Konkurent Microsoftu Collibra o sobě dává hlasitě vědět, již zdvojnásobil svou hodnotu

Softwarový start-up Collibra v úterý oznámil, že získal 250 milionů dolarů, když byla firma oceněna na 5,25 miliardy dolarů. Collibra tak získala nové finanční prostředky ve své poslední fázi investice vedené společností Sequoia Capital a belgickou holdingovou společností Sofina.

Softwarový start-up Collibra v úterý oznámil, že získal 250 milionů dolarů, když byla firma oceněna na 5,25 miliardy dolarů.

Collibra tak získala nové finanční prostředky ve své poslední fázi investice vedené společností Sequoia Capital a belgickou holdingovou společností Sofina.  Společnost také počítá jako své  investory rizikové jednotky CapitalG, ICONIQ Capital a Index Ventures společnosti Alphabet.

Při ocenění na hodnotu 5,25 miliardy dolarů má nyní Collibra dvojnásobnou hodnotu oproti loňským 2,3 miliardy dolarů.

Collibra již plánuje využít čerstvé finance ke zdvojnásobení své pracovní síly, chce tak učinit do roku 2023. Pro srovnání má v současnosti dle LinkedIn 953 zaměstnanců

Collibra, založená v roce 2008, pomáhá firmám spravovat a analyzovat data distribuovaná v různých zemích. Společnost, se sídlem v New Yorku a Bruselu, tedy soutěží s cloudovými giganty jako Microsoft, Snowflake a Informatica v oblasti správy dat.

"Přesouváme se do cloudu a díky tomu dochází k většímu využití dat. Výsledkem je, že zde nacházíme mnohem více složitosti a mnohem větší fragmentace,” vyjádřil se ředitel společnosti.

Firmy řeší závazný problém. Musí se orientovat v nepřeberném množství předpisů o ochraně osobních údajů, jako je kalifornský zákon na ochranu soukromí spotřebitelů (CCPA) a obecné nařízení Evropské unie o ochraně osobních údajů (GDPR).  Šéf společnosti Collibra se nechal slyšet, že jeho firma pomáhá tento problém vyřešit.

Vše odráží rostoucí investice do cloudových společností v době, kdy v době pandemie koronaviru zaznamenala boom digitalizace. Pro srovnání Databricks v srpnu získal 1,6 miliardy dolarů při ocenění na 38 miliard dolarů, zatímco Celonis získal 1 miliardu dolarů v ocenění firmy na 11 miliard dolarů.

Investoři hledají dalšího silného hráče v cloud sektoru a to po solidních debutech na akciovém trhu od takových jako je Snowflake nebo GitLab.  Minulý týden se HashiCorp stala nejnovější rychle rostoucí podnikovou technologickou firmou, která podala žádost o první veřejnou nabídku.

Trh s podnikovým softwarem také zaznamenal v posledních letech velkou konsolidaci, když Microsoft koupil společnost Nuance pro rozpoznávání řeči  a to za 16 miliard dolarů. Intuit získal e-mailovou marketingovou firmu Mailchimp za 12 miliard dolarů.

Collibra se stala aktivnější ve vytváření firemních dohod, když v roce 2019 koupila firmu s názvem SQLdep a začátkem tohoto roku společnost s názvem OwlDQ.

"Věříme, že můžeme být velkou nezávislou společností," dodal k věci ředitel společnosti Collibra Felix Van de Maele.

 

Zdroje: cnbc.com; unsplash 

Nejnovější články