Je eToro bezpečný broker? Co když zkrachuje?

Je eToro bezpečný broker a co se stane s Vašemi investicemi když tento broker zkrachuje?

Ano, eToro je bezpečný broker.

Je eToro bezpečný broker a co se stane s Vašemi investicemi když tento broker zkrachuje? To je velmi dobrá otázka a pokud chcete rychlou odpověď s největší pravděpodobností se nic nestane. Pokud chcete delší odpověď čtěte dál.

Bezpečnost investice u eToro

Vaše peníze jsou poměrně dobře chráněny. Když eToro zkrachuje nepříjdete o žádné z Vašich akcií ani ETF. Jediné co se stane je, že Vás likvidátor vyzve k převedení akcií jinam. Investování u eToro je tedy bezpečné.

Pokud se chcete registrovat u eToro, můžete využít náš návod registrace u eToro.

Jak jsou mé prostředky chráněné?

Ochrana prostředků je bezpochyby jednou ze zásadních věcí brokerského byznysu. Na eToro dohlížejí největší světové regulační orgány, včetně FCA, CySEC, KNF a samozřejmě je i pod dohledem České národní banky.

Prostředky klientů jsou pojištěny na 22 000 EUR, což je o 2000 EUR více, než vyžaduje ČNB. Nicméně o nakoupené cenné papíry (akcie a ETF) klient nepřijde ani v případě hypotetického krachu společnosti. Jelikož cenné papíry jsou majetkem klienta a jsou odděleny od majetku brokera, klient by byl pouze vyzván likvidátorem k jejich přesunu a akcie by stále zůstaly jeho majetkem.

Ochrana proti individuální krádeži finančních prostředků je poté zaručena několika pravidly. Pro všechna důležitá rozhodnutí jako je změna hesla, výběr hotovosti atd. je vyžadováno dvoufázové ověření pomocí SMS. Výběr prostředků je také možný pouze na účet, který jste využili k vložení peněz. Nemůže se tedy stát, že by si kdokoliv jiný vybral Vaše zisky. Ani samotné eToro nijak neoperuje s hotovostí klientů nebo jejich finančními aktivy.

Nejnovější články