Autor: Adam Spáčil

Kdybych si v září mohl koupit jen jednu dividendovou akcii, byla by to tato

Tato dividendová akcie nabízí celý balíček. Mám rád generování pasivního příjmu, protože mi poskytuje větší finanční flexibilitu.

Mám rád generování pasivního příjmu, protože mi poskytuje větší finanční flexibilitu. Dividendové akcie jsou jedním z mých hlavních zdrojů. Z tohoto důvodu běžně nakupuji každý měsíc více různých dividendových akcií, protože mám k dispozici hotovost na investice.

Jestliže bych si však v září letošního roku mohl koupit pouze jednu dividendovou akcii, na prvním místě mého seznamu by byla společnost NextEra Energy (NEE). Zde je důvod, proč tento měsíc vyniká jako skvělá výnosová investice.

Skálopevný zdroj příjmů již nyní

Dividenda společnosti NextEra Energy se nemusí líbit investorům, kteří hledají vysoký dividendový výnos. S 2 % je však vyšší než 1,6% výnos indexového fondu S&P 500.

Důležitější je, že tato výplata stojí na neuvěřitelně pevných základech. Společnost NextEra Energy jako utilita generuje velmi stabilní zisky, které jsou podpořeny státem regulovanou strukturou sazeb a dlouhodobými smlouvami. Mezitím poptávka po elektřině a zemním plynu bývá relativně stabilní i během recese. To společnosti poskytuje stabilní příjmy, které podporují její výplatu.

NextEra Energy vyplácí konzervativní procento svých zisků prostřednictvím dividend. Její dividendový výplatní poměr činil na konci loňského roku 60 %, což je pod průměrem srovnatelné skupiny, který činí 65 %. To jí dává větší záchrannou síť a zároveň jí umožňuje ponechat si více hotovosti na financování expanze.

NextEra má také špičkovou rozvahu s ratingem A, která je podpořena solidními úvěrovými ukazateli. To jí umožňuje lepší přístup k levnému financování, aby mohla investovat do projektů expanze.

Nakonec má další zdroj kapitálu, který ostatní nemají: NextEra Energy Partners (NEP). Tento subjekt vytvořila za účelem nákupu, vlastnictví a provozování infrastruktury pro čistou energii. Tento strategický vztah umožňuje společnosti NextEra Energy recyklovat kapitál prodejem výnosných aktiv infrastruktury čisté energie společnosti NextEra Energy Partners. Společnost NextEra tak získává hotovost na financování nových rozvojových projektů a společnost NextEra Partners má k dispozici další aktivum, které přináší hotovost a podporuje rychle rostoucí dividendu.

Ještě větší příjem později

To, co posouvá dividendu společnosti NextEra Energy na zcela jinou úroveň, je její růstový potenciál. Společnost si klade za cíl zvyšovat svou výplatu o přibližně 10 % ročně nejméně do roku 2024.

Podporou tohoto výhledu je rychle rostoucí zisk společnosti. NextEra Energy intenzivně investuje do dalšího budování přední elektrárenské společnosti na Floridě a prvotřídního portfolia výroby energie z obnovitelných zdrojů. Společnost očekává, že do roku 2025 investuje 85 až 95 miliard dolarů do svých dvojích hnacích sil růstu. Předpokládá, že tyto investice povedou k růstu upraveného zisku na akcii o přibližně 10 % ročně na horní hranici jejího výhledového rozpětí. Současně vidí, že provozní peněžní tok poroste na této úrovni nebo nad ní.

Schopnost společnosti zvyšovat dividendu vysokým tempem by jí měla dát sílu vytvářet celkové výnosy překonávající tržní hodnoty. Za posledních 15 let rostl upravený zisk na akcii společnosti NextEra Energy složeným ročním tempem 8,4 % a zároveň se dividenda zvyšovala tempem 9,8 % ročně. Tato rychle rostoucí dividenda pomohla v tomto období zvýšit celkové výnosy téměř trojnásobně oproti indexu S&P 500.

Společnost NextEra Energy by přitom měla mít dostatek síly k tomu, aby i v příštích letech pokračovala v nadprůměrně rychlém růstu. Na začátku tohoto roku představila svou odvážnou strategii "Real Zero", jejímž cílem je do roku 2045 eliminovat emise oxidu uhličitého ve své floridské společnosti a stát se lídrem dekarbonizace země. To ji staví do pozice, kdy může využít obchodní příležitost v hodnotě 4 bilionů dolarů, která by mohla být hnací silou růstu v příštích 30 letech.

Skvělá dividendová akcie na dlouhou dobu

NextEra Energy má vše, co bych si od dividendové akcie mohl přát. Nabízí nadprůměrný výnos podpořený solidními finančními výsledky. Díky tomu má finanční flexibilitu, aby mohla využít obrovské příležitosti v oblasti obnovitelných zdrojů energie. To by mělo podpořit zdravý růst v příštích letech a umožnit společnosti NextEra Energy zvyšovat dividendu atraktivním tempem.

Tato kombinace růstu a příjmů by měla společnosti NextEra umožnit dosahovat celkových výnosů, které překonávají tržní hodnoty, a pomoci mi tak dříve dosáhnout mých finančních cílů. Proto jsem každý měsíc postupně nakupoval další akcie, v čemž hodlám pokračovat i v září.

Zdroje: fool.com, Unsplash.com

Nejnovější články