Basic EPS$2.34$1.63$-2.40$8.89$0.52$0.10
EPS - Earnings Per Share$2.32$1.61$-2.49$7.53$0.51$0.10
# 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Current Ratio3.43262.81562.22491.93332.25812.7948
Long-term Debt / Capital0.21230.23850.26240.21460.57040.6719
Debt/Equity Ratio0.27230.31640.35940.43811.63592.0522
Gross Margin46.795543.169442.487744.465644.666243.9783
Operating Margin13.78669.70757.43137.6646.00524.1072
EBIT Margin13.78669.70757.43137.6646.00524.1072
EBITDA Margin17.538613.142810.986912.050711.45379.6585
Pre-Tax Profit Margin12.90898.76764.80835.57263.33460.9717
Net Profit Margin10.22867.0948-11.139645.04262.79110.477
Asset Turnover0.84480.91750.82370.7090.9050.9075
Inventory Turnover Ratio5.4575.88346.77295.82426.81187.1673
Receiveable Turnover4.90984.92813.93424.5034.5134.4403
Days Sales In Receivables74.340674.065592.775381.057280.876782.2021
ROE - Return On Equity14.396411.6642-17.865859.07079.47151.8791
Return On Tangible Equity17.187114.383-23.240571.38220.58217.2121
ROA - Return On Assets8.64146.5094-9.175831.93442.52590.4329
ROI - Return On Investment11.34018.8826-13.177346.39484.06910.6165
Book Value Per Share16.236714.071912.502214.9355.4834.5783
Operating Cash Flow Per Share0.54421.02620.2127-0.5388-0.26131.3333
Free Cash Flow Per Share0.41111.09960.299-0.3843-0.45541.272

Porovnání s konkurencí: Akcie CIEN

Společnost P/E PEG Růst v tržbách (roční) Růst v EPS Return on equity P/B Profit margin
CIEN 17.59 0.73 -7.19 % 43.33 % 17.24 % 3.30 10.23 %
Akcie ADTN 51.39 N/A 12.88 % 0.00 % 4.72 % 2.43 0.47 %
Akcie CALX 40.98 2.69 43.02 % -27.50 % 28.85 % 12.85 6.19 %
Akcie CSCO 22.01 3.56 1.05 % 5.26 % 26.68 % 5.61 21.26 %
Akcie JNPR 46.13 1.19 4.11 % 6.98 % 4.63 % 2.07 5.80 %
Akcie INFN N/A N/A -0.65 % -300.00 % -33.58 % 3.99 -15.25 %

Nedávné obchody insiderů: Akcie CIEN

Jméno Obchod Cena Objem
Gary B Smith
President and CEO
Prodej
21 Jan 2021
$54.76 $273,800
James E Jr Moylan
SVP Finance and CFO
Prodej
25 Jan 2021
$55.65 $111,300
Gary B Smith
President and CEO
Prodej
4 Feb 2021
$55.06 $275,300
Rick Hamilton
SVP, Software, and Services
Prodej
5 Feb 2021
$55.28 $535,000
James E Jr Moylan
SVP Finance and CFO
Prodej
8 Feb 2021
$55.64 $111,280
Stephen B Alexander
SVP and Chief Technology Officer
Prodej
16 Feb 2021
$56.10 $112,200
Andrew C Petrik
Vice President and Controller
Prodej
16 Feb 2021
$56.10 $56,100
David M Rothenstein
Sr. VP and General Counsel
Prodej
16 Feb 2021
$56.10 $168,300
Scott Mc Feely
SVP and Networking Platforms
Prodej
16 Feb 2021
$56.10 $112,200
Gary B Smith
President and CEO
Prodej
17 Feb 2021
$54.75 $273,750
James E Jr Moylan
SVP Finance and CFO
Prodej
22 Feb 2021
$54.09 $108,180

Diskuze k akciím CIEN