Hodnota investice Warrena Buffetta do Applu vzrostla za jediný den o 9,8 miliardy dolarů

Hodnota podílů Berkshire Hathaway v Applu se v pátek zvýšila o 9,8 miliardy dolarů, když akcie Applu vzrostly téměř o 7 % na základě zprávy o skvělých výdělcích.

Hodnota podílů Berkshire Hathaway v Applu se v pátek zvýšila o 9,8 miliardy dolarů, když akcie Applu vzrostly téměř o 7 % na základě zprávy o skvělých výdělcích.

Apple ve čtvrtek oznámil čtvrtletní zisky, když zaznamenal tržby téměř 124 miliard dolarů a silný růst tržeb ve všech produktových řadách kromě iPadu. Zdálo se, že investoři mají zájem o oznámení generálního ředitele Tima Cooka, že bolesti hlavy v dodavatelském řetězci se zlepšují.

Společnost Berkshire Hathaway začala hromadit akcie Applu v roce 2016 a podle údajů FactSet nyní vlastní 887 136 000 akcií výrobce iPhone, neboli více než 5 % akcií společnosti Apple.

Buffett je jedním z největších podporovatelů Applu od roku 2016, ačkoli zpočátku považoval investice do špičkových technologií za příliš riskantní pro Berkshire Hathaway, než začal kupovat akcie Applu. Apple nyní tvoří více než 40 % portfolia Berkshire Hathaway.

Nejlepší společnost na světě?

Apple vyplácí pravidelné dividendy, což je podle Buffetta atraktivní podle jeho investiční filozofie.

„Nepřemýšlím o Applu jako o akciích. Považuji to za náš třetí podnik,“ řekl Buffett CNBC v roce 2020 a nazval ho „pravděpodobně nejlepší byznys, který na světě znám.“

Buffett také uvedl, že ekosystém Apple iPhone je „lepkavý“ a povzbuzuje zákazníky, aby pravidelně upgradovali, což z něj činí bezpečnější investici a více se podobá spotřebitelské společnosti než technologické společnosti.

Cook také ocenil investici Berkshire do Applu. „Společnost vedeme dlouhodobě. A tak skutečnost, že máme konečného dlouhodobého investora do akcií, je neuvěřitelná,“ řekl Cook pro CNBC v roce 2019.

Vzájemný obdiv mezi dvěma obchodními titány však přesahuje investice. V roce 2019 Apple krátce zveřejnil hru založenou na Buffettově dětství, která byla představena na setkání akcionářů Berkshire Hathaway.

Zdroje: cnbc.com, unsplash.com

Nejnovější články