Warren Buffett radí: Jak investovat 10 000Kč?

Warren Buffett je legendární investor a když mluví, každý by měl poslouchat. V jednom z rozhovorů byl Buffett dotázán, jakou investici by doporučil průměrnému člověku, který neví nic o akciových trzích.

Obrázek: unsplash.com

Warren Buffett je legendární investor a když mluví, každý by měl poslouchat. V jednom z rozhovorů byl Buffett dotázán, jakou investici by doporučil průměrnému člověku, který neví nic o akciových trzích.

V tomto článku rozebereme jaká byla odpověď.

Kreditky jsou zlo

Buffett říká, že kdykoli vám na klíně přistanou nějaké peníze navíc, prvním krokem by mělo být splacení dluhu z kreditní karty . I když říká, že „svět miluje kreditní karty“. Dluh na kreditní kartě může být spojen až s 18% úrokem.

„Kdybych dlužil nějaké peníze s úrokem 18%, první věcí, kterou bych udělal s penězi, které bych měl, by bylo splacení tohot dluhu“ řekl Buffett.

Buffett ale také říká, že né každý dluh je špatný. Například hypotéka s nízkým úrokem může být žádoucí dluh. Přestože si Buffett mohl dovolit platit za dům v hotovosti, vzal si v roce 1971 hypotéku na 30 let, když si koupil prázdninový dům v Laguna Beach v Kalifornii.

V rozhovoru pro CNBC z roku 2017 nazval 30letou hypotéku „neuvěřitelně atraktivním nástrojem pro majitele domu“. To platí ještě dnes, hypotéky jsou stále na historicky nízké úrovni .

Kam by Warren Buffett investoval?

V několika rozhovorech Warren Buffett opakuje pořád dokola: "Průměrný člověk co neví nic o akciích by měl koupit ETF kopírující index S&P 500 a zapomenout na něj". Dlouhodobě Warren Buffett věří americké ekonomice a investice do nízkonákladových ETF nám dokáže poskytnout dostatečnou diverzifikaci.

Další možná investice může být akcie Berkshire Hathaway (která tvoří největší pozici v mém portfoliu). Jedná se o společnost, kterou řídí sám Warren Buffett a skrze ni investuje do ostatních společností.

Takže pokud jste osoba, která o akciových trzích neví nic. Možná stojí za zvážení poslechnout jednoho z nejlepších investorů na světě a nakoupit nízkonákladové ETF kopírující index S&P 500.

Nejnovější články