Autor: Martin Beneš

Microsoft jedná o koupi společnosti Nuance Communications za přibližně 16 miliard dolarů

Společnost Microsoft se v poslední době zaměřuje na online komunity, které by mohl přidat do své cloudové služby. Nyní údajně jedná o koupi společnosti Nuance Communications. Podaří se mu tento nákup?

Obrázek: pixabay.com

Společnost Microsoft jedná o koupi společnosti Nuance Communications Inc. zabývající se rozpoznáváním řeči v rámci dohody v hodnotě přibližně 16 miliard dolarů, podle několika nedělních zpráv.

Bloomberg News, Reuters a CNBC hlásily, že Microsoft může zaplatit 56 $ za akcii, což je 23% prémie k páteční uzavírací ceně akcií. Pokud by byla úspěšná, akvizice by byla druhou největší vůbec v historii Microsoftu, a to hned za nákupem LinkedIn za 24 miliard $ v roce 2016. Všechny tři zprávy uvádějí, že k oznámení může dojít v nejbližších dnech.

CNBC oznámila, že transkripční nástroje společnosti Nuance zapadají do nabídek společnosti Microsoft pro firmy a vlády.

Minulý měsíc se Microsoft údajně zajímal o nákup chatovací platformy Discord za zhruba 10 miliard dolarů. Společnost Microsoft se již měsíce zaměřuje na aktivní online komunity, které může spárovat se svou cloudovou platformou, a Financial Times začátkem letošního roku oznámil, že se mimo jiné pokusil koupit Pinterest. V loňském září Microsoft neuspěl ve snaze koupit TikTok, ale brzy poté koupil vydavatele videoher ZeniMax Media za 7,5 miliardy dolarů.

Akcie společnosti Microsoft (MSFT) jsou meziročně o 15 % vyšší, za minulý rok o 55 %. Akcie Nuance (NUAN) se v letošním roce zvýšily o 3,4 % a za posledních 12 měsíců o 168 %.

Zdroje: marketwatch.com, pixabay.com

Nejnovější články