Hyundai a Kia v USA varují majitele aut, aby parkovali svá vozidla venku, a to kvůli riziku požáru

Hyundai a Kia vzkazují majitelům téměř 485 000 vozidel v USA, aby je parkovali raději venku. Upozornili, že by mohlo dojít k samovolnému vzplanutí těchto vozidel a to, i když motory budou vypnuty.

Hyundai a Kia vzkazují majitelům téměř 485 000 vozidel v USA, aby je parkovali raději venku. Upozornili, že by mohlo dojít k samovolnému vzplanutí těchto vozidel a to, i když motory budou vypnuty.

Dva korejské automobily jsou další v dlouhém řetězci požárů, které společnosti za posledních šest let pronásledují.

Kia a Hyundai tvrdí, že nikdo nebyl zraněn v celkem 11 zatím hlášených požárech. Bloomberg potvrzuje, že má opravdu zprávy o 11 požárech v oblasti USA a bez zranění.

Majitelé vozidel, která zahrnují tuto výstrahu, by měli parkovat vozidla venku a pryč od veškerých struktur, dokud nebude zjednána náprava.

Prodejci mají v plánu zjednat nápravu, hlavně vyměnit pojistky. Hyundai chce také zkontrolovat řídicí moduly a v případě potřeby je nahradit. Hyundai plánuje navíc zasílat poštovní oznámení majitelům od 5. dubna a KIA je chce zasílat již od 31. března.

Americká správa bezpečnosti silničního provozu doporučuje, že majitelé mohou jít na www.nhtssa.gov a zadat jejich identifikační číslo vozidla, aby zjistili, zda je jejich automobil také rizikový.

  Většinu předchozích zkratů mělo na svědomí selhání motoru. Existují údajně určité varovné signály, kterých si mohli řidiči všimnout v případě nebezpečí, například by mohli cítit něco jako pálení či tavení, nebo dokonce vidět kouř přicházející z motorového prostoru.

V prosinci, agentura konsolidovala dvě vyšetřování do nové “inženýrské analýzy“ pokrývající více než 3 miliony vozidel z roku 2011 do roku 2016 a přesné modely vozů.

V té době, bylo již obdrženo 161 stížností na  požár motoru, z nichž některé se vyskytly ve vozidlech, která již byla odvolána.

První odvolání související s poruchami motoru a požáry dosahuje až do září 2015. Od té doby bylo vydáno nejméně osm dalších listin, zabývající se řadou problémů s motorem,podle dokumentů NHTSA.

V listopadu 2020, NHTSA (Americká správa bezpečnosti silničního provozu) oznámila, že Kia a Hyundai musí zaplatit pokutu ve výši 137 milionů dolarů a pro zlepšení bezpečnosti, aby si navíc vzpomněli na veškerá vozidla s motory, které mohou selhat.

Součástí nápravy by měla být i tzv. "kampaň zlepšování produktu". Dle ní by mělo dojít do 3,7 milionu vozidel k instalaci softwaru, který bude dávat pozor jako takový hlídač a bude varovat při možných selhání motoru.

 

Zdroje: nypost.com; unsplash 

Nejnovější články