Meta chce poprvé v historii využít trh s dluhopisy

Společnost Meta údajně zkoumá možnosti svého vůbec prvního prodeje dluhopisů a hledá investory s pevným výnosem u velkých firem na Wall Street.

Společnost Meta údajně zkoumá možnosti svého vůbec prvního prodeje dluhopisů a hledá investory s pevným výnosem u velkých firem na Wall Street.

Podle agentury Bloomberg jsou do jednání zapojeny společnosti Morgan Stanley, JPMorgan Chase, Bank of America a Barclay's.

Mateřská společnost Facebooku se v minulosti vyhýbala trhu s dluhopisy, takže technologický gigant je jednou z pouhých 18 společností v indexu S&P 500 bez krátkodobých nebo dlouhodobých dluhových závazků. Společnost byla těžce zasažena ztrátou příjmů z reklamy a tlačena vzestupem konkurentů v oblasti sociálních médií, jako je TikTok.

Akcie společnosti Meta ve středu vzrostly o téměř 5 % na 168,01 USD. Od počátku roku 2022 se Meta propadla o 50 %, protože společnost se agresivně přesouvá a zaměřuje se na investice do metaverza a technologií, které šéf společnosti Mark Zuckerberg označil za dlouhodobou snahu společnosti.

Společnost Meta má od agentury S&P Global investiční rating AA a agentura Moody's jí udělila rating A1.

Podle agentury Bloomberg Intelligence by společnost mohla získat 50 miliard dolarů prostřednictvím nabídky dluhopisů. Meta doposud používala hotovost k odkupu akcií, přičemž jen ve druhém čtvrtletí utratila 5,1 miliardy dolarů. K 30. červnu měla Meta v hotovosti a peněžních ekvivalentech přes 40 miliard dolarů.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články