Honor uvádí na americký trh svůj první smartphone

Honor, značka smartphonů Huawei, která se loni od Huawei separovala, uvedla na trh v zámoří svůj první smartphone od doby, kdy se stala nezávislou společností. Honor 50 za 529 eur (614 dolarů) bude uveden celkem na 40ti světových trzích a představuje velký krok pro bývalou značku Huawei.

Honor, značka smartphonů, která se osamostatnila od společnosti Huawei v loňském roce, uvedla na trh v zámoří svůj první smartphone od doby, kdy se stala nezávislou společností.

Honor 50 za 529 eur (614 dolarů) bude uveden celkem na 40ti světových trzích a tím představuje velký krok pro bývalou značku Huawei, protože se tímto snaží získat zpět podíl na trhu.

Honor byla dříve cenově dostupná značka smartphonů Huawei. V prosinci byl Honor prodán konsorciu kupujících, včetně fondů podporovaných vládou jeho domovského města Shenzhen v Číně.

Společnost Huawei byla v letech 2019 a 2020 zasažena americkými sankcemi, které jí znemožnily přístup ke klíčovým technologiím a to včetně operačního systému Google Android plus souvisejících aplikací, společnosti neprospěl také nedostatek čipů. To vše dohromady ochromilo podnikání Huawei na trhu se smartphony.

Aby Huawei zachránil svou úspěšnou značku Honor, prodal ji. Honor v současné době tedy nepodléhá sankcím USA, a tudíž  jeho nejnovější zařízení může a také funguje na systému Android s kompletními aplikacemi Google a na čipu Qualcomm Snapdragon 778G.  Honor 50 má také 4 čočky na zadní straně a 6,57 palcový displej.

Zatímco Honor byl ještě pod Huawei vnímán jako nízkonákladová značka, společnost se snaží posunout více do prémiového segmentu trhu.  Honor 50 byl uveden na trh v Číně začátkem tohoto roku.

Honor tím znovu získal zpět část podílu na čínském trhu. V srpnu činil tržní podíl Honoru v Číně 15 %, což z něj dělá třetího největšího výrobce smartphonů v zemi – podle Counterpoint Research. Na této pozici se pro srovnání nachází teprve rok.

Celosvětově podíl Honoru na trhu dosáhl výše  3,7 % v srpnu, oproti 1,5 % v únoru.

Na mezinárodním  trhu  se Honor utká s dalšími čínskými rivaly včetně Xiaomi. Společnosti Xiaomi se podařilo získat navíc část podílu na trhu. A čím to je? Získali právě tu část podílu na trhu kterou Huawei ztratil. Jak se Honoru bude dařit v mezinárodních vodách, je tedy otázkou a jistě se brzy na tuto otázku dozvíme i odpověď.

 

Zdroje: cnbc.com, Instagram, Twitter

Nejnovější články