Graf Akcie HE (Hawaiian Electric Industries, Inc.). Diskuze k akciím HE. Aktuální informace HE.

Základní informace o společnosti Hawaiian Electric Industries, Inc. (Akcie HE)

Skvělé pro velmi rychlou analýzu společnosti. Investor může porovnat různé ukazatele s konkurenčními firmami.

Tržní kapitalizace 4.64B
Hodnota podniku (EV) 6.79B
Tržby 2.617B
EBITDA 681.586M
Zisk 243.747M
Růst v tržbách Q/Q 11.71 %
Růst v tržbách Y/Y -5.99 %
P/E (Cena vůči ziskům) 19.03
Forward P/E 19.50
EV/Sales 2.59
EV/EBITDA 9.96
EV/EBIT 17.18
PEG 2.95
Price/Sales 1.77
P/FCF 306.78
Price/Book 1.98
Účetní hodnota na akcii 21.39
Hotovost na akcii 0.24
FCF vůči ceně 0.33 %
Počet zaměstnanců 3,702
Tržba na zaměstnance 706.874k
Profit margin 7.74 %
Operating margin 14.53 %
Gross margin 12.84 %
EBIT margin 15.10 %
EBITDA margin 26.05 %
EPS - Zisk na akcii 2.23
EPS - Kvartální růst 61.11 %
EPS - Očekávaný růst příští rok 1.69 %
Return on assets 1.62 %
Return on equity 10.51 %
ROIC 2.30 %
ROCE 2.53 %
Dluhy/Equity 5.40
Čistý dluh/EBITDA 13.45
Current ratio 13.76
Quick Ratio 13.47
Volatilita 2.19
Beta 0.48
RSI 57.54
Cílová cena analytiků 33
Známka akcie (dle analytiků) 4.33
Insider ownership 0.92 %
Institutional ownership 55.19 %
Počet akcií 109.311M
Procento shortovaných akcií 1.19 %
Short ratio 3.67 %
Dividenda 1.35
Procentuální dividenda 3.28 %
Dividenda/Zisk 60.54 %
Obchodovaná od 1978
Země United States

Finanční výsledky akcie HE

Finanční výsledky společnosti, napoví investorovi, zda se jedná o kvalitní společnost.

# 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Revenue$2,579.775$2,874.601$2,860.849$2,555.625$2,380.654$2,602.982
Cost Of Goods Sold$1,996.77$2,291.564$2,304.864$1,994.042$1,804.298$2,061.05
Gross Profit$583.005$583.037$555.985$561.583$576.356$541.932
Research And Development Expenses------
SG&A Expenses$271.512$234.363$222.629$215.35$220.518$219.379
Other Operating Income Or Expenses------
Operating Expenses$2,268.282$2,525.927$2,527.493$2,209.392$2,024.816$2,280.429
Operating Income$311.493$348.674$333.356$346.233$355.838$322.553
Total Non-Operating Income/Expense$-70.869$-77.265$-78.895$-69.653$18.003$-67.765
Pre-Tax Income$240.624$271.409$254.461$276.58$373.841$254.788
Income Taxes$40.91$51.637$50.797$109.393$123.695$93.021
Income After Taxes$199.714$219.772$203.664$167.187$250.146$161.767
Other Income------
Income From Continuous Operations$199.714$219.772$203.664$167.187$250.146$161.767
Income From Discontinued Operations------
Net Income$197.824$217.882$201.774$165.297$248.256$159.877
EBITDA$311.493$626.787$588.985$568.231$560.584$518.138
EBIT$311.493$348.674$333.356$346.233$355.838$322.553
Basic Shares Outstanding109109109109108106
Shares Outstanding109109109109108107
Basic EPS$1.81$2.00$1.85$1.52$2.30$1.50
EPS - Earnings Per Share$1.81$1.99$1.85$1.52$2.29$1.50
# 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Current Ratio0.07930.07540.08360.8830.90970.9317
Long-term Debt / Capital0.46280.4650.44530.43930.45020.4569
Debt/Equity Ratio0.99340.95440.950.87661.04271.0701
Gross Margin20.282419.434321.974424.2120.819716.2982
Operating Margin12.129511.652413.547914.947112.391710.2669
EBIT Margin12.129511.652413.547914.947112.391710.2669
EBITDA Margin21.804320.587822.234523.547519.905615.9172
Pre-Tax Profit Margin9.44168.894610.822415.70339.78838.1986
Net Profit Margin7.57967.05296.46810.42816.14215.1899
Asset Turnover0.20910.21830.20390.19160.22090.2896
Inventory Turnover Ratio------
Receiveable Turnover9.55678.78459.709510.004910.722210.327
Days Sales In Receivables38.193141.550737.592136.482334.041635.3442
ROE - Return On Equity9.6389.41897.971212.10338.3929.4952
Return On Tangible Equity9.99849.79118.296312.60468.76579.952
ROA - Return On Assets1.59891.55421.33392.01321.3731.52
ROI - Return On Investment5.17775.03884.42166.78684.6145.1566
Book Value Per Share20.92519.859519.279619.033817.938117.4579
Operating Cash Flow Per Share0.10940.7151-0.71671.23250.1824-0.468
Free Cash Flow Per Share0.7630.0236-1.92281.43820.3382-0.081

Porovnání s konkurencí: Akcie HE

Společnost P/E PEG Růst v tržbách (roční) Růst v EPS Return on equity P/B Profit margin
HE 19.03 2.95 -5.99 % 1.69 % 10.51 % 1.98 7.74 %
Akcie AES N/A 1.99 8.63 % 4.76 % -4.79 % 6.09 0.48 %
Akcie AVA 19.19 3.54 3.57 % 14.29 % 7.15 % 1.32 9.80 %
Akcie EIX 26.08 2.95 12.72 % 5.39 % 6.04 % 1.27 6.41 %
Akcie IDA 20.92 7.93 9.94 % -3.47 % 9.88 % 1.95 17.58 %
Akcie PCG 14.93 3.73 8.59 % 13.64 % 3.79 % 1.21 -7.14 %
Akcie PCG 14.93 3.73 8.59 % 13.64 % 3.79 % 1.21 -7.14 %
Akcie PNM 20.25 3.55 10.48 % -21.43 % 10.17 % 2.08 11.34 %
Akcie POR 26.70 4.71 5.49 % -468.42 % 6.18 % 1.66 7.23 %
Akcie XEL 22.43 3.65 13.65 % 3.51 % 10.82 % 2.31 12.78 %

Nedávné obchody insiderů: Akcie HE

Jméno Obchod Cena Objem
Chester A Richardson
Vice President-General Counsel
Prodej
25 Aug 2016
$30.16 $480,177
Barry K Taniguchi
Director
Prodej
8 Sep 2016
$30.29 $452,593
Thomas B Fargo
Director
Prodej
7 Nov 2017
$36.46 $200,530
Jeffrey N Watanabe
Director
Prodej
5 Mar 2018
$33.18 $308,574
Thomas B Fargo
Director
Prodej
16 May 2018
$33.29 $332,900
James K Scott
Director
Prodej
6 Mar 2019
$38.85 $213,675
Jeffrey N Watanabe
Director
Prodej
14 Aug 2019
$44.21 $251,997
Micah A. Kane
Director
Prodej
12 Sep 2019
$44.60 $124,880
Richard F Wacker
Pres, CEO, and Amer Savings Bank
Prodej
4 Mar 2020
$46.39 $1,855,600
Holdings, L.P.Value Act Spr...
Nákup
11 Mar 2020
$41.12 $69,818,141
Gregory C Hazelton
EVP and CFO
Prodej
3 Jun 2020
$39.50 $197,500

Diskuze k akciím HE