Graf Akcie HZNP (Horizon Therapeutics Plc). Diskuze k akciím HZNP. Aktuální informace HZNP.

Základní informace o společnosti Horizon Therapeutics Plc (Akcie HZNP)

Skvělé pro velmi rychlou analýzu společnosti. Investor může porovnat různé ukazatele s konkurenčními firmami.

Tržní kapitalizace 25.56B
Hodnota podniku (EV) 26.56B
Tržby 2.557B
EBITDA 755.429M
Zisk 518.163M
Růst v tržbách Q/Q 79.90 %
Růst v tržbách Y/Y 68.46 %
P/E (Cena vůči ziskům) 45.93
Forward P/E 28.73
EV/Sales 10.39
EV/EBITDA 35.16
EV/EBIT 60.97
PEG 1.13
Price/Sales 10.00
P/FCF 48.45
Price/Book 6.35
Účetní hodnota na akcii 17.65
Hotovost na akcii 9.13
FCF vůči ceně 2.06 %
Počet zaměstnanců 1,395
Tržba na zaměstnance 1833000
Profit margin 17.71 %
Operating margin 17.62 %
Gross margin 75.79 %
EBIT margin 17.04 %
EBITDA margin 29.55 %
EPS - Zisk na akcii 2.44
EPS - Kvartální růst 305.00 %
EPS - Očekávaný růst příští rok -11.49 %
Return on assets 7.43 %
Return on equity 13.16 %
ROIC 8.78 %
ROCE 5.92 %
Dluhy/Equity 0.51
Čistý dluh/EBITDA 2.27
Current ratio 2.55
Quick Ratio 2.25
Volatilita 2.46
Beta 1.02
RSI 54.68
Cílová cena analytiků 106
Známka akcie (dle analytiků) 1.18
Insider ownership 1.33 %
Institutional ownership 90.22 %
Počet akcií 225.893M
Procento shortovaných akcií 1.82 %
Short ratio 4.41 %
Dividenda N/A
Procentuální dividenda N/A %
Dividenda/Zisk N/A %
Obchodovaná od 2011
Země Ireland

Finanční výsledky akcie HZNP

Finanční výsledky společnosti, napoví investorovi, zda se jedná o kvalitní společnost.

# 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Revenue$2,200.429$1,300.029$1,207.57$1,056.231$981.12$757.044
Cost Of Goods Sold$532.695$362.175$391.301$493.368$392.001$219.502
Gross Profit$1,667.734$937.854$816.269$562.863$589.119$537.542
Research And Development Expenses$209.364$103.169$82.762$224.962$60.707$41.865
SG&A Expenses$973.227$697.111$692.485$655.093$603.048$440.305
Other Operating Income Or Expenses$4.883$-10.963$-3.111$-22.27$-71.26-
Operating Expenses$1,710.403$1,173.418$1,169.659$1,395.693$1,127.016$701.672
Operating Income$490.026$126.611$37.911$-339.462$-145.896$55.372
Total Non-Operating Income/Expense$-88.381$-146.835$-121.043$-119.349$-80.918$-188.084
Pre-Tax Income$401.645$-20.224$-83.132$-458.811$-226.814$-132.712
Income Taxes$11.849$-593.244$-44.752$-108.686$-61.251$-172.244
Income After Taxes$389.796$573.02$-38.38$-350.125$-165.563$39.532
Other Income------
Income From Continuous Operations$389.796$573.02$-38.38$-350.125$-165.563$39.532
Income From Discontinued Operations------
Net Income$389.796$573.02$-38.38$-350.125$-165.563$39.532
EBITDA$782.117$386.37$310.421$-61.756$165.575$212.525
EBIT$490.026$126.611$37.911$-339.462$-145.896$55.372
Basic Shares Outstanding204183166163161149
Shares Outstanding215205166163161156
Basic EPS$1.91$3.13$-0.23$-2.15$-1.03$0.27
EPS - Earnings Per Share$1.81$2.90$-0.23$-2.15$-1.03$0.25
# 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Current Ratio3.50612.33152.18121.59521.7273.0937
Long-term Debt / Capital0.19950.38230.61450.65380.58750.4631
Debt/Equity Ratio0.24930.6191.59371.89921.43020.8657
Gross Margin75.791372.14167.59653.289860.045671.0054
Operating Margin22.26969.73913.1394-32.139-14.87047.3142
EBIT Margin22.26969.73913.1394-32.139-14.87047.3142
EBITDA Margin35.543829.720125.7063-5.846816.876128.073
Pre-Tax Profit Margin18.253-1.5557-6.8842-43.4385-23.1179-17.5303
Net Profit Margin17.714544.0775-3.1783-33.1485-16.87495.2219
Asset Turnover0.36240.29310.30630.25130.22860.2475
Inventory Turnover Ratio7.07596.73167.71028.00212.242711.945
Receiveable Turnover3.33553.1812.59842.60663.20923.5975
Days Sales In Receivables109.4291114.7436140.4693140.0291113.737101.4598
ROE - Return On Equity9.683526.2198-3.2249-34.9667-13.10063.0105
Return On Tangible Equity21.3152828.63723.269618.69468.4677-7.1002
ROA - Return On Assets6.418912.9174-0.9736-8.3318-3.85741.2925
ROI - Return On Investment7.751416.1948-1.2434-12.1053-5.40431.6163
Book Value Per Share18.186511.62367.04796.09077.81948.2233
Operating Cash Flow Per Share0.50350.9065-0.5722-0.55591.05370.9164
Free Cash Flow Per Share-0.20250.6101-0.307-0.48471.00180.9123