Autor: Adam Spáčil

Jak vybrat peníze z eToro?

Jak vybrat peníze z eToro rychle a bezpečně? Mrkněte na náš návod.

Ať už používáte online brokera ke krátkodobému obchodování nebo k dlouhodobějším investicím, přijde okamžik, kdy si budete chtít užít plodů své obchodní činnosti, pokud jste prováděli ziskové transakce, nebo prostě jen potřebujete z nějakého důvodu přístup ke svým finančním prostředkům. Abyste to mohli udělat, musíte nejprve vybrat peníze ze svého účtu u brokera

To nezní příliš složitě, ale brokerské společnosti se značně liší v tom, jaké možnosti výběru nabízejí (například bankovní převod nebo kreditní/debetní karty), a také v rychlosti a pohodlí výběru. A zatímco výběr u mnoha makléřů je ve většině případů zdarma, u některých makléřů a u některých typů výběrů může být zpoplatněn

Jak si tedy v tomto ohledu vede eToro? Než se ponoříme do podrobností, ukážeme vám v kostce, jak můžete vybírat peníze z eToro a jak jsou poplatky a možnosti výběru u eToro srovnatelné s některými jeho blízkými konkurenty.

Přehled poplatků a možností výběru u eToro
eToro XTB Trading 212
Bankovní převod Ano Ano Ano
Kreditní/debetní karta Ano Ne Ano
Elektronické peněženky Ano Ne Ano
Poplatek za výběr Poplatek za výběr 5 USD Zdarma pro výběry nad 3000 Kč Bezplatný výběr

Výběr prostřednictvím bankovního převodu je zdaleka nejčastější možností. Je k dispozici v podstatě u všech brokerů a eToro není výjimkou.

Kromě bankovního převodu umožňuje eToro také výběr peněz na debetní nebo kreditní kartu Mnoho brokerů tuto možnost nenabízí, takže to je pro eToro jednoznačné plus.

Peníze můžete vybírat také na elektronické peněženky To je příjemná funkce, která není k dispozici u všech brokerů. U eToro můžete vybírat peníze do následujících elektronických peněženek:

Záleží také na rychlosti. Na rozdíl od některých možností vkladu je výběr málokdy okamžitý. Obvykle trvá nejméně 1 pracovní den, ale často i několik pracovních dní, než vaše peníze dorazí.

Testovali jsme výběr u eToro a trvalo nám to 2 pracovní dny, což je považováno za poměrně průměrné.

Pro výběr peněz z eToro musíte projít následujícími kroky:

  • Přihlaste se ke svému účtu
  • V příslušné nabídce vyberte "Výběr" nebo "Vybrat prostředky"
  • Zvolte způsob výběru a/nebo účet, na který chcete peníze vybrat (pokud je k dispozici více možností)
  • Zadejte částku, kterou chcete vybrat, a v případě výzvy krátký důvod nebo popis
  • Odeslání žádosti

Ať už použijete jakýkoli způsob, peníze můžete vybírat pouze na účty nebo karty, které jsou vedeny na vaše jméno.

Ačkoli je vklad peněz na makléřský účet ve většině případů zdarma, nemusí to vždy platit pro výběry. Zejména mezinárodní bankovní převody a bankovní převody mohou být někdy zpoplatněny vysokými poplatky, takže si vždy pečlivě ověřte, zda se to bude týkat vašich transakcí.

Naneštěstí eToro nemá žádné bezplatné možnosti výběru Podrobnosti najdete v tabulce níže a také v porovnání poplatků eToro s některými jeho přímými konkurenty.

Poplatky za výběr u společnosti eToro
eToro XTB Trading 212
Výběr z tuzemské banky Poplatek za výběr 5 USD Zdarma pro výběry nad 50-200 USD, v závislosti na zemi vašeho bydliště. Bezplatný výběr
Výběr z mezinárodní banky Poplatek za výběr 5 USD Zdarma pro výběry nad 50-200 USD, v závislosti na zemi vašeho bydliště. Bezplatný výběr
Výběr z kreditní/debetní karty Poplatek za výběr 5 USD Není k dispozici Bezplatný výběr
Výběr z elektronických peněženek Výběr ze systému PayPal stojí 5 USD Není k dispozici Bezplatný výběr

eToro nabízí několik možností výběru, bohužel však žádná z nich není zdarma. To je nevýhoda, zejména pokud chcete často vybírat menší částky.

Chcete-li zjistit, jak si poplatky a možnosti výběru eToro stojí v porovnání se zbytkem makléřského trhu, podívejte se na náš .

Odmítnutí odpovědnosti za rizika

eToro je platforma pro obchodování s více aktivy, která nabízí jak investování do akcií a kryptoaktiv, tak obchodování s CFD.

Odmítnutí odpovědnosti: 77 % účtů drobných investorů při obchodování s CFD u tohoto poskytovatele ztrácí peníze. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty peněz.

Kopírování portfolia je služba správy portfolia poskytovaná společností eToro (Europe) Ltd., která je autorizovaná a regulovaná Kyperskou komisí pro cenné papíry.

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní a neregulovaná. Žádná ochrana spotřebitele. Může být uplatněna daň ze zisku.

eToro USA LLC nenabízí CFD a neposkytuje žádné záruky a nepřebírá žádnou odpovědnost za přesnost nebo úplnost obsahu této publikace, kterou připravil náš partner s využitím veřejně dostupných informací o společnosti eToro, které nejsou specifické pro daný subjekt.

Nejnovější články