Jack Sweeney je neobyčejný teenager, co dokáže sledovat pohyb soukromého letadla Elona Muska

Jack Sweeney, devatenáctiletý student z vysoké školy, se dostal do konfliktu s Elonem Muskem. Muskovi se nelíbilo, že Jack provozoval twitterový účet, který sleduje pohyb jeho soukromého letadla.

Jack Sweeney, devatenáctiletý student z vysoké školy, se dostal do konfliktu s Elonem Muskem. Muskovi se nelíbilo, že Jack provozoval twitterový účet, který sleduje pohyb jeho soukromého letadla.

Musk loni v listopadu oslovil Sweeneyho prostřednictvím přímé zprávy a požádal teenagera, aby vypnul svého sledovacího robota, protože dle něj představoval pro Muska „bezpečnostní riziko“.  Dvojice si vyměňovala zprávy a zakladatel Tesly mu nakonec nabídl 5 000 dolarů za smazání účtu.

Elon Musk tvrdí, že účty sledující jeho cestovní trasy se „stávají bezpečnostním problémem. Nelíbí se mi představa, že mě zastřelí nějaký cvok," dodal zakladatel Tesly.

Sweeney nabídl protinabídku a požádal o 50 000 $ a stáž, pak by prý mohl účet smazat. Musk napsal, že nabídku zváží, nakonec se rozhodl, že to „necítí jako správné“, platit za zrušení účtu, a přestal na zprávy reagovat.

 Kromě účtu @ElonJet provozuje Sweeney i jiné účty, které sledují lety i jiných tryskáčů. Některé z nich dokonce sledují lety několik dalších miliardářů a známých osobností, včetně Jeffa Bezose a Billa Gatese. Nemá však v plánu vznášet podobné žádosti k těmto  miliardářům. "Nebudu je obtěžovat," řekl Sweeney.

Účet @ElonJet získal více než 200 000 sledujících od doby, kdy The Post a další zdroje informovaly o jeho přímém rozhovoru s Muskem.

Zdá se však, že veřejné odhalení popudilo Muska, ten si totiž zablokoval Sweeneyho osobní Twitter účet. Sweeney vyjádřil lítost nad tímto vývojem.

"Nemusel mě blokovat," řekl Sweeney.  „Ale chápu, proč je naštvaný”.
 

      Stratos Jet Charters


 

Technologicky zdatný teenager sdělil, že Stratos Jet Charters, soukromá charterová letecká společnost se sídlem v Orlandu, byla touto skutečností natolik ohromena, že mu nabídla práci v jejím týmu pro vývoj technologií.  Společnost v tomto sektoru soutěží se službami Wheels Up, NetJets a dalšími soukromými tryskovými službami.

"Bylo by to docela fajn. Jsou to absolventi UCF, takže je to pro mne docela zajímavé,“ vyjádřil se Sweeney.

Sweeney se také vyjádřil, že si zatím „není jistý“, zda nabídku přijme, vzhledem k jeho dalším závazkům. Vysokoškolský student k věci poznamenal, že již pracuje jako vývojář aplikací na částečný úvazek pro UberJets, další soukromou charterovou společnost.

Generální ředitel společnosti Stratos Joel Thomas rovněž potvrdil, že byl v kontaktu se Sweeneym ohledně práce pro společnost.

Thomas se vyjádřil, že vysokoškolský student „prokázal svou kreativitu“ a to vytvořením účtu pro sledování proudového letadla právě Elona Muska. Sweeneyho znalost sledování dat různých letů v reálném čase by mohla společnosti Stratos pomoci s „efektivnějšími dotazy dodavatelům a přesněji předpovídat časy letů,“ dodal.

"S vědomím, že je v současné době zapsán na UCF, je Stratos rád, že by s ním mohl pracovat na projektové bázi, na částečný úvazek nebo na stáži, aby mu pomohl dosáhnout jeho vzdělávacích cílů," dodal k nabídce ještě Thomas.

 

Zdroje: nypost.com; unsplash 

Nejnovější články