Autor: Adam Spáčil

Meta začíná testovat NFT jako příspěvky na Facebooku v rámci metaversa Marka Zuckerberga

Facebook začal tento týden zkoušet NFT jako příspěvky s označením "digitální sběratelský předmět" ve snaze rozšířit své úsilí v metaverzu.

Facebook začal tento týden zkoušet NFT jako příspěvky s označením "digitální sběratelský předmět" ve snaze rozšířit své úsilí v metaverzu. Společnost Meta v červnu oznámila, že rozšíří testování digitálních sběratelských předmětů na Facebook a později i na Instagram s platformou rozšířené reality SparkAR. Zkouška společnosti Meta s malou skupinou amerických tvůrců přichází v době, kdy prodej NFT klesl na nejnižší úroveň za poslední rok. Podle deníku Guardian klesl prodej NFT v červnu na téměř 1 miliardu dolarů, zatímco v lednu dosáhl vrcholu 12,6 miliardy dolarů. Podle výzkumu společnosti Chainalysis, která poskytuje údaje o kryptografickém trhu, to bylo výrazně méně než ve stejném období loňského roku, kdy prodeje dosáhly 648 milionů dolarů.

Jesse Smith, 45 let, z Richmondu ve státě Va., je jedním z 10 tvůrců, kteří si novou funkci vyzkoušeli. Tvůrce NFT nedostává od Facebooku žádné peníze za zveřejnění svých NFT na platformě. "Je to vzrušující, ale ještě jsem si úplně neujasnil, co to znamená, protože Facebook nesdělil, co se bude dít," řekl Smith. "Nevím, jestli chápou, co se děje, protože svět ještě plně nezachytil NFT." V příspěvku na Facebooku je zobrazena fotografie NFT, ale není zde žádný přímý odkaz, který by ji spojoval s burzou OpenSea pro nákup. Smith se rozhodl zveřejnit odkaz na něj v sekci komentářů.

Podle tatéra to bylo stejné, jako když zveřejňuje normální fotografii, ale společnost mu při nahrávání dala možnost kliknout na tlačítko "digitální sběratelský předmět".

"Nevím, proč si vybrali zrovna mě, řekli mi, že jsem se jim hodil do publika a že jsem splnil všechny požadavky," řekl. Gigant sociálních médií v pátek oznámil, že v září ukončí provoz své pilotní kryptoměnové peněženky Novi, a to v souvislosti s poklesem na trhu s digitálními aktivy.

Platforma zkoušela kryptoměnové platby prostřednictvím kryptoměny Diem podporované Facebookem, ale musela tyto plány zrušit. Šéf společnosti Diem v lednovém prohlášení uvedl, že z jednání s federálními regulačními orgány vyplynulo, že v projektu nelze pokračovat.

Facebook v současné době stále podporuje digitální sběratelské předměty na blockchainech Ethereum, Polygon a Flow, uvádí se na webových stránkách.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články