Kryptoburza Blockchain.com zkoumá IPO, ke kterému by mohlo dojít už letos

Kryptoburza Blockchain. com jedná s bankami o primární veřejné nabídce, která by mohla být spuštěna do konce roku 2022, uvedla v úterý agentura Bloomberg.

Kryptoburza Blockchain.com jedná s bankami o primární veřejné nabídce, která by mohla být spuštěna do konce roku 2022, uvedla v úterý agentura Bloomberg.

Jednání jsou v počáteční fázi a burza může své plány ještě změnit, uvedli pro agenturu Bloomberg lidé obeznámení s touto záležitostí. Podle nich by se IPO mohlo uskutečnit až v příštím roce, pokud se uskuteční, uvedli ve zprávě, která neuvádí, kde by mohlo ke vstupu na burzu dojít.

Společnost Blockchain.com se sídlem v Londýně, která byla založena v roce 2011, je jednou z největších kryptografických burz na světě a v březnovém kole financování byla oceněna na 14 miliard dolarů. Když se Coinbase před rokem stala první krypto burzou, která vstoupila na burzu v rámci IPO na Nasdaqu v hodnotě 100 miliard dolarů, byl tento krok přijat jako zlomový okamžik pro toto odvětví. Od té doby kryptoburza Kraken v červnu uvedla, že také zvažuje veřejné uvedení na trh.

Podobně americká pobočka Binance v září uvedla, že zvažuje debut na burze v příštích třech letech.

"Pokud bude firma v příštích třech letech trvale růst, pak by tři roky měly na IPO stačit, ale pokud bude medvědí trh trvat nevím, možná tři nebo pět let, pak to může být o něco déle," řekl tehdy generální ředitel Binance Changpeng Zhao.

Třetina transakcí v bitcoinové síti probíhá na Blockchain.com a má přibližně 37 milionů ověřených uživatelů, uvedla společnost na svých webových stránkách.

Podle údajů společnosti EY se v prvním čtvrtletí roku 2022 celosvětová aktivita v oblasti IPO ve srovnání s předchozím rokem výrazně snížila. Podle ní bylo uskutečněno 321 transakcí, které vynesly 54,4 miliardy USD, což představuje pokles o 37 %, resp. 51 %.

Zatímco leden 2022 byl nejsilnějším počátečním měsícem pro příjmy z IPO za posledních dvacet let, celková aktivita se později ve čtvrtletí v důsledku nestálých tržních podmínek výrazně snížila. Trhy byly zneklidněny plánem Federálního rezervního systému na několikeré zvýšení úrokových sazeb a ruskou válkou na Ukrajině.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články