Autor: Petr Jůn

Musk: "Tesla zpřístupní některé zboží ke koupi za dogecoin”, cena vyletěla o 20%

Elon Musk prohlásil, že Tesla bude přijímat dogecoin jako platidlo za některé své zboží. Cena coinu vyletěla o 20%.

Elon Musk prohlásil, že Tesla bude přijímat dogecoin jako platidlo za některé své zboží. V reakci na tuto zprávu vyletěla cena  zmíněné kryptoměny o 20 %. Musk o dogecoinu často mluvil, označil ho za svou oblíbenou digitální minci a zmínil se o něm ve svém vystoupení v pořadu "Saturday Night Live". Nyní na Twitteru uvedl, že "Tesla zpřístupní některé zboží ke koupi za dogecoin & uvidíme, jak to půjde.”

Dogecoin původně založili jeho tvůrci Billy Markus a Jackson Palmer v roce 2013 jako žert. Jeho značka je odvozena od japonského psa shiba inu, který inspiroval původní mem "doge". Muskovy tweety a prudce rostoucí zájem vlny amatérských investorů podnítily na začátku letošního roku spekulativní šílenství kolem této kryptoměny a vyhnaly její cenu nahoru. Dogecoin se z hodnoty pouhého zlomku centu na začátku roku dostal v květnu na rekordní hodnotu přesahující 74 centů. Od té doby prudce klesla - na pouhých 20 centů za minci. Token je tak o více než 70 % oproti svému historickém maximu.

Někteří investoři do kryptoměn tvrdí, že dogecoin je fenomén podobný "meme stocks", jako jsou GameStop a AMC, a že by se neměl brát vážně. "Ve skutečnosti nejsem přesvědčen, že dogecoin je pro kryptotrh dobrý," řekl minulý měsíc Brad Garlinghouse, generální ředitel kryptografické společnosti Ripple. Stejného názoru je i Jakub Vejmola, kterého můžete znát z YouTube kanálu Bitcoinovej Kanál. Ten se nad podobnými kryptoměnami jen usmívá stejně jako jiní bitcoin maximalisté.

Dogecoin nedávno našel konkurenta. Shiba inu, další z takzvaných meme tokenů, který sám sebe označuje za "zabijáka dogecoinu". Shiba inu je v současné době 13. největší mincí podle tržní hodnoty, přičemž v jednu chvíli krátce překonal i dogecoin. Ten se momentálně může vzdálit svému konkurentovi. Poděkovat by za to měl především Elonu Muskovi.

Zdroj: cnbc.com, Unsplash

Nejnovější články