I přes americké sankce uvádí Huawei na globální trh své nové mobily

Společnost Huawei uvádí i přes svojí oslabenou globální pozici v důsledku amerických sankcí na globální trh své nové špičkové chytré telefony. Čínská telekomunikační společnost ve středu oznámila plány na uvedení P50 Pro a skládacího P50 Pocket na trh i mimo Čínu.

Společnost Huawei uvádí i přes svojí oslabenou globální pozici v důsledku amerických sankcí na globální trh své nové špičkové chytré telefony.

Čínská telekomunikační společnost ve středu oznámila plány na uvedení P50 Pro a skládacího P50 Pocket na trh i mimo Čínu. Tyto telefony byly uvedeny na čínský trh minulý rok.

Ani jeden z telefonů však nemá schopnost připojit se k superrychlému 5G internetu a to v důsledku amerických sankcí, které společnosti Huawei nadále brání v nákupu určité americké technologie. Místo toho mají zařízení čipy od americké společnosti Qualcomm, které umožňují připojení 4G.

 

           P50 Pro začíná na  ceně 1 353 $


P50 Pro má 6,6palcový displej a dva velké moduly fotoaparátu na zadní straně telefonu.  P50 Pocket je skládací smartphone navržený tak, aby se vešel do kapsy či tašky. Telefony jsou navíc navrženy tak, aby se mohly synchronizovat napříč různými hardwarovými produkty Huawei.

S uvedením těchto mobilních telefonů po celém světě se Huawei drží svých ambicí pokračovat v podnikání v oblasti spotřební elektroniky

 

                        Americké sankce

 

 Globální postavení společnosti však dramaticky pokleslo od doby, kdy se ve druhém čtvrtletí roku 2020 stala světovou jedničkou v oblasti chytrých telefonů. Společnost Counterpoint Research odhaduje, že celosvětový podíl Huawei na trhu bude ve čtvrtém čtvrtletí roku 2021 činit 1,7 %, přičemž Čína tvoří více než 90  % z tohoto celku.

Tento pokles byl způsoben právě omezeními ze strany USA vůči Huawei v posledních několika letech. Ty odřízly společnost od klíčových komponent, jako jsou polovodiče, stejně jako mobilní operační systém Google Android a související aplikace.

Například nejnovější zařízení budou vybavena EMUI 12, jedním z vlastních operačních systémů Huawei. Ale ten nebude obsahovat aplikace od společnosti Google ani Google obchod s aplikacemi. Huawei sice má vlastní obchod s aplikacemi, nazývaný App Gallery, ale ten bohužel nemá vysoce profilované aplikace, které spotřebitelé chtějí.
 

Zatímco Huawei pokračuje ve vydávání těchto spotřebitelských produktů jako jsou tyto telefony, jeho zaměření se přesouvá spíše do jiných oblastí, včetně softwaru a cloud computingu. Tyto oblasti jsou totiž o něco více izolovány od sankcí.

 

Zdroje: cnbc.com; unsplash 

Nejnovější články