Autor: Adam Spáčil

Je eToro bezpečné a důvěryhodné? Zde je odborná analýza regulace a ochrany investorů

eToro je jednou z největších světových sociálních obchodních platforem a multi-asset brokerskou společností s miliony klientů po celém světě. Je eToro bezpečné a důvěryhodné?

eToro je jednou z největších světových sociálních obchodních platforem a multi-asset brokerskou společností s miliony klientů po celém světě.


Je společnost eToro důvěryhodná?

Broker je regulován špičkovými úřady po celém světě, včetně britského FCA a australského ASIC. Dá se tedy s jistotou říci, že eToro není podvod, ale naopak zcela legální podnik, kterému své finanční prostředky svěřilo více něž 25 milionů lidí.

Pamatujte, že makléři recenzovaní na RecenzeBrokeru jsou regulováni alespoň jedním úřadem nejvyšší úrovně.

Je eToro bezpečné?

Zda je broker bezpečný, závisí na řadě faktorů a my jsme se podívali na většinu z nich, abychom posoudili bezpečnostní profil eToro. Na základě naší analýzy níže uvedených faktorů se domníváme, že patří do kategorie bezpečných brokerů.

Toto jsou aspekty, které naši odborníci při analýze bezpečnosti brokera zvažují:

  • Je makléř kótován na nějaké burze
  • Má bankovní mateřskou společnost
  • Zajišťuje dvoufázové přihlášení
  • Zveřejňuje transparentně své finanční výsledky
  • Zajišťuje ochranu investorů

Podívejte se do následující tabulky, jak si eToro vede v těchto kategoriích a jak si stojí v porovnání se svými nejbližšími konkurenty.

Bezpečnostní prvky eToro XTB Trading 212
Bankovní zázemí Ne Ne Ne
Broker kótovaný na burze cenných papírů Ne Ano Ne
Výroční finanční výkazy na webových stránkách Ano Ano Ne
Dvoufázové ověření mobilního telefonu Ano Ne Ano
Transparentnost vlastnictví makléře Ano Ano Ne
Transparentnost řízení makléře Ano Ano Ne

Všimněte si, že výše uvedená kritéria mají jinou váhu, pokud jde o bezpečnost. Domníváme se, že nejdůležitější vlastností je, aby byl regulován alespoň jedním důvěryhodným orgánem. U CFD a forexových brokerů je také kardinální otázkou, zda poskytují ochranu proti zápornému zůstatku.

eToro ochrana investorů

eToro je regulován v následujících zemích a poskytuje následující ochranu investorů:

.
Regulace a ochrana investorů společnosti eToro
eToro
Země regulace: Velká Británie, Kypr, Austrálie
Výše ochrany investora 85 000 liber pro rezidenty Spojeného království, 20 000 eur pro rezidenty EU, žádná ochrana pro rezidenty Austrálie

Kromě ochrany poskytované regulačním orgánem nabízí společnost eToro svým klientůmsoukromé pojištění prostřednictvím společnosti Lloyd's. Jeho výše činí 1 000 000 GBP/$/€ pro hotovost, cenné papíry a CFD a vztahuje se na případ platební neschopnosti společnosti eToro.

Jako další bezpečnostní prvek poskytuje společnost eToro také pojištění pro obchodování s CFD, ale pouze pro retailové klienty z Evropské unie a Austrálie. Pokud budete na eToro obchodovat s kryptoměnami , nebudete mít nárok na žádnou ochranu investorů.

Odmítnutí odpovědnosti za rizika

eToro je platforma pro více aktiv, která nabízí jak investování do akcií a kryptoaktiv, tak i obchodování s CFD.

Odmítnutí odpovědnosti: CFD jsou složité nástroje a díky pákovému efektu s sebou nesou vysoké riziko rychlé ztráty peněz. 77 % účtů drobných investorů při obchodování s CFD u tohoto poskytovatele ztrácí peníze. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty peněz.

Předchozí výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků. Prezentovaná historie obchodování je kratší než 5 kompletních let a nemusí být dostatečným podkladem pro investiční rozhodnutí.

Obchodování s kopiemi je služba správy portfolia poskytovaná společností eToro (Europe) Ltd., která je autorizovaná a regulovaná Kyperskou komisí pro cenné papíry.

Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní a ve Spojeném království neregulovaná. Žádná ochrana spotřebitele. Na zisky se může vztahovat daň.

eToro USA LLC nenabízí CFD a neposkytuje žádné záruky a nenese žádnou odpovědnost za přesnost nebo úplnost obsahu této publikace, kterou připravil náš partner s využitím veřejně dostupných informací o společnosti eToro, které nejsou specifické pro daný subjekt.

Nejnovější články