Graf Akcie HZNP (Horizon Therapeutics Plc). Diskuze k akciím HZNP. Aktuální informace HZNP.

Základní informace o společnosti Horizon Therapeutics Plc (Akcie HZNP)

Skvělé pro velmi rychlou analýzu společnosti. Investor může porovnat různé ukazatele s konkurenčními firmami.

Tržní kapitalizace 25.56B
Hodnota podniku (EV) 26.56B
Tržby 2.557B
EBITDA 755.429M
Zisk 518.163M
Růst v tržbách Q/Q 79.90 %
Růst v tržbách Y/Y 68.46 %
P/E (Cena vůči ziskům) 45.93
Forward P/E 28.73
EV/Sales 10.39
EV/EBITDA 35.16
EV/EBIT 60.97
PEG 1.13
Price/Sales 10.00
P/FCF 48.45
Price/Book 6.35
Účetní hodnota na akcii 17.65
Hotovost na akcii 9.13
FCF vůči ceně 2.06 %
Počet zaměstnanců 1,395
Tržba na zaměstnance 1833000
Profit margin 17.71 %
Operating margin 17.62 %
Gross margin 75.79 %
EBIT margin 17.04 %
EBITDA margin 29.55 %
EPS - Zisk na akcii 2.44
EPS - Kvartální růst 305.00 %
EPS - Očekávaný růst příští rok -11.49 %
Return on assets 7.43 %
Return on equity 13.16 %
ROIC 8.78 %
ROCE 5.92 %
Dluhy/Equity 0.51
Čistý dluh/EBITDA 2.27
Current ratio 2.55
Quick Ratio 2.25
Volatilita 2.46
Beta 1.02
RSI 54.68
Cílová cena analytiků 106
Známka akcie (dle analytiků) 1.18
Insider ownership 1.33 %
Institutional ownership 90.22 %
Počet akcií 225.893M
Procento shortovaných akcií 1.82 %
Short ratio 4.41 %
Dividenda N/A
Procentuální dividenda N/A %
Dividenda/Zisk N/A %
Obchodovaná od 2011
Země Ireland

Finanční výsledky akcie HZNP

Finanční výsledky společnosti, napoví investorovi, zda se jedná o kvalitní společnost.

# 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Revenue$2,200.429$1,300.029$1,207.57$1,056.231$981.12$757.044
Cost Of Goods Sold$532.695$362.175$391.301$493.368$392.001$219.502
Gross Profit$1,667.734$937.854$816.269$562.863$589.119$537.542
Research And Development Expenses$209.364$103.169$82.762$224.962$60.707$41.865
SG&A Expenses$973.227$697.111$692.485$655.093$603.048$440.305
Other Operating Income Or Expenses$4.883$-10.963$-3.111$-22.27$-71.26-
Operating Expenses$1,710.403$1,173.418$1,169.659$1,395.693$1,127.016$701.672
Operating Income$490.026$126.611$37.911$-339.462$-145.896$55.372
Total Non-Operating Income/Expense$-88.381$-146.835$-121.043$-119.349$-80.918$-188.084
Pre-Tax Income$401.645$-20.224$-83.132$-458.811$-226.814$-132.712
Income Taxes$11.849$-593.244$-44.752$-108.686$-61.251$-172.244
Income After Taxes$389.796$573.02$-38.38$-350.125$-165.563$39.532
Other Income------
Income From Continuous Operations$389.796$573.02$-38.38$-350.125$-165.563$39.532
Income From Discontinued Operations------
Net Income$389.796$573.02$-38.38$-350.125$-165.563$39.532
EBITDA$782.117$386.37$310.421$-61.756$165.575$212.525
EBIT$490.026$126.611$37.911$-339.462$-145.896$55.372
Basic Shares Outstanding204183166163161149
Shares Outstanding215205166163161156
Basic EPS$1.91$3.13$-0.23$-2.15$-1.03$0.27
EPS - Earnings Per Share$1.81$2.90$-0.23$-2.15$-1.03$0.25
# 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Current Ratio3.50612.33152.18121.59521.7273.0937
Long-term Debt / Capital0.19950.38230.61450.65380.58750.4631
Debt/Equity Ratio0.24930.6191.59371.89921.43020.8657
Gross Margin75.791372.14167.59653.289860.045671.0054
Operating Margin22.26969.73913.1394-32.139-14.87047.3142
EBIT Margin22.26969.73913.1394-32.139-14.87047.3142
EBITDA Margin35.543829.720125.7063-5.846816.876128.073
Pre-Tax Profit Margin18.253-1.5557-6.8842-43.4385-23.1179-17.5303
Net Profit Margin17.714544.0775-3.1783-33.1485-16.87495.2219
Asset Turnover0.36240.29310.30630.25130.22860.2475
Inventory Turnover Ratio7.07596.73167.71028.00212.242711.945
Receiveable Turnover3.33553.1812.59842.60663.20923.5975
Days Sales In Receivables109.4291114.7436140.4693140.0291113.737101.4598
ROE - Return On Equity9.683526.2198-3.2249-34.9667-13.10063.0105
Return On Tangible Equity21.3152828.63723.269618.69468.4677-7.1002
ROA - Return On Assets6.418912.9174-0.9736-8.3318-3.85741.2925
ROI - Return On Investment7.751416.1948-1.2434-12.1053-5.40431.6163
Book Value Per Share18.186511.62367.04796.09077.81948.2233
Operating Cash Flow Per Share0.50350.9065-0.5722-0.55591.05370.9164
Free Cash Flow Per Share-0.20250.6101-0.307-0.48471.00180.9123

Porovnání s konkurencí: Akcie HZNP

Společnost P/E PEG Růst v tržbách (roční) Růst v EPS Return on equity P/B Profit margin
HZNP 45.93 1.13 68.46 % -11.49 % 13.16 % 6.35 17.71 %
Akcie AMGN 20.99 1.66 4.87 % -2.29 % 60.57 % 12.44 28.57 %
Akcie AZN 41.82 1.02 14.90 % 40.43 % 26.02 % 10.19 11.81 %
Akcie BSTC 37.35 0.64 0.86 % -38.00 % 13.39 % 5.22 47.43 %
Akcie MRK 35.60 1.38 2.87 % 13.14 % 19.42 % 7.90 14.72 %
Akcie PFE 17.66 1.97 4.96 % 50.00 % 19.81 % 3.72 22.95 %
Akcie RDUS N/A N/A 24.04 % 35.71 % 35.68 % -5.77 -45.76 %

Nedávné obchody insiderů: Akcie HZNP

Jméno Obchod Cena Objem
Geoffrey M. Curtis
EVP, Corporate Affairs, and CCO
Option
21 Jan 2021
$77.43 $291,137
Brian K Beeler
EVP and General Counsel
Option
21 Jan 2021
$77.43 $319,012
Miles W Mc Hugh
Sr VP and Princ. Acctg Officer
Option
21 Jan 2021
$77.43 $277,974
Daniel A. Camardo
EVP, President, and U.S.
Option
21 Jan 2021
$77.43 $249,325
Timothy P Walbert
Chairman, President, and CEO
Option
1 Feb 2021
$77.04 $700,062
Michael A. Des Jardin
EVP and Technical Operations
Prodej
2 Feb 2021
$85.00 $385,050
Michael A. Des Jardin
EVP and Technical Operations
Prodej
11 Feb 2021
$90.00 $970,740
Daniel A. Camardo
EVP, President, and U.S.
Option
21 Feb 2021
$88.87 $115,531
Michael A. Des Jardin
EVP and Technical Operations
Option
21 Feb 2021
$88.87 $193,914
Irina Konstantinovsky
EVP and Chief Human Resources Off
Prodej
22 Feb 2021
$87.22 $496,980
Vikram Karnani
EVP, President, and International
Prodej
22 Feb 2021
$87.19 $728,734

Diskuze k akciím HZNP