Lahůdkář z New Jersey na trzích s akciemi prodává 35 000 dolarů v hodnotě 100 milionů dolarů

The Hometown Deli se sídlem v Paulsboro, New Jersey, je jediným sídlem společnosti Hometown International, která má okouzlující tržní hodnotu, přestože podle údajů o registraci cenných papírů dosáhla prodej za poslední dva roky celkem 35 748 $.

Zdroj obrázku: unsplash.com

Správce hedgeových fondů David Einhorn varoval před riziky pro drobné investory, které vidí na trhu, a jedním z jeho hlavních příkladů byl jeden v New Jersey s tržní kapitalizací více než 100 milionů dolarů.

The Hometown Deli se sídlem v Paulsboro, New Jersey, je jediným sídlem společnosti Hometown International, která má okouzlující tržní hodnotu, přestože podle údajů o registraci cenných papírů dosáhla prodej za poslední dva roky celkem 35 748 $.

“Někdo nás upozornil na společnost Hometown International (HWIN), která vlastní jedinou lahůdku na venkově v New Jersey ... HWIN dosáhla tržní kapitalizace ve výši 113 milionů $ 8. února. Největším akcionářem je tak generální ředitel / finanční ředitel / pokladník a ředitel,” který je shodou okolností také wrestlingovým trenérem střední školy hned vedle lahůdkářství, “uvedl Einhorn v dopise klientům.

Hometown, který podle všeho začal obchodovat v roce 2019, má podle FactSet akcie, které se obchodují přes pult, a málokdy má více než několik stovek akcií, které mění majitele denně. Za celý obchodní den nejsou často přihlášeny žádné obchody.

Podle FactSet je tržní limit společnosti stále jen něco málo přes 100 milionů dolarů.

Domovské město nevrátilo okamžitě žádost o komentář k telefonnímu číslu uvedenému v registraci cenných papírů společnosti. Manažer nebyl k dispozici k vyjádření na telefonním čísle lahůdkáře.

Podle posledního podání společnosti 10-K bylo jediné umístění společnosti uzavřeno od 23. března do 8. září loňského roku kvůli pandemii koronaviru. Během této doby se cena akcií společnosti zvýšila na 9,25 USD za akcii z 3,25 USD za akcii. Naposledy se obchodovalo za necelých 14 $ za akcii.

Společnost loni prodala 2,5 milionu akcií a má přibližně 60 akcionářů.

Domovské město vykázalo v loňském roce výdaje ve výši více než 600 000 USD, což je nárůst z přibližně 154 000 USD v roce 2019. Společnost také vykázala čistý peněžní zisk ve výši 2,2 milionu USD z finančních aktivit, jako je prodej akcií, v roce 2020.

Vzhledem k tomu, že v posledních měsících na trh vstoupila nová vlna retailových investorů, začaly společnosti pro speciální akvizice rekordním tempem a některé akcie, jako jsou GameStop a Discovery, zaznamenaly divoké výkyvy poté, co byly nabídnuty obchodníky na Reddit nebo zajišťovacích fondech.

Zdroje: cnbc.com, unsplash.com

Nejnovější články