Jste v investování nováčkem? Těchto 5 akcií tvoří vynikající portfolio pro začátečníky

Investování do akcií může být vynikajícím způsobem, jak dlouhodobě generovat bohatství. Pokud se teprve vydáváte na cestu investora, může být rozhodování o tom, kde začít, zastrašující.

Investování do akcií může být vynikajícím způsobem, jak dlouhodobě generovat bohatství.

Pokud se teprve vydáváte na cestu investora, může být rozhodování o tom, kde začít, zastrašující. Existuje několik způsobů, jak se ponořit do vody; důležité je začít a v případě potřeby provést úpravy v průběhu cesty.

Abych pomohl novým investorům v tomto dobrodružství, vybral jsem pět akcií, které by mohly být vynikajícím startovacím portfoliem. Patří mezi ně Amazon (AMZN ), Walt Disney (DIS ), Airbnb (ABNB ), Procter & Gamble (PG) a McDonald's (MCD). Tyto akcie představují rozmanitý soubor podniků, které slouží různým skupinám spotřebitelů po celém světě.

Amazon se stal obchodem se vším

Společnost Amazon začínala jako malý knihkupec, ale postupně se rozrostla na prodej všeho možného od potravin až po elektroniku. V posledním desetiletí rostly tržby společnosti složeným ročním tempem 25,6 % a zároveň se zvyšovaly ziskové marže.

Společnost Amazon má v portfoliu mezinárodní zastoupení a několik kategorií příjmů, včetně elektronického obchodování, cloud computingu a reklamy.

Společnost Disney dělá radost spotřebitelům již po generace

Společnost House of Mouse existuje již více než 100 let. Za tu dobu si vytvořil vztah se svými fanoušky po celém světě. Rodiče berou své děti do Disneylandu. Ty zase berou své děti po celé generace. To je možné díky nadčasové kvalitě duševního vlastnictví společnosti Disney. Mickey Mouse nevyjde z módy.

Naštěstí pro investory se společnosti Disney podařilo z této činnosti udělat vynikající byznys, jehož tržby za posledních deset let vzrostly ze 42 miliard dolarů na 67 miliard dolarů.

Airbnb je oblíbeným zprostředkovatelem cestování

Airbnb se rychle stává jednou z nejznámějších cestovních společností na světě. Společnost provozuje platformu, která spojuje lidi, kteří chtějí cestovat, s těmi, kteří si chtějí pronajmout prostory. Airbnb se rychle zotavuje, protože lidé plánují znovu cestovat poté, co na začátku pandemie cesty odložili.

Tržby Airbnb v roce 2021 vzrostly o 77,4 % a v roce 2022 se chystají na silný start. Celosvětový hotelový a rekreační průmysl dosáhl v roce 2019 obrovských tržeb ve výši 1,5 bilionu dolarů, takže pokud Airbnb poroste a získá významný podíl na tomto trhu, mohlo by to akcionáře bohatě odměnit.

P&G je základem v mnoha domácnostech.

Společnost Procter & Gamble vlastní portfolio výrobků pro domácnost, včetně pracího prášku Tide, zubní pasty Crest a dětských plenek Pampers. Jde o základní zboží, které lidé denně používají bez ohledu na to, zda jejich příjmy rostou nebo klesají. Držení společnosti P&G v portfoliu jí dává defenzivní charakter akcií, kterým se může dařit i během recese.

Společnost P&G navíc není žádným nováčkem, pokud jde o příjmy a provozní výnosy, které v roce 2021 dosáhnou 76 miliard USD, respektive 18 miliard USD.

Společnost McDonald's rozšiřuje svou působnost

Společnost McDonald's není třeba představovat. Tato ikonická značka již léta nabízí rodinám po celém světě cenově dostupné rychlé občerstvení. Franšíza restaurací rozšiřuje svůj záběr díky inovacím, které byla nucena zavést během pandemie. Vzhledem k tomu, že její restaurace byly pro osobní strávníky uzavřeny, vyvinul McDonald's robustní mobilní aplikaci, kde si zákazníci mohou objednat jídlo k vyzvednutí nebo doručení. Tento krok zvýšil zisk na akcii společnosti McDonald's v roce 2021 o 59 % na rekordní úroveň.

Je skvělý čas začít investovat

Pokud s investováním začínáte, možná nevíte, že se akciový trh v roce 2022 propadl. Výše uvedený graf ukazuje, o kolik procent jsou jednotlivé zmíněné akcie níže než jejich historická maxima. Aniž bych zabíhal do podrobností, proč trh klesá, řeknu, že krachy akciových trhů nebyly v historii vzácnou událostí.

Dobrou zprávou je, že trh se po každém krachu odrazil zpět na rekordní hodnoty. Zotavení může trvat několik let, ale trpěliví investoři jsou za nákupy během tržních krachů odměněni. Pokud tedy chcete začít investovat, je nyní vynikající čas začít.

Tento článek představuje pouze názor autora. Nejedná se o investiční radu ani doporučení.

Zdroje: fool.com, Unsplash.com

Nejnovější články