Mark Zuckerberg říká, že ho baví, když o něm někdo pochybuje

Mark Zuckerberg v novém rozhovoru s Alexem Heathem z The Verge prohlásil, že ho baví "být zpochybňován".

Mark Zuckerberg v novém rozhovoru s Alexem Heathem z The Verge prohlásil, že ho baví "být zpochybňován".

Šéf společnosti Meta se rozpovídal o tom, kde se společnost nyní nachází a co nového se chystá pro metaverse, velký obrat, kterým v současnosti svou společnost vede. V porovnání s budováním Facebooku od základů, který, jak poznamenal, před deseti lety dosáhl miliardy uživatelů, je růst metaverza na již vybudované platformě "mnohem jednodušší".

"Baví mě, když o mně někdo pochybuje," řekl Zuckerberg, když mluvil o tom, že něco buduje postupně.

Když se Heath Zuckerberga zeptal, jak ho stále baví, když o něm někdo pochybuje, a proč, Zuckerberg řekl, že si myslí, že "se to trochu zpohodlní", když "příliš mnoho lidí pochopí nebo si myslí, že to, co děláte, se samozřejmě stane."

Zuckerberg řekl, že dostávat nenávist je něco jiného než být zpochybňován a že jednou z obtížných věcí při řízení jeho společnosti a působení jako veřejná osoba na internetu je oddělit konstruktivní kritiku od "lidí, kteří jsou jen nenávistníci".

Podle jeho slov však může být naslouchání kritice užitečné.

"Pokud se naladíte na každého, kdo si myslí, že něco neděláte dobře, pak vám unikne spousta opravdu cenných signálů, jak dělat věci lépe, než je děláte dnes," řekl Zuckerberg. "Takže nechcete kritiku ignorovat, ale zároveň si prostě myslím, že existuje spousta lidí, kteří se ve skutečnosti nesnaží pomáhat a nesnaží se věci zlepšovat."

Zuckerberg, který je nyní jedním z nejbohatších lidí na světě, se dlouhodobě setkává s kritikou, a to i ze strany dalších velkých osobností, jako je Elon Musk.

Nejnověji ho však lidé na sociálních sítích kritizovali poté, co na Instagramu zveřejnil fotografii svého avatara z metaversa. Jeho avatar, který pózoval před Eiffelovou věží, byl přirovnáván ke grafice videoher z 90. let. Později ten samý týden Zuckerberg zveřejnil další, detailnější avatar a přiznal, že první obrázek byl "základní"

Po reakcích Zuckerberg ve svém novém příspěvku na Instagramu napsal: "Grafika v Horizontu je schopna mnohem více - dokonce i na náhlavních soupravách - a Horizon se velmi rychle zlepšuje."

Zuckerberg řekl Heathovi, že získávání dalších lidí pro jeho vizi metaverza "začne pomalu" a pak "bude rychlejší a rychlejší a rychlejší"

.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články