Graf Akcie ETR (Entergy Corp.). Diskuze k akciím ETR. Aktuální informace ETR.

Základní informace o společnosti Entergy Corp. (Akcie ETR)

Skvělé pro velmi rychlou analýzu společnosti. Investor může porovnat různé ukazatele s konkurenčními firmami.

Tržní kapitalizace 20.6B
Hodnota podniku (EV) 46.6B
Tržby 10.941B
EBITDA 3.612B
Zisk 1.238B
Růst v tržbách Q/Q 16.96 %
Růst v tržbách Y/Y 4.77 %
P/E (Cena vůči ziskům) 16.74
Forward P/E 0.05
EV/Sales 4.26
EV/EBITDA 12.90
EV/EBIT 23.67
PEG 4.31
Price/Sales 1.88
P/FCF N/A
Price/Book 1.89
Účetní hodnota na akcii 54.88
Hotovost na akcii 8.84
FCF vůči ceně -18.53 %
Počet zaměstnanců 2,018
Tržba na zaměstnance 5421000
Profit margin 13.91 %
Operating margin 14.68 %
Gross margin 37.63 %
EBIT margin 17.99 %
EBITDA margin 33.02 %
EPS - Zisk na akcii 6.18
EPS - Kvartální růst -2.19 %
EPS - Očekávaný růst příští rok 5.33 %
Return on assets 2.19 %
Return on equity 11.52 %
ROIC 3.77 %
ROCE 3.77 %
Dluhy/Equity 4.33
Čistý dluh/EBITDA 25.39
Current ratio 1.00
Quick Ratio 0.70
Volatilita 1.82
Beta 0.59
RSI 45.39
Cílová cena analytiků 118
Známka akcie (dle analytiků) 1.63
Insider ownership 0.30 %
Institutional ownership 88.12 %
Počet akcií 200.955M
Procento shortovaných akcií 2.62 %
Short ratio 2.52 %
Dividenda 3.80
Procentuální dividenda 3.71 %
Dividenda/Zisk 61.49 %
Obchodovaná od 1978
Země United States

Finanční výsledky akcie ETR

Finanční výsledky společnosti, napoví investorovi, zda se jedná o kvalitní společnost.

# 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Revenue$10,113.64$10,878.67$11,009.45$11,074.48$10,845.64$11,513.25
Cost Of Goods Sold$2,468.639$3,222.498$3,806.592$3,419.539$3,029.727$3,842.976
Gross Profit$7,644.997$7,656.175$7,202.86$7,654.942$7,815.917$7,670.275
Research And Development Expenses------
SG&A Expenses$3,839.623$4,121.053$4,142.175$4,092.401$4,026.657$4,225.719
Other Operating Income Or Expenses$-423.093$-664.609$-1,221.878$-812.156$-3,257.305$-2,406.445
Operating Expenses$8,344.44$9,488.177$10,540.09$9,714.073$11,660.88$11,812.42
Operating Income$1,769.195$1,390.496$469.365$1,360.408$-815.231$-299.165
Total Non-Operating Income/Expense$-484.048$-302.078$-643.636$-392.484$-566.531$-500.496
Pre-Tax Income$1,285.147$1,088.419$-174.271$967.923$-1,381.762$-799.661
Income Taxes$-121.506$-169.825$-1,036.826$542.57$-817.259$-642.927
Income After Taxes$1,406.653$1,258.244$862.555$425.353$-564.503$-156.734
Other Income------
Income From Continuous Operations$1,406.653$1,258.244$862.555$425.353$-564.503$-156.734
Income From Discontinued Operations------
Net Income$1,388.334$1,241.226$848.661$411.612$-583.618$-176.562
EBITDA$4,026.945$3,572.809$2,509.92$3,438.986$1,308.06$1,818.071
EBIT$1,769.195$1,390.496$469.365$1,360.408$-815.231$-299.165
Basic Shares Outstanding200195181180179179
Shares Outstanding201197183181179179
Basic EPS$6.94$6.36$4.68$2.29$-3.26$-0.99
EPS - Earnings Per Share$6.90$6.30$4.63$2.28$-3.26$-0.99
# 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Current Ratio0.54190.54340.65231.15131.31631.1405
Long-term Debt / Capital0.61980.63130.63640.63630.57840.5514
Debt/Equity Ratio1.89161.99822.03621.84361.44651.3777
Gross Margin70.377865.424369.122472.06566.621363.6014
Operating Margin12.78194.263312.2842-7.5167-2.598416.0616
EBIT Margin12.78194.263312.2842-7.5167-2.598416.0616
EBITDA Margin32.842322.797931.053312.060715.791133.0917
Pre-Tax Profit Margin10.0051-1.58298.7401-12.7403-6.945612.4039
Net Profit Margin11.40977.70853.7168-5.3811-1.53367.5288
Asset Turnover0.21030.22810.23710.23630.25790.2692
Inventory Turnover Ratio3.32064.37473.77493.45023.52194.0462
Receiveable Turnover9.00119.87929.13029.268510.771111.3255
Days Sales In Receivables40.550536.946239.977239.380933.886932.2281
ROE - Return On Equity12.30729.75275.3219-6.9849-1.69329.5952
Return On Tangible Equity12.45679.92985.4441-7.1385-1.7049.8746
ROA - Return On Assets2.43261.78680.9107-1.2297-0.3512.0689
ROI - Return On Investment4.5663.50891.8881-2.4784-0.694.2644
Book Value Per Share52.614347.941945.371246.251653.674756.3583
Operating Cash Flow Per Share1.2905-1.5245-2.2315-1.6052-3.20473.7133
Free Cash Flow Per Share0.0845-3.5091-1.0212-11.2357-2.60794.0946

Porovnání s konkurencí: Akcie ETR

Společnost P/E PEG Růst v tržbách (roční) Růst v EPS Return on equity P/B Profit margin
ETR 16.74 4.31 4.77 % 5.33 % 11.52 % 1.89 13.91 %
Akcie AEP 18.39 3.50 N/A % 2.04 % 11.13 % 2.02 14.81 %
Akcie CMS 19.47 4.17 5.51 % -22.08 % 16.13 % 3.13 11.30 %
Akcie DUK 26.60 4.37 -0.03 % -3.21 % 6.30 % 1.61 5.77 %
Akcie D 26.68 2.85 -16.58 % -2.78 % 8.82 % 2.26 -2.83 %
Akcie EXC 50.64 7.33 4.30 % -0.96 % 3.00 % 1.43 5.94 %
Akcie EXC 50.64 7.33 4.30 % -0.96 % 3.00 % 1.43 5.94 %
Akcie ED 22.95 3.49 5.48 % 0.68 % 5.89 % 1.44 8.99 %
Akcie OGE 17.05 4.54 57.00 % -43.35 % 10.94 % 1.81 -8.18 %
Akcie SO 21.26 3.81 6.32 % -0.82 % 10.01 % 2.36 15.38 %

Nedávné obchody insiderů: Akcie ETR

Jméno Obchod Cena Objem
Phillip R Jr May
Prodej
21 Feb 2020
$130.29 $2,397,336
Peter S Jr Norgeot
SVP and Transformation
Option
21 Feb 2020
$70.53 $705,300
Roderick K West
Group President and Utility Ops
Prodej
21 Feb 2020
$130.65 $18,168,973
Paul D Hinnenkamp
EVP and Chief Operating Officer
Prodej
21 Feb 2020
$130.54 $3,394,040
Alexis M Herman
Director
Prodej
1 Jun 2020
$102.86 $16,046
Alexis M Herman
Director
Prodej
31 Jul 2020
$104.22 $19,698
Alexis M Herman
Director
Prodej
9 Sep 2020
$98.30 $19,267
Alexis M Herman
Director
Prodej
8 Dec 2020
$105.72 $18,818
Julie E Harbert
SVP and Corp Business Services
Option
18 Dec 2020
$100.02 $200,040
Andrew S Marsh
EVP and Chief Financial Officer
Option
19 Jan 2021
$72.79 $291,160
Kathryn A. Collins
SVP and Chief H.R. Officer
Option
15 Feb 2021
$94.89 $365,327

Diskuze k akciím ETR