Graf Akcie EPAM (EPAM Systems Inc). Diskuze k akciím EPAM. Aktuální informace EPAM.

Základní informace o společnosti EPAM Systems Inc (Akcie EPAM)

Skvělé pro velmi rychlou analýzu společnosti. Investor může porovnat různé ukazatele s konkurenčními firmami.

Tržní kapitalizace 34.71B
Hodnota podniku (EV) 33.51B
Tržby 3.038B
EBITDA 511.883M
Zisk 398.688M
Růst v tržbách Q/Q 39.37 %
Růst v tržbách Y/Y 21.29 %
P/E (Cena vůči ziskům) 87.18
Forward P/E N/A
EV/Sales 11.03
EV/EBITDA 65.47
EV/EBIT 75.47
PEG 1.54
Price/Sales 11.42
P/FCF 97.87
Price/Book 17.50
Účetní hodnota na akcii 35.37
Hotovost na akcii 24.65
FCF vůči ceně 1.02 %
Počet zaměstnanců 41,168
Tržba na zaměstnance 73.792k
Profit margin 12.30 %
Operating margin 14.51 %
Gross margin 34.85 %
EBIT margin 14.62 %
EBITDA margin 16.85 %
EPS - Zisk na akcii 7.10
EPS - Kvartální růst 40.41 %
EPS - Očekávaný růst příští rok 34.55 %
Return on assets 14.47 %
Return on equity 19.64 %
ROIC 15.24 %
ROCE 18.21 %
Dluhy/Equity 0.37
Čistý dluh/EBITDA -8.30
Current ratio 3.90
Quick Ratio 3.90
Volatilita 2.47
Beta 1.10
RSI 58.80
Cílová cena analytiků 371
Známka akcie (dle analytiků) 1.75
Insider ownership 3.70 %
Institutional ownership 94.83 %
Počet akcií 56.63M
Procento shortovaných akcií 1.92 %
Short ratio 2.56 %
Dividenda N/A
Procentuální dividenda N/A %
Dividenda/Zisk N/A %
Obchodovaná od 2012
Země United States

Finanční výsledky akcie EPAM

Finanční výsledky společnosti, napoví investorovi, zda se jedná o kvalitní společnost.

# 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Revenue$2,293.798$1,842.912$1,450.448$1,160.132$914.128$730.027
Cost Of Goods Sold$1,488.198$1,186.921$921.352$737.186$566.913$456.53
Gross Profit$805.6$655.991$529.096$422.946$347.215$273.497
Research And Development Expenses------
SG&A Expenses$457.433$373.587$327.588$265.863$222.759$163.666
Other Operating Income Or Expenses----$-1.094$-3.924
Operating Expenses$1,990.948$1,597.148$1,277.502$1,026.436$808.161$643.844
Operating Income$302.85$245.764$172.946$133.696$105.967$86.183
Total Non-Operating Income/Expense$-3.324$4.009$1.359$-7.23$0.103$0.77
Pre-Tax Income$299.526$249.773$174.305$126.466$106.07$86.953
Income Taxes$38.469$9.517$101.545$27.2$21.614$17.312
Income After Taxes$261.057$240.256$72.76$99.266$84.456$69.641
Other Income------
Income From Continuous Operations$261.057$240.256$72.76$99.266$84.456$69.641
Income From Discontinued Operations------
Net Income$261.057$240.256$72.76$99.266$84.456$69.641
EBITDA$348.167$282.404$201.508$157.083$123.362$103.666
EBIT$302.85$245.764$172.946$133.696$105.967$86.183
Basic Shares Outstanding555452504947
Shares Outstanding585755535250
Basic EPS$4.77$4.48$1.40$1.97$1.73$1.48
EPS - Earnings Per Share$4.53$4.24$1.32$1.87$1.62$1.40
# 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Current Ratio3.80984.56225.3055.56324.13523.3098
Long-term Debt / Capital0.01550.01940.0250.03110.054-
Debt/Equity Ratio0.01570.01980.02570.03210.0571-
Gross Margin35.120835.595436.478136.456737.983237.464
Operating Margin13.20313.335611.923611.524211.592111.8055
EBIT Margin13.20313.335611.923611.524211.592111.8055
EBITDA Margin15.178615.323813.892813.540113.49514.2003
Pre-Tax Profit Margin13.058113.553212.017310.90111.603411.9109
Net Profit Margin11.38113.03685.01648.55649.2399.5395
Asset Turnover1.02211.14341.16011.25311.17421.2289
Inventory Turnover Ratio------
Receiveable Turnover4.60864.58054.1194.4063.38034.0482
Days Sales In Receivables79.198979.685388.614582.8415107.977490.1637
ROE - Return On Equity16.355519.02877.46312.703413.772515.0072
Return On Tangible Equity19.411723.13058.972715.988418.7519.4016
ROA - Return On Assets11.632514.90615.819610.722110.848111.7236
ROI - Return On Investment16.102518.65887.276112.308913.028915.0072
Book Value Per Share28.92223.346818.400815.292412.22369.6069
Operating Cash Flow Per Share-0.17161.64940.36451.6728-0.63920.9047
Free Cash Flow Per Share-1.23061.52840.37341.3772-0.65490.9413

Porovnání s konkurencí: Akcie EPAM

Společnost P/E PEG Růst v tržbách (roční) Růst v EPS Return on equity P/B Profit margin
EPAM 87.18 1.54 21.29 % 34.55 % 19.64 % 17.50 12.30 %
Akcie ACN 37.52 3.04 7.64 % 10.05 % 31.86 % 12.19 11.52 %
Akcie ACN 37.52 3.04 7.64 % 10.05 % 31.86 % 12.19 11.52 %
Akcie ACN 37.52 3.04 7.64 % 10.05 % 31.86 % 12.19 11.52 %
Akcie CTSH 24.95 1.60 3.91 % 8.25 % 15.21 % 3.67 8.36 %
Akcie CTSH 24.95 1.60 3.91 % 8.25 % 15.21 % 3.67 8.36 %
Akcie CTSH 24.95 1.60 3.91 % 8.25 % 15.21 % 3.67 8.36 %
Akcie IBM 24.22 1.45 -1.45 % -3.10 % 25.06 % 6.18 7.59 %
Akcie INFY 43.30 2.80 11.37 % 13.33 % 27.92 % 9.24 19.27 %
Akcie IBM 24.22 1.45 -1.45 % -3.10 % 25.06 % 6.18 7.59 %
Akcie IBM 24.22 1.45 -1.45 % -3.10 % 25.06 % 6.18 7.59 %
Akcie INFY 43.30 2.80 11.37 % 13.33 % 27.92 % 9.24 19.27 %
Akcie INFY 43.30 2.80 11.37 % 13.33 % 27.92 % 9.24 19.27 %
Akcie MSFT 37.33 3.10 17.53 % 13.74 % 46.23 % 13.76 36.45 %
Akcie MSFT 37.33 3.10 17.53 % 13.74 % 46.23 % 13.76 36.45 %
Akcie MSFT 37.33 3.10 17.53 % 13.74 % 46.23 % 13.76 36.45 %

Nedávné obchody insiderů: Akcie EPAM

Jméno Obchod Cena Objem
Elaina Shekhter
SVP and Chief Marketing Officer
Option
17 Dec 2020
$32.08 $64,160
Sergey Yezhkov
SVP/Co-Head of Global Business
Option
17 Dec 2020
$27.56 $110,240
Elaina Shekhter
SVP and Chief Marketing Officer
Option
31 Dec 2020
$32.08 $12,832
Sergey Yezhkov
SVP/Co-Head of Global Business
Option
31 Dec 2020
$27.56 $27,560
Boris Shnayder
SVP/Co-Head of Global Business
Option
15 Jan 2021
$74.11 $92,638
Elaina Shekhter
SVP and Chief Marketing Officer
Option
20 Jan 2021
$32.08 $83,408
Sergey Yezhkov
SVP/Co-Head of Global Business
Option
20 Jan 2021
$26.91 $94,185
Balazs Fejes
EVP/Co-Head of Global Business
Option
2 Feb 2021
$61.38 $1,227,600
Elaina Shekhter
SVP and Chief Marketing Officer
Option
2 Feb 2021
$32.08 $160,400
Sergey Yezhkov
SVP/Co-Head of Global Business
Option
2 Feb 2021
$27.21 $176,865
Boris Shnayder
SVP/Co-Head of Global Business
Option
16 Feb 2021
$74.11 $92,638

Diskuze k akciím EPAM