Graf Akcie GRC (Gorman-Rupp Co.). Diskuze k akciím GRC. Aktuální informace GRC.

Základní informace o společnosti Gorman-Rupp Co. (Akcie GRC)

Skvělé pro velmi rychlou analýzu společnosti. Investor může porovnat různé ukazatele s konkurenčními firmami.

Tržní kapitalizace 1.02B
Hodnota podniku (EV) 834.55M
Tržby 353.524M
EBITDA 50.084M
Zisk 28.594M
Růst v tržbách Q/Q 8.39 %
Růst v tržbách Y/Y -4.58 %
P/E (Cena vůči ziskům) 35.66
Forward P/E 2.41
EV/Sales 2.36
EV/EBITDA 16.66
EV/EBIT 23.50
PEG 1.41
Price/Sales 2.89
P/FCF 18.87
Price/Book 3.24
Účetní hodnota na akcii 12.12
Hotovost na akcii 4.16
FCF vůči ceně 5.30 %
Počet zaměstnanců 1,150
Tržba na zaměstnance 307.412k
Profit margin 7.22 %
Operating margin 10.68 %
Gross margin 25.66 %
EBIT margin 10.05 %
EBITDA margin 14.17 %
EPS - Zisk na akcii 1.10
EPS - Kvartální růst 14.29 %
EPS - Očekávaný růst příští rok 9.68 %
Return on assets 7.12 %
Return on equity 8.94 %
ROIC 8.04 %
ROCE 9.74 %
Dluhy/Equity 0.25
Čistý dluh/EBITDA -8.84
Current ratio 5.23
Quick Ratio 3.66
Volatilita 2.07
Beta 1.05
RSI 71.61
Cílová cena analytiků 42
Známka akcie (dle analytiků) N/A
Insider ownership 17.74 %
Institutional ownership 58.27 %
Počet akcií 26.127M
Procento shortovaných akcií 1.64 %
Short ratio 11.10 %
Dividenda 0.62
Procentuální dividenda 1.59 %
Dividenda/Zisk 56.36 %
Obchodovaná od 1978
Země United States

Finanční výsledky akcie GRC

Finanční výsledky společnosti, napoví investorovi, zda se jedná o kvalitní společnost.

# 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Revenue$398.179$414.334$379.389$382.071$406.15$434.925
Cost Of Goods Sold$295.504$304.413$278.181$289.543$313.57$327.366
Gross Profit$102.675$109.921$101.208$92.528$92.58$107.559
Research And Development Expenses------
SG&A Expenses$58.835$59.282$55.474$54.294$56.189$54.254
Other Operating Income Or Expenses------
Operating Expenses$354.339$363.695$337.753$345.637$369.759$381.62
Operating Income$43.84$50.639$41.636$36.434$36.391$53.305
Total Non-Operating Income/Expense$1.326$-0.323$-2.258$0.048$0.875$0.429
Pre-Tax Income$45.166$50.316$39.378$36.482$37.266$53.734
Income Taxes$9.351$10.337$12.823$11.599$12.157$17.593
Income After Taxes$35.815$39.979$26.555$24.883$25.109$36.141
Other Income------
Income From Continuous Operations$35.815$39.979$26.555$24.883$25.109$36.141
Income From Discontinued Operations------
Net Income$35.815$39.979$26.555$24.883$25.109$36.141
EBITDA$57.589$65.123$60.787$53.763$51.673$67.92
EBIT$43.84$50.639$41.636$36.434$36.391$53.305
Basic Shares Outstanding262626262626
Shares Outstanding262626262626
Basic EPS$1.37$1.53$1.02$0.95$0.96$1.38
EPS - Earnings Per Share$1.37$1.53$1.02$0.95$0.96$1.38
# 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Current Ratio5.00424.30594.98814.13154.35783.1192
Long-term Debt / Capital------
Debt/Equity Ratio-----0.0426
Gross Margin25.786126.529626.676624.217522.794524.7305
Operating Margin11.010112.221810.97459.53598.9612.2561
EBIT Margin11.010112.221810.97459.53598.9612.2561
EBITDA Margin14.463115.717516.022314.071512.722615.6165
Pre-Tax Profit Margin11.343112.143810.37939.54859.175412.3548
Net Profit Margin8.99479.6496.99946.51276.18228.3097
Asset Turnover1.04031.1250.96040.9981.11521.1418
Inventory Turnover Ratio3.88843.48353.71074.19333.78633.4547
Receiveable Turnover6.08536.11895.63155.34935.29136.1487
Days Sales In Receivables59.980759.651464.813968.232868.981159.3618
ROE - Return On Equity11.632913.63868.15838.21528.748112.8175
Return On Tangible Equity13.124715.55929.2349.569810.208714.9313
ROA - Return On Assets9.35710.85556.72256.56.89439.4882
ROI - Return On Investment11.632913.63868.15838.21528.748112.8175
Book Value Per Share11.810611.223812.467711.60811.003710.7371
Operating Cash Flow Per Share0.8015-0.0794-0.39050.49480.4487-0.8149
Free Cash Flow Per Share0.7861-0.1942-0.46460.58170.6309-0.6048

Porovnání s konkurencí: Akcie GRC

Společnost P/E PEG Růst v tržbách (roční) Růst v EPS Return on equity P/B Profit margin
GRC 35.66 1.41 -4.58 % 9.68 % 8.94 % 3.24 7.22 %
Akcie CFX 75.55 0.97 10.33 % 34.15 % 2.43 % 1.82 1.39 %
Akcie FLS 28.94 1.92 -5.66 % -16.00 % 9.78 % 2.78 3.12 %
Akcie FELE 29.47 1.66 16.01 % 10.84 % 15.46 % 4.58 8.05 %
Akcie GGG 26.84 2.49 20.45 % 8.47 % 33.47 % 9.28 20.03 %
Akcie IEX 38.67 2.38 6.20 % 14.29 % 16.43 % 6.38 16.06 %
Akcie ITT 123.70 1.70 3.10 % 14.63 % 3.09 % 3.74 2.93 %
Akcie XYL 57.65 2.48 5.05 % 3.23 % 13.04 % 7.27 5.21 %

Nedávné obchody insiderů: Akcie GRC

Jméno Obchod Cena Objem
Christopher H Lake
Director
Prodej
11 May 2018
$33.24 $49,860
Ronald D Pittenger
Assistant Treasurer
Prodej
1 Aug 2018
$37.13 $184,462
Christopher H Lake
Director
Prodej
17 Aug 2018
$36.69 $73,380
Christopher H Lake
Director
Prodej
7 Mar 2019
$33.07 $66,140
Angela M Morehead
Treasurer and Asst. Secretary
Nákup
2 May 2019
$30.50 $45,323
Christopher H Lake
Director
Prodej
3 May 2019
$33.02 $82,550
Christopher H Lake
Director
Prodej
31 Oct 2019
$36.46 $72,920
Christopher H Lake
Director
Prodej
5 Mar 2020
$32.53 $97,590
Christopher H Lake
Director
Prodej
5 Aug 2020
$31.55 $15,775
Christopher H Lake
Director
Prodej
9 Nov 2020
$35.51 $53,265
Angela M Morehead
Treasurer and Asst. Secretary
Prodej
12 Nov 2020
$34.33 $51,014

Diskuze k akciím GRC